Sicília a Sardínia: Perly západného Stredomoria

Západné Stredozemie patrí medzi najčarovnejšie kúty celej Európy. Okrem príjemného teplého podnebia sa vyznačuje tiež niečím, čo nemajú ani zďaleka všetky prímorské oblasti. Intenzívnou aurou, ktorá na vás zosiela spolu s letným vánkom aj nádych neopakovateľnej atmosféry vytváranej tisícročiami histórie. Každá krajina, každý ostrov, každé letovisko v západnom Stredomorí má svoj nezameniteľný genius loci – duch miesta. Zvlášť to platí o dvoch čarokrásnych ostrovoch – Sicílii a Sardínii.

Odporúčame prečítať: Dovolenka na ostrove Capri

dovolenka na Sicílii

Zdroj: Shutterstock®

Sicília

Sicília patrí medzi perly Stredomoria právoplatne. Tento taliansky ostrov ponúka mnoho prekrásnych dovolenkových možností. Jednou z najzaujímavejších je návšteva sopky Etna. Tá je najvyššou činnou sopkou v celej Európe a pozor, je stále aktívna, dokonca od roku 2011 zaznamenali geológovia neustály (aj keď naďalej iba veľmi mierny) nárast jej aktivity. Celé okolie Etny je súčasťou národného parku  a sopka je viditeľná dokonca aj z Mesiaca.

Odporúčame prečítať: Gurmánsky výlet po Francúzsku

Sicília

Zdroj: Shutterstock®

návšteva Sicílie

Zdroj: Shutterstock®

Asi najpopulárnejšou dovolenkovou destináciou na Sicílii je Taormina. Je to jedno z najkrajších miest v Taliansku. Pritom sa nejedná iba o krásne mesto, ale Taormina má aj starobylé a zaujímavé dejiny. Toto mestečko vás dostane okrem nádherného prostredia okolitej krajiny či histórie aj osobitým kúzlom svojich úzkych uličiek.

Odporúčame: India - 10 najlepších backpackerských destinácií pre rok 2020

ostrov Sicília

Zdroj: Shutterstock®

Menej známe, no nemenej krásne, je mestečko Cefalu, ktoré sa nachádza asi iba hodinu cesty od Palerma. Má nádhernú pláž a úchvatné historické centrum. Popularita tohto strediska stále stúpa a má šancu stať sa miesto Taorminy sicílskou ,,jednotkou.“

Pozri aj: 5 podceňovaných destinácií, ktoré jednoznačne stoja za návštevu

dovolenka na Sardínii

Zdroj: Shutterstock®

ostrov Sardínia

Zdroj: Shutterstock®

Sardínia

Ďalší prekrásny ostrov patriaci Taliansku je Sardínia, po Sicílii druhý najväčší ostrov v Stredomorí. Sardínia je známa, podobne ako Sicília, množstvom nádherných miest, kde sa dá stráviť plnohodnotná dovolenka. Napríklad útulné mesto Alghero je preslávené svojimi plážami, výbornou kuchyňou a tiež pomerne početnou komunitou Kataláncov. Aj kvôli tomu si mesto vyslúžilo prezývku Barceloneta – Malá Barcelona. Jednoducho, miesto ako stvorené na dokonalý relax.

Odporúčame prečítať: Ako prebieha poznávací zájazd?

Sardínia

Zdroj: Shutterstock®

mesto na Sardínii

Zdroj: Shutterstock®

Na Sardínii je však viacero krásnych miest, ktoré stoja za návštevu. Či už je to prímorské stredisko Stintino, historické mesto Bosa, alebo skalnatá pláž Capo Testa na severe ostrova vhodná napríklad aj na surfovanie. Jednoducho, dovolenku na týchto perlách západného Stredomoria nebudete určite ľutovať.

Odporúčame: Daj výpoveď a kupuj letenku! 5 lacných krajín, kde je možné žiť bez práce

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

04.03.2015 14:00

dúfam že sa tam raz dostanem- sú to krásne ostrovy

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

26.03.2015 05:43

Krásné ked vyhrám lotto pôjdem sa tam pozrieť

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

26.09.2015 14:10

tak sicíliu by som rada navštívila :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

02.01.2021 15:49

Rada by som raz navštívila :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE