S obľubou chodíte na letné festivaly? Tieto prináša júl 2014!

Jedným z tých NAJ na Slovensku je už tradičný festival Pohoda, ktorý priniesol množstvo zábavy minulý víkend. Ak ste sa na ňom navnadili na festivalovú nôtu, alebo naopak ste naň nestihli zájsť, nezúfajte! Leto je v plnom prúde a spolu s ním aj letné festivaly. Čo prináša júl si aspoň v skratke prezradíme už v dnešnom článku.

Dňa 18.7. si zájdite trebárs na pláž, konkrétne na bratislavské Zlaté piesky. DreamLand Beach Festival je na festivalovom poli nováčikom, môžete ho teda podporiť a historicky sa zúčastniť na jeho prvom ročníku. Festival je určený pre priaznivcov elektronickej hudby, pričom na svoj vznik pritiahol holandské Bingo Players, ktoré takto čaká slovenská premiéra. 

Pozri aj: Najkrajšie grécke ostrovy: Ktorý si vybrať pre nezabudnuteľnú dovolenku?

júlové festivaly

Zdroj: Shutterstock®

Pokiaľ máte radšej jednodňové záležitosti, nenechajte si ujsť jednodňový Rip Fest vo Veľkých Ripňanoch. Dňa 19. júla sa tu môžete stretnúť so Zuzkou Smatanovou, kapelou Polemic, Gladiátor, InéKafe aj IMT smile.

Priaznivci jazzovej hudby by nemali chýbať v dňoch 18.7. a 19.7. v areáli Zelená voda pri Novom meste nad Váhom. Už siedmy ročník festivalu prinesie tvorbu domácich, ale aj zahraničných kapiel. Jazz bude prevládať aj 25.7. až 27.7. v Liptovskom Mikuláši. Už 10.ročník Mikulášskeho jazzového festivalu dá priestor známym aj mladým talentovaným hudobníkom. Zo Slovenska napríklad nebude chýbať Peter Lipa Band. 

Pozri aj: Najkrajšie vlakové trasy: Baľ kufre, lebo toto chceš rozhodne zažiť!

kam na festival

Zdroj: Shutterstock®

Ak radšej než elektroniku či jazz máte česko-slovenskú hudobnú scénu, je tu pre vás Cibuľa Fest. Nenechajte sa zmiasť názvom, ten hovorí skôr o multižánrovosti celého projektu. V termíne od 24.7. do 26.7. si na letisku v Holíči vychutnáte aj také hviezdy, ako napríklad Divokej Bill, No name, Chinaski, či Polemic.

V podobnom čase (od 25.7. do 26.7.) sa môžete zabávať aj v Trenčianskych Bohuslaviciach na festivale Žákovic Open. Na 14. ročníku sa predstavia domáce aj české kapely, vystúpi napríklad Hex, Para alebo Le Payaco.

Odporúčame: Kempovanie v Taliansku? Naplánuj si dovolenku trochu inak

festivaly na Slovensku

Zdroj: Shutterstock®

Posledný júlový víkend bude hudobný aj v Banskej Štiavnici. Festival peknej hudby sa ponesie v „kostolnej“ atmosfére, pričom hlavnou hviezdou bude koncert britského klavíristu Ricka Wakemana.

No a ak skôr než na vážnu nôtu ste naladené tanečne, vytancovať do sýtosti sa budete môcť v areáli Divoká voda v Čunove, na BeeFree Festival, najväčšej tanečnej akcii na Slovensku.

Navštevujete rady festivaly? Ktorý je váš najobľúbenejší?

3 komentárov
Kristína Dická

Kristína Dická

01.01.2021 10:46

Festivaly ma lákali skôr v pubertálnom veku, teraz v dospelosti vyhľadávam skôr oddych v pokojnejších destináciách :-)

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 10:19

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 10:19

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE