Giraffe Manor: Jedinečný hotel, v ktorom zažiješ africké dobrodružstvo

Raňajky so zvedavými žirafami nakúkajúcimi cez veľké okná? Podať si „chobot” s malým sloníčaťom? Nie, to nie je príbeh o safari, ale skutočnosť. 

Malý, útulný boutique hotel Giraffe Manor, nachádzajúci sa na predmestí hlavného mesta Nairobi v Keni, je zážitkom pre malých i veľkých. Hotel je vo vlastníctve Safari Collection, spoločnosti disponujúcej aj ďalšími nehnuteľnosťami, ktoré nazývajú skutočným domovom safari. Vďaka týmto miestam sa môžete dostať do priameho kontaktu s takzvanou veľko africkou päťkou – levom, slonom, nosorožcom, leopardom, byvolom.

Pozri aj: Ako si vybrať dovolenku? Toto je 5 tipov pre nezabudnuteľný relax

Jedinečný hotel so žirafami

Giraffe Manor je unikátnym miestom. Budova hotela, postavená v roku 1930 v škótskom štýle, umocňuje celkový dojem a atmosféru. Obrastená fasáda, elegantný interiér, zelené záhrady, slnečné terasy, nádherne zdobené dvory vás ohúria na prvý pohľad a ostanete mlčky stáť obdivujúc tak dokonalú a prirodzenú súhru človeka a prírody. Hotel je zasadený do hustého lesa plného farebných vtákov, malých antilop a rôznych druhov rastlín.

Niektorí hostia tvrdia, že hotel im pripomína film Spomienky na Afriku. Dokonca aj jedna z dvanástich izieb je pomenovaná po autorke románu Karen Blixen.

Prečo je však tento hotel taký výnimočný? Pretože hotel, okrem iného, tiež slúži ako domov ohrozeného druhu žirafy Rothschildovej. Ich dlhé krky a vyplazujúce čierne jazyky vás môžu prekvapiť pri raňajkách a poobednom čaji na terase. Každá z nich sa snaží uchmatnúť nejakú pochúťku predtým, ako budú všetky odvedené do svojho prístrešku. Múdre žirafy sú už naučené, že ráno a v popoludnajších hodinách ich vyhliadajú nedočkaví turisti s hrčou natrhanej trávy v ruke. Ak chcete, môžete ich tiež odprevadiť na ceste do ich prístrešku.

Navštíviť môžete takisto neďaleký sloní sirotinec Sheldrick, múzeum spomínanej autorky Karen Blixen, Národné múzeum Nairobi. Medzi ďalšie aktivity, ktoré hotel ponúka, patria prechádzky lesom so sprievodcom, jazda na koni, výlet do Národného parku Nairobi, maľovanie, masáže.

Okrem toho, že Giraffe Manor je útočiskom pre žirafy, toto miesto takisto prevádzkuje šľachtiteľský program, ktorého cieľom je opätovné zavádzanie párov do prírody a zabezpečenie budúcnosti týchto ohrozených zvierat. Najlepšie na tomto celom mieste je to, že dlhokrké žirafy nie sú zatvorené v ZOO, žijú si voľne, nie sú k ničomu nútené a nikto na nich nepozerá ako na atrakcie v klietke.

Extrémne milý personál, veľmi chutná kuchyňa s nádychom Kene, čarovná príroda a žirafy – nielen milovníci zvierat si užijú pobyt v tomto hoteli. 

Hotel je otvorený celý rok, ale s výnimkou od polovice apríla do polovice mája, kedy je zatvorený kvôli rekonštrukcii a každoročnej údržbe. Ak by ste sa náhodou rozhodli vidieť žirafy na vlastné oči, zarezervujte si izbu šesť až dvanásť mesiacov dopredu. O pobyt v tomto jedinečnom hoteli je obrovský záujem.

Otázka na záver: Prečo má žirafa dlhý krk?

9 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

17.03.2019 07:54

Naozaj výnimočný hotel.

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

17.03.2019 23:50

Je to veľmi zaujímavé,no ja by som sa asi tých žiráf bála :-)

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

21.03.2019 15:47

Úžasné miesto

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

26.03.2019 13:41

Waú hneď by som išla

Vaše meno:

Táňa Slahučková

Táňa Slahučková

04.05.2019 02:24

Vyzerá úžasne :)

Vaše meno:

Alica Mareková

Alica Mareková

11.08.2020 15:01

zaujímavé, ale ja by som asi nešla

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

15.02.2021 19:19

Tak to je paráda :-D

Vaše meno:

JAN KOMADA

JAN KOMADA

05.03.2021 15:08

No kto by nechcel bývať v takom hotely

Vaše meno:

JAN KOMADA

JAN KOMADA

30.05.2021 20:44

No môžem len snívať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE