Najdostupnejšie Štrbské vyhliadky, ktoré sa oplatí navštíviť

Nielen zahraničie, ale aj Slovensko sa oplatí spoznávať. V rozmanitosti je krása, aspoň sa to tak vraví. Na tomto území v samotnom srdci Európy sa poskladala neobyčajne pestrá krajinná mozaika, ktorú si postupne každý týždeň viac priblížime. Či už pešo, autom alebo si sadnete na bicykel, v priebehu pár hodín človek prejde niekoľko veľmi odlišných krajinných scenérií.

 

Pred polstoročím tatranská električka zachádzala až k samotnému brehu Štrbského plesa. Na mieste bývalej staničky stojí dnes populárna tatranská vyhliadka. 

 

Odporúčame tiež: Turistika po Slovensku: HRAD LIKAVA

 

#strbskepleso

A post shared by Janka Luptakova (@luptakjanka) on

Štrbské pleso

 

Plesu ležiacemu pri rovnomennej tatranskej osade patrí medzi jazerami na slovenskej strane Tatier podľa rozlohy čestné druhé miesto. Toto pleso je v mnohých ohľadoch jedinečné, a okrem toho, že z pomedzi tatranských plies je najdostupnejšie (aj pre telesne postihnutých), má aj osobitú genézu. 

 

Promenádny chodník okolo Štrbského plesa ponúka mnoho pekných zákutí s neopakovateľnými vyhliadkami. Podľa môjho názoru sú najkrajšie na južnom brehu, nakoľko sa z nich otvára panoráma tatranských končiarov v pozadí. Z vyhliadky pri liečebnom dome Solisko sa zase predstavujú tatranské štíty až po Končistú. Ak sa z tohto miesta vyberieme zopár desiatok metrov od jazera, prídeme k vyhliadke do Podtatranskej kotliny. Severný breh jazera ukazuje svoju časť bez Tatier, nakoľko ich máme za chrbtom. Za hotelom Patria sa vydáme po žltej značke, ktorá nás dovedie za ďalšími štrbskými vyhliadkami.

 

Odporúčame: Turistika po Slovensku: MÚZEUM SLOVENSKEJ DEDINY MARTIN

Očarujúce Štrbské vyhliadky, ktoré si zamilujete

Zdroj: Shutterstock®

Mnoho turistov sa zo zubačky alebo z tatranskej električky ponáhľa hore k Štrbskému plesu a nemá ani tušenie o tom, že kúsok od stanice, pri jazere Nové Štrbské Pleso, je tiež krásna vyhliadka. Z južného brehu umelého jazera sa totiž otvára podobná panoráma Tatier ako z južného brehu Štrbského plesa.

 

Odporúčame aj: Potulky po Českej republike - Zámok Buchlovice

High and Tatras. #hightatras

Príspevok, ktorý zdieľa Mišo Németh (@misonemeth),

Solisko

 

Výhľad na Štrbské pleso môžeme mať aj z vtáčej perspektívy. Najkrajšia a najbezprostrednejšia vyhliadka zhora je zo Soliska (pekný výhľad na Štrbské pleso však ponúka aj vrch Kriváň či samotná Mlynická dolina). Chata pod Soliskom ako hlavný bod Soliska, je najmladšia vysokohorská chata vo Vysokých Tatrách a nachádza sa na južnom svahu Predného Soliska vo výške 1840 m.n.m.. Bola postavená spolu s lanovkou na Predné Solisko, ktorá vedie zo Štrbského Plesa na Solisko a nachádza sa v blízkosti hornej stanice lanovky. Aj vďaka lanovke je táto vyhliadka dostupná všetkým, bez ohľadu na vek či kondičku.

 

Za trochu námahy však stojí asi hodinový peší výstup na nedaleký vrchol Predného Soliska. Predné Solisko (2093 m.n.m.) je posledná vyvýšenina dlhého Soliskového hrebeňa, ktorý vybieha z Furkotského štítu smerom na juhovýchod. 

 

Odporúčame aj:  Potulky po Českej republike - Hrad Šternberk

#vysoketatry #prednesolisko #2117metri

Príspevok, ktorý zdieľa Mantas Maciūnas (@mantasmaciunas),

8 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

09.03.2017 07:44

ja mám na Tatry z detstva len krásne spomienky.... chodili sme tam každý rok s rodičmi.... či už v lete alebo v zime.... Tatry sú krásne v každom šate.... či už Nízke alebo Vysoké Tatry rada sa tam vraciam... naše krásne Slovensko... vážme si ho a chráňme..... nemáme síce more, ale zato prírodu máme veľmi krásnu...

Vaše meno:

Monika Filípková

Monika Filípková

09.03.2017 09:33

Na Štrbskom plese sme boli práve minulé leto a veľmi sa nám páčilo. A najviac asi môjmu 3-ročnému synovi, ktorý mi každý deň opakuje vetu: "Mami, kedy pôjdeme na lanovky?" Príroda je tam skutočne nádherná. Chceli by sme tam ísť aj cez leto, aby sme spoznali viac naše krásne Tatry, lebo tam je vždy čo spoznávať a obdivovať.

Vaše meno:

mary

mary

09.03.2017 11:34

Štrbské pleso je fajn, ale oplatí sa určite zájsť aj vyššie... Napríklad nenáročná túrka je na Jámske plesá, to už je trošku vyššie v horách :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

09.03.2017 15:22

Je krásnē v každom ročnom období

Vaše meno:

Tomáš Kamenár

Tomáš Kamenár

09.03.2017 15:26

mám to na "zozname" miest kam sa určite chcem pozrieť možno ešte tento rok :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

09.03.2017 20:16

boli sme tam na jeseň, bolo krásne

Vaše meno:

tofica

tofica

10.03.2017 18:07

Som z Novej Lesnej ,takže naše Tatry krásne mám priamo za oknom.. Je to môj nádherný domov..Rada chodím na túry, je to úžasná príroda..

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.02.2021 10:22

Štrbské Pleso je prekrásne, mala som ho možnosť vidieť v jeseni a tá hra farieb je neskutočná nádhera :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE