4 cviky - 5 minút denne, ktoré vás zbavia tuku v podpazuší a na chrbte. Máme zoznam TOP cvikov + rýchle cvičenia!

Poznáme to všetky. Chudneme, no nie z tých partií, z ktorých by sme chceli. Nedarí sa vám pri chudnutí zbaviť sa tuku v podpazuší a na chrbte? Vyskúšajte tieto 4 cviky, ktoré stačí cvičiť len 5 minút denne.

S tukom v podpazuší a na chrbte bojujeme viac najmä my, ženy, a to pri výbere vhodného oblečenia či podprsenky. Môže však spôsobovať problémy aj pri obliekaní či celkovej pohyblivosti. Dôvodov, prečo sa nám práve z týchto partií nedarí schudnúť, môže byť niekoľko a záleží tiež od metódy chudnutia. Ak chudnete dodržiavaním rôznych diét, tuk v podpazuší a na chrbte mizne oveľa pomalšie než z ostatných častí tela. Ak chudnete pravidelným cvičením, je dobré zaradiť do svojho tréningu tieto cviky na chrbát i paže.

Všetky tieto cviky sa cvičia v stoji. Môžete ich cvičiť s náradím ako sú ľahšie ručné činky alebo s elastickou gumou. Tie pridajú trochu obtiažnosti pri cvičení. Cviky sa však dajú cvičiť aj bez náradia. Musíte si sama zvážiť, koľko zvládnete. Z oboch videí sme pre vás vybrali 4 nami overené cviky. No, samozrejme, pokojne pridajte aj tie ostatné, ak máte chuť na sebe poriadne popracovať. No hlavne si cvičenie poriadne užite :) 

Tuk v podpazuší a tuk na chrbte? Naše rýchle cviky vám pomôžu odstrániť tuk!

  • Tuk na chrbte sa obvykle hromadí kvôli genetike, nevhodnej strave, nedostatočnému cvičeniu alebo hormonálnym nerovnováham.
  • Čo sa týka tuku v podpazuší, tento problém môže byť často spojený s nedostatočným cvičením.

Tuku v tejto oblasti môže byť ťažké sa zbaviť, ale pravidelné cvičenie zamerané na posilňovanie svalov v tejto oblasti a celkové znižovanie telesného tuku môže pomôcť zlepšiť vzhľad a pocit tejto oblasti.

Je dôležité si uvedomiť, že neexistuje žiadne špecifické cvičenie alebo diéta, ktorá cielene spaľuje tuk iba na určité časti tela. Celkové zníženie telesného tuku je dôležité a bude mať najlepší účinok na redukciu tuku na zadnej strane a podpazuší. Dôležité je tiež dbať na vyváženú stravu a dostatok pohybu ako súčasť zdravého životného štýlu.

Pri cvičení môžete skúsiť napríklad aj upažovanie uterákom, cviky s uterákom, cviky s činkami, elastické pásy, cviky s gumou - a to využite aj na cviky na podpazušie či cviky na ramená. Hor sa do toho!

1. Cvik - Simulovanie plávania

Od klasického plávania sa tento cvik líši tým, že nie sme vo vode. Okrem toho však nerobíme klasický krúživý pohyb rukami. Ruky najprv predpažte pred seba a následne ich rozpažte. Potom ruky prehnite v lakťoch a pritiahnite k sebe. V tejto pozícii sa snažte tlačiť ramená k sebe. Všetko to robte tak, aby ste mali svaly na rukách napnuté. Ak je tento cvik pre vás jednoduchý, vezmite si činky. Opakujte 6-krát v troch sériách.

2. Cvik - Rozťahovanie rúk s gumou

Tento cvik sa najlepšie cvičí s odporovou gumou (expandérom). Vezmite naťahovaciu gumu do rúk. Tie by mali byť ideálne od seba 30-40 cm. Ak si chcete cvičenie uľahčiť, zväčšite rozostup rúk. Naopak ak sťažiť, dajte ruky bližšie. Ruky predpažte, stojte vzpriamene a ruky rozpažujte tým, že budete naťahovať gumu. Tento cvik s gumou je veľmi jednoduchý a účinný, pretože precvičuje práve túto inkriminovanú partiu najlepšie. Opakujte 10-krát v troch sériách.

Odporúčame: Krásne dvojičky Twiinsky: Vďaka týmto osvedčeným trikom máme pevné boky

3. Cvik - Bozk lakťov

Tento cvik na prvý pohľad vyzerá, ako keby ste cvičili na stroji v posilňovni. A vy ho môžete cvičiť v pohodlí domova. Ruky prehnite v lakťoch a v úrovni ramien ich majte pred sebou. Následne ich rozpažujte do strán a späť. Pre lepší výsledok si opäť vezmite činky. Opakujte 10-krát v troch sériách.

Odporúčame: Chcete schudnúť? Dodržujte týchto 5 pravidiel a kilá pôjdu dole!

rozťahovanie rúk gumou - cviky na chrbát

Zdroj: Shutterstock®

4. Cvik - Upažovanie s gumou alebo uterákom

Tento cvik je trošku náročnejší a odporúčame si naň vziať buď naťahovaciu gumu alebo uterák. Rozostup medzi rukami by mal byť tak 40-50 cm. Ruky následne dvíhajte rovnomerne nad hlavu a späť k stehnám. Opakujte 8-krát v troch sériách.

Takže odteraz sa môžeme bez výhovoriek pustiť do jarného cvičenia. Cviky sú jednoduché a rýchle, počet opakovaní a sérií si zvoľte sama. Samozrejme, treba zhodnotiť vašu fyzičku a podľa toho sa prispôsobiť. Aby sa však dostavili výsledky, je potrebné byť trpezlivou a najmä cviky vykonávať svedomito, poctivo a pravidelne – každý deň a v pohodlí domova.

A ak sa pýtate, ako na štíhle ruky, pri ktorých vám nebude ovísať pokožka, tak okrem vyššie spomenutých cvikov môžete vyskúšať aj ďalšie. Pri cvičení s vlastnou váhou odporúčame skúsiť klasický plank, bočný plank alebo kliky (kľuky). 

Odporúčame: Najlepšie cviky s vlastnou váhou

Naposledy aktualizovaný článok: 15.04.2024

10 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

14.03.2017 11:22

cvičenie je veľmi zdravé.. pohybovať sa treba, či už cvičenie z gumičkami, činkami, v posilovni, joga, pilates..... v lete ja osobne preferujem beh na hrádzi, korčulovanie, bicyklovanie... myslím si, že si treba precvičiť všetky partie tela....

Vaše meno:

Dana Hajzušová

Dana Hajzušová

14.03.2017 12:19

zase som získala nove poznatky, ktoré sa mi velmi zíjde

Vaše meno:

tofica

tofica

14.03.2017 16:21

Super cviky.. Cvičím stále ako je to možné.. Tiež na tricepsy cviky robím ,lebo vekom už sú tie dolné časti ruky ochabnuté , ovisnutá koža..

Vaše meno:

Monika Filípková

Monika Filípková

16.03.2017 08:40

Myslím, že na týchto častiach tela nemám nadbytočný tuk, ale oceňujem tieto tipy cvičenia, lebo všade sa píše len o cvikoch na brucho, nohy, zadok a na vyššie spomínané partie sa akosi zabúda. Možno sa mi tieto cviky zídu do budúcnosti.

Vaše meno:

Jana Pitonakova

Jana Pitonakova

07.06.2018 07:48

nooo skúsim dačo nové, posledný cvik mi pripomína pilates

Vaše meno:

Zdena Paňková

Zdena Paňková

12.06.2018 07:18

Tento typ cvičenia je veľmi dobrý a každá mladá dáma by mu mala venovať z času načas trochu viac pozornosti lebo zemská príťažlivosť nepustí - teraz to už viem.

Vaše meno:

Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

10.09.2018 14:46

fajn, tieto cviky zvládnem aj ja-seniorka- idem na to

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

09.01.2019 15:43

Rada niektoré cviky vyskúšam

Vaše meno:

Jana Brezovská

Jana Brezovská

30.07.2019 09:09

ďakujem za tipy, určite vyskúšam

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

10.02.2021 20:46

Cvičiť treba v každom veku

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE