Praha je naďalej jednou z najobľúbenejších destinácií pre Slovákov

Praha bola vždy obľúbeným a najnavštevovanejším zahraničným mestom pre Slovákov. Je to veľkomesto s nepreberným množstvom turistických lákadiel a zároveň tu nie je jazyková bariéra. Do Prahy sa chodí na výlety, nákupy, za známymi, za históriou, športom a kultúrou, alebo len tak na pivo.

 

Skrátka na cestu do Prahy sa vždy nájde dôvod. Čas tam plynie rýchlo a nikto sa nenudí. Navyše od vlaňajška sa zlepšila dopravná dostupnosť a vďaka súkromným dopravným spoločnostiam sa zvýšil počet IC vlakov spájajúcich Slovensko s Prahou - a za primerané ceny. Aj počas tohto leta sa v Prahe koná množstvo podujatí, ktoré stoja za návštevu. Návštevníkov čakajú také atraktívne podujatia ako Veľké rytierske  slávnosti na Pražskom hrade 11. - 12. 7., Výstava o Leonardovi Da Vinci v Paláci Lucerna 16.6. - 28.8., či od Andy Warhola, Dedičstvo Karla Veľkého 17.7. - 14.10.,  Bohemia Jazz Fest 13. - 17.7., Holly Johnson & Frankie Goes To Hollywood 26.8. Vymenovať všetky podujatia sa na malej ploche ani nedá, ale vybrať si z nich môže naozaj každý.

praha

Zdroj: Shutterstock®

Výkonný riaditeľ siete SIVEK HOTELS Viliam Sivek, jr. k letným pražským podujatiam hovorí: „Významným podujatím je aj Vinobranie na Pražskom hrade 19. – 20. septembra 2015, kedy kráľovská záhrada ponúkne degustáciu českých a moravských vín. 

 

Medzi obľúbené podujatia na hrade pre rodiny s deťmi patria rytierske slávnosti s prehliadkou rytierskeho tábora, kde si deti môžu vyskúšať písať husím perom, šermovať, či vyrábať drôtené košele. Na jednom z najväčších letných jazzových festivalov v Európe Bohemia Jazz Fest sa predstavia, okrem domácich, aj umelci z USA, Španielska, Nemecka, Rakúska, Poľska, Nórska či Islandu. Milovníci koncertov môžu zavítať aj na Medzinárodný hudobný festival Prague Proms 21.6. - 19.7. 2015. Medzi vystupujúcimi je legendárny bigband  Buddyho Riche, hrať bude aj Český národný symfonický orchester s americkými dirigentmi zvučných mien. Ďalšími hviezdami sú sopranistka Anna Netrebko, anglický skladateľ a dirigent Carl Davis a celý rad svetoznámych jazzových a rockových celebrít. Jedným z vrcholov festivalu je predstavenie pod názvom Disney's Fantasia. Festival Letná Letná 16.8. - 3.9. zas ponúka domáce súbory z nového cirkusu a divadla.“

praha

Zdroj: Shutterstock®

Poukazuje aj na medzinárodný hudobný festival Letné slávnosti starej hudby v Prahe 13.7. – 6.8., ktorý svojím renomé radí Prahu medzi významné európske kultúrne metropoly. Medzi vystupujúcimi sú zahraniční interpreti, ktorí hrajú na originály alebo kópie historických nástrojov. Pridanou hodnotou festivalu je jeho presah do oblastí barokového divadla a tanca, súčasťou sú dobové kostýmy, barokové gestá, rétorika, či styling. V dňoch 23. - 26.7. sa bude v Prahe konať aj 9. ročník Pražských folklórnych dní, ktorých sa zúčastní takmer 70 hudobných a tanečných súborov z 19 krajín Európy a Ázie. Súčasťou vystúpení jednotlivých súborov budú aj ukážky ľudovej tvorby vrátane bohato zdobených originálnych krojov. Vyvrcholením bude hromadný sprievod súborov Starým Mestom.

praha

Zdroj: Shutterstock®

„Pre tých, ktorí sú single a hľadajú partnera napríklad na letnú dovolenku, je vhodný medzinárodný zoznamovací festival  Love & Dating Festival - 28. - 30. augusta. A z party udalostí to zďaleka nie je všetko. Fanúšikovia kapely Frankie Goes To Hollywood sa môžu tešiť. Spevák Holly Johnson po prvý raz príde do Prahy a to 26.8. do Průmyslového paláca. 

 

Milovníkov drahých áut a krásnych žien poteší International Prague Car Festival 29. - 30.8., či Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2015 - 31.8. - 6.9. Gurmáni a najmä vinári sa môžu stretnúť na Reprezentačnom kráľovskom košte v Prahe - 28.8. Súčasťou podujatia bude okrem ochutnávok medailových vín, aj slavnostné oceňovanie vinárov. Prague Ice Cream festival, ktorý sa bude konať 30.8., je zas ochutnávkou všetkých druhov zmrzlín miestnych a svetových výrobcov,“ pozýva V. Sivek.

praha

Zdroj: Shutterstock®

Nájsť v Prahe ubytovanie nie je problém. Problémom je len cena za takéto ubytovanie. Kto má rád kvalitu a je ochotný za ňu zaplatiť rozumnú cenu, možnosti nájde  v zariadeniach hotelovej siete SIVEK HOTELS, ktorá bola oficiálnym incomingovým partnerom nedávnych hokejových majstrovstiev sveta. Medzi Slovákmi najobľúbenejšie hotely patrí z tejto siete štvorhviezdičkový Selský Dvůr, kde bol ubytovaný český národný hokejový tím. V súčasnosti spoločnosť prevádzkuje na Slovensku hotel Prameň Dudince s modernou rehabilitáciou a wellness centrom, kde sa liečia predovšetkým ochorenia pohybového ústrojenstva, poúrazové a pooperačné stavy.

praha

Zdroj: Shutterstock®

Návštevníci sa môžu ubytovať v sieti hotelov SIVEK HOTELS v rôznych častiach Prahy a na výber majú hotely od najluxusnejších až po cenovo dostupnejšie. Všetky však vysoko kvalifikovaný personál. Zo siete SIVEK HOTELS sú v ponuke hotely v Prahe – Kampa Stará Zbrojnice****, William ***+, Melantrich*** a Harmony***. Ubytovacie kapacity sa nachádzajú v lokalitách s vynikajúcou dopravnou dostupnosťou. Pre návštevníkov má spoločnosť v ponuke bohatý sprievodný program s atrakciami a exkurziami. Sú to napríklad poznávacie balíky Židovská Praha, Praha stovežatá, Praha po stopách rytierov, Prehliadka pivovaru Plzeň, Kutná Hora-mesto UNESCO, Karlštejn a iné.

 

Viac informácií je na www.sivekhotels.cz.

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

12.07.2015 21:47

v Prahe som ešte nikdy nebola- ale chystám sa tak možno toto leto sa to podarí :-)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

23.09.2015 08:58

praha je nám asi najbližšia

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

05.05.2020 11:32

V Prahe som bola už viackrát a vždy ma dokáže očariť :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE