Spoznajte Pobaltie: Prečo navštíviť Estónsko?

V rubrike cestovanie vám prinášame poslednú z troch Pobaltských krajín, a tou je Estónsko. Ako predchádzajúce dve krajiny, tak má i Estónsko rozhodne čo ponúknuť. Poďme si ho preto v skratke predstaviť. Estónsko či Estónska republika, alebo Eesti Vabariik, je najsevernejšou pobaltskou krajinou, ktorú na východnom pobreží obmýva Baltské more. Estónsko je aj krajinou ostrovov a ostrovčekov. Ich celkový počet sa odhaduje približne na 1 500. Hlavné mesto Estónska Tallinn je od roku 1997 súčasťou UNESCA. Estónci patria medzi hrdé národy a na svoju kultúru a dávajú to i patrične najavo. I keď sa Estónsko nezaraďuje medzi popredné dovolenkové destinácie, aj tak má turistom rozhodne čo ponúknuť. Ponúkame vám preto najzaujímavejšie miesta, ktoré sa v Estónsku oplatia vidieť!

Odporúčame: Spoznajte Pobaltie: Čím vás očarí Litva?

Tallinn

Zdroj: Shutterstock®

hlavne mesto Estónska

Zdroj: Shutterstock®

Tallinn

Tallinn, čiže hlavné mesto Estónska, zaraďuje mnoho cestovateľov medzi najčarovnejšie európske mestá. Počas jeho existencie si Tallinn prešiel viacerými nadvládami iných štátov. V meste to však zanechalo i pozitívne stopy v podobe mnohých architektonických štýlov. Pri návšteve Tallinnu nevynechajte starú časť mesta, ktorá vás očarí pravoslávnou katedrálou Alexandra Nevského či hrad Toompea.

ostrov Saaremaa

Zdroj: Shutterstock®

Saaremaa Estónsko

Zdroj: Shutterstock®

Ostrov Saaremaa

Ostrov Saaremaa je najväčším ostrovom v Estónsku. Je zaujímavý najmä zachovalými drevenými mlynmi, ale i kamennými kostolmi a inými usadlosťami. Hlavné mesto ostrova Saaremaa je mesto Kuressaare, ktoré sa oplatí navštíviť najmä pre Biskupský zámok, ktorý sa považuje za jediný zachovalý najväčší zámok zo stredovekého obdobia v celom Pobaltí.

Odporúčame: Kempovanie v Taliansku? Naplánuj si dovolenku trochu inak

Pláž Pärnu

Zdroj: Shutterstock®

Pláž Pärnu

Vhodným miestom pre zaslúžený relax môže byť v letných mesiacoch práve pláž Pärnu, ktorá je snáď najznámejšou plážou v Estónsku. Je obľúbená nielen medzi domácimi, tak i medzi turistami. O voľné miesta na pláži nemusíte mať obavy, pretože táto pláž je dlhá vyše 1 kilometra. 

ostrov Hiiumma

Zdroj: Shutterstock®

estónsky ostrov

Zdroj: Shutterstock®

Ostrov Hiiumaa

Je protikladom ostrovu Saaremaa, pretože pokým na Saaremaa vládne život, na Hiiumaa sa zastavil čas. V prípade, že máte chuť ujsť pred hlukom autobusov, áut a vravy, Hiiumaa je tým pravým miestom. Na ostrove sa nachádza tretí najstarší maják sveta, z roku 1500 s výškou 104 metrov. Ak však predsa zatúžite po kúsku civilizácie, navštívte jeden z najkrajších palácov v Estónsku, palác Suuremyjza.

Pozri aj: Tip na dovolenku: Úchvatná Čierna Hora - tú musíš navštíviť!

4 komentárov
Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

13.03.2014 21:16

Ja chcem ísť na Hiiumaa, je to tam ako v raji :)

Vaše meno:

David Pliska

David Pliska

02.04.2014 11:02

Ježyšykryste! Tady nějaký pitomec (tj. ta Simona) čerpal z azbuckých zdrojů. Jednak by nemohl napsat takovou zhovadilost jako Suuremyjza, protože v Estonsku se zámek tohoto jména rozhodně nenachází, druhak by neopěvoval Něvského katedrálu v Tallinnu, postavenou především proto, aby Estonci neustále měli na očích, že Tallinnu vládne stepní barbarský Azbuk.

Vaše meno:

David Pliska

David Pliska

02.04.2014 11:06

A kromě toho nevím, co by kdo viděl na tom zámku, protože je z něj dneska škola. Hodnotné a původní v něm je pouze schodiště. Proč píše ta koza o načem, o čem absolutně nic neví?!?

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.01.2021 09:57

Ostrov Hiiumaa ma očaril najviac, samotu na dovolenke doslova vyhľadávam :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE