Bahenný zábal – detoxikačné a zoštíhľujúce ošetrenie s termálnou vodou z Bagni di Pisa

Najkrajšie sviatky v roku sú už nejakú tú dobu za nami a vy začínate pociťovať výčitky svedomia voči množstvu chutných prehreškov, ktoré ste si počas sviatkov dopriali. Nič však nie je stratené. :-)

 

Aj keď na plavkovú sezónu si ešte chvíľku počkáme, využite zostávajúci čas na vyformovanie tela a spálenia nepotrebných tukov.

 

Napriek tomu, že hlavnú úlohu zohráva v tomto procese najmä intenzívne cvičenie a vyvážený jedálniček, účinnou a mimoriadne príjemnou doplnkovou starostlivosťou o naše telo môžu byť aj celotelové bahenné zábaly. My sme mali jeden taký zábal možnosť vyskúšať v SAI wellness Senec, a preto by sme vám ho radi predstavili. 

 

Odporúčame prečítať: Vyhrajte 4x 3-hodinový SPA vstup do Aquaparku Senec

bahenný zábal v senci

Zdroj: Shutterstock®

Skutočný relax pre telo a myseľ

 

Hľadáte dokonalý oddych pre svoje telo a myseľ? Práve ste ho našli. SAI wellness Senec je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú novú dimenziu saunovania. Okrem príjemného wellnessu, ktorý vás postaví na nohy tu nájdete aj širokú škálu masáží a rituálov, medzi ktoré patria aj bahenné zábaly.

 

My sme mali možnosť vyskúšať jeden z nich, a to konkrétne Bahenný zábal Bagni di Pisa. Ide o aktívne detoxikačné a zoštíhľujúce ošetrenie s obsahom termálnej vody z Bagni di Pisa proti celulitíde. Kombináciou komplexu účinných látok a masáže, ktorá je inšpirovaná „Kabatovou technikou“ dochádza k obnoveniu pleti, spevneniu a aktivovaniu podkožného tkaniva. Výsledkom je viditeľne omladená pokožka. 

 

Odporúčame prečítať: Ste romantická duša? Toto vás zaručene dostane - romantika pri 

wellness sai v senci

Zdroj: Shutterstock®

Priebeh procedúry

 

Po prezlečení do županu ma v jednej z miestností wellnessu privítala spa terapeutka, ktorá mi v priebehu procedúry vysvetľovala jednotlivé kroky. Na zábaly, ale aj iné procedúry používa SAI wellness salónnu kozmetiku Comfort Zone.

 

Celkové trvanie procedúry je 60 minút, pričom pozostáva z dvoch častí. Prvá časť patrila celotelovej aplikácii Obnovujúceho telového peelingu, ktorý bol veľmi jemný a mikroguličky, ktoré boli v peelingu obsiahnuté som počas nanášania necítila. Peeling celé telo prekrvil, odstránil odumreté čiastočky kože a bol akousi predprípravou k aplikácii bahna.

 

Bahno malo mazľavú konzistenciu a po rozotretí získalo tmavozelenú farbu. Terapeutka bahno naniesla na celé telo, pričom nezabudla ani na dekolt. Po nanesení ma prikryla priehľadnou fóliou a zakryla plachtou. Vďaka hrejivým účinkom sa telo počas zábalu príjemne zahrialo a pokožka tak mohla vstrebať všetky telu prospešné látky. 

 

Odporúčame prečítať: Ruské zvyky už aj na Slovensku: Metličkovanie v Ruskej bani

bahnenný zábal s obsahom termálnej vody

Zdroj: Shutterstock®

Počas zábalu, ktorý sa odporúča absolvovať na 15 – 20 minút mi terapeutka zatiaľ príjemne rozmasírovala krčnú chrbticu, plecia a hlavu. Na pleť mi naniesla výživný hydratačný krém, ktorý jemnými krúživými pohybmi zapracovala do pokožky.

 

Kozmetika Comfort Zone je krásne voňavá, a preto bolo ošetrenie pleti i tela viac než príjemné. Po uplynutí doby zábalu som sa mala ísť osprchovať a musím povedať, že po osušení bola moja pokožka hladká a príjemná na dotyk. 

 

Odporúčame prečítať: Ukradnite si 3 hodinky pre seba a zastavte sa vo svete, kde sa spomalil 

procedúra v sai wellness

Zdroj: Shutterstock®

V druhej časti mi terapeutka naniesla, respektíve vmasírovala do celého tela telové mlieko s mimoriadne príjemnou vôňou. Pripomínalo mi to zmyselnú vôňu kvetu ylang-ylang a vôňa sa na mojom tele držala naozaj dlho. O tom, že pokožka bola už na prvý dotyk jemná a oživená snáď ani nie je potrebné hovoriť.

 

Myslím si, že kombináciou opakovaných zábalov (raz za týždeň), vyváženej stravy a pravidelného cvičenia sa plavkovej sezóny báť nemusíte. :-)

 

Milou pozornosťou a bodkou na záver bol pripravený pomarančový čaj s ovocím, ktorý som si po oddychu rada dopriala. :-)

 

Odporúčame prečítať: Pozor na kúpanie v prírodných jazerách!

bagni di Pisa

Zdroj: Shutterstock®

Cena 60 minútového bahenného zábalu Bagni di Pisa Thermal Mud je 60 eur.

 

Viac informácií o procedúrach v SAI wellness Senec nájdete na:

www.aquaparksenec.sk

 

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

6 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

27.01.2017 18:49

ihneď by som sa išla dať takto rozmaznávať

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

27.01.2017 22:39

bodlo by tato trocha zrelaxovat

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

12.01.2019 16:35

Waú to je relax hneď by som brala

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.02.2021 09:34

Po sviatkoch hodovania, sa určite niečo také zíde. Možno je to aj skvelý tip na vianočný darček :-)

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 01:26

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 01:26

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE