10 znakov ako rozpoznať osoby v znamení Kozorožca

Z pohľadu kalendára je práve Kozorožec tým znamením, ktoré rok uzatvára. Aj kvôli tomuto je toto desiate znamenie zverokruhu od dávnych dôb považované za znamenie najdôležitejšie. Ľudia narodení koncom decembra a začiatkom januára sú možno na prvý pohľad pasívnejší. Za možnú pomalosť môžu aj studené mesiace, v ktorých sa narodili, skorá tma a s tým súvisiaca lenivejšia nálada. Na druhej strane majú Kozorožci nekonečnú trpezlivosť a keď si raz niečo vezmú do hlavy, robia pre to absolútne všetko.

 

 

Aj zimný slnovrat má prsty v tom, že znamenie Kozorožcov je do voza aj do koča. Z pádov sa dokáže poučiť ľahšie než iné znamenia, v živote vie urobiť čokoľvek pre svoje prežitie.

10 znakov ako rozpoznať znamenie Kozorožca

Zdroj: Shutterstock®

10 znakov, ktorými hviezdy obdarili Kozorožca

 

Atraktívny – Kozorožec sa o seba rád stará tak zvnútra ako aj zvonku. Na svojom vzhľade si potrpí, rovnako ženy ako aj muži. Zvláštnu starostlivosť venujú svojej pleti, zamilovaní bývajú aj do módy. Ľahko podliehajú trendom, nevedia odolať aktuálnym vychytávkam. V ich šatníku nájdete rôzne štýly, nechýbajú šperky aj značkové veci.

 

Egoistický – aj kvôli nižšie uvedenej húževnatosti, je často toto znamenie považované za veľmi sebecké. Kozorožec si to pritom ani neuvedomuje, a naopak sami seba vidia niekedy až ako altruistov. Ich ego sa ale nezaprie, a tak pri menej aj viac dôležitých rozhodovaniach vždy uprednostnia svoje vlastné blaho.

 

Húževnatý – keď si Kozorožec raz niečo zmyslí, ide si za svojím cieľom tvrdohlavo a bez výčitiek. Miestami až „cez mŕtvoly“, Kozorožec totiž jednoznačne myslí hlavne na seba a uspokojenie svojich túžob.

 

Odporúčame prečítať: Horoskop na rok 2015 - znamenie Kozorožec

10 znakov ako rozpoznať znamenie Kozorožca

Zdroj: Shutterstock®

Chladný – na prvý aj druhý pohľad. Kozorožec nepatrí k znameniam, ktoré si bude vylievať srdce a vyplakávať na pleciach svojich blízkych. Ťažko sa mu dokonca vyznáva aj láska, dupľom v sebe dusí nešťastie. Aj preto môže Kozorožec na svoje okolie pôsobiť chladne, až drsne. Avšak vo vnútri má bohatý citový život a pokiaľ nájde osobu, ktorej bude nadovšetko veriť, dokáže sa svojej chladnej tváre zbaviť.

 

Konzervatívny – Kozorožec má rád tradície a svoje zvyklosti nerád opúšťa. Netúži po veľkých životných zmenách a snaží sa vždy dodržiavať pravidlá, ktorým verí. Jeho konzervatívna povaha sa prejavuje tak v práci, ako aj v láske, či celkovému prístupu k životu. Ak sa Kozorožec ocitne vo vzťahu, kde vyprcháva láska bude oň bojovať za každú cenu a neutečie.

 

Spoľahlivý – takto sa Kozorožec rád prezentuje v spoločnosti, avšak platí to najviac na pracovisku. Jeho kolegovia, podriadení aj nadriadení sa môžu spoľahnúť na 100% Kozorožcov výkon. Horšie to už je s jeho spoľahlivosťou medzi priateľmi. Keď prevládne jeho túžba po vlastnom pohodlí, neraz dohodnuté stretnutia zruší a uprednostní sám seba.

10 znakov ako rozpoznať znamenie Kozorožca

Zdroj: Shutterstock®

Starostlivý – o seba a svoju rodinu sa Kozorožec vždy rád a zodpovedne postará. V mladom veku máva ešte sklony svojich najbližších sem tam zanedbávať, avšak akonáhle sa stane rodičom, dieťa je preňho na prvom mieste. Robí všetko preto, aby svojej ratolesti / ratolestiam zabezpečil od finančného blahobytu, cez lásku, nehu až po skvelé zážitky.

 

Túži po istotách – hlavne tých finančných. Kozorožec sa práve vďaka vidine materiálneho blahobytu ženie za peniazmi a kariérou. Neraz sa dostáva na vysoké pracovné pozície, alebo intenzívne pracuje na vlastnom biznise. Vďaka ich trpezlivému správaniu sa im väčšina ich snov v živote aj splní. Je to ale taktiež kvôli tomu, že Kozorožci si nedávajú nereálne sny. Vedia na čo majú, a čo je pre ne nedosiahnuteľné. Aj preto sú so svojím životom jednoducho spokojní.

 

Usmievavý – Kozorožec má rád harmóniu a pohodu. Občas ho síce trápi samota, občas sa cíti byť nepochopený, niekedy kvôli tomu prepadne aj smútku, či melanchólii. Kozorožec ale už veľmi skoro zistí, že dokonalým liekom na všetko trápenie je smiech. Rád sa zabáva a v spoločnosti svojich blízkych si dokáže skvele oddýchnuť a načerpať novú energiu. 

 

Odporúčame prečítať: Schudnite podľa znamenia

10 znakov ako rozpoznať znamenie Kozorožca

Zdroj: Shutterstock®

Vytrvalý – Kozorožec jednoducho vie presne čo chce. Má pevnú vôľu, ktorú len tak niečo neprelomí. Ľahko sa učí novým veciam, je prirodzene zvedavý takže pátra po všetkých spôsoboch ako by si bytie uľahčil. Kozorožec sa s pribúdajúcim vekom začne viac zaujímať aj o svoje zdravie, s rovnakou vytrvalosťou s akou sa ženie za peniazmi, sa venuje aj svojmu telu, zdravej životospráve, dokonca aj meditácii. 

 

Odporúčame prečítať: Charakteristika znamenia Kozorožec

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
LuCi

LuCi

07.02.2015 21:06

pravda :) sedí to na mňa

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE