Astro Vianoce pre ohnivé znamenia (LEV, STRELEC, BARAN)

Či chcete, alebo nie, vianočnej nálade sa v týchto dňoch jednoducho nedá nepodľahnúť.

 

Aj ohnivé znamenia majú rady aspoň z časti ten predvianočný ošiaľ, dekorácie v byte, či zoznam darčekov pre blízkych. Vyváranie v kuchyni, aj módu inšpirovanú práve najkrajšími sviatkami v roku.

 

Ak ste na tom podobne, no stále hľadáte nové podnety, vyskúšajte tento rok poňať Vianoce viac astrologicky. Hviezdy totiž každému zo znamení vedia odporučiť veci šité na mieru.

 

Odporúčame prečítať: 

Astro Vianoce pre zemské znamenia (BÝK, KOZOROŽEC, PANNA)

Astro Vianoce pre vodné znamenia (RYBY, RAK, ŠKORPIÓN)

Astro Vianoce pre ohnivé znamenia (LEV, STRELEC, BARAN)

Zdroj: Shutterstock®

LEV

 

Vianočný čas je pre vás jedno prekrásne obdobie plné ruchu. Milujete všetok ten zhon tesne pred sviatkami, aj úžasný pokoj priamo na Štedrý deň. S detskou radosťou obdarujete svojich milovaných a rovnako tak sa tešíte na darčeky, ktoré sa pod stromčekom ukrývajú len a len pre vás.

 

Obľúbené vône: dobrodruha v sebe neukryjete. Mnohé z vás precestovali už riadny kus sveta a vďaka tomu ste mali možnosť na vlastnej koži spoznať aj iné zvyk, kultúry, chute, či vône. Práve to vás ovplyvnilo a pri výbere hoc aj vianočných vôní sa nebojíte siahnuť do týchto svojich cestovateľských poznatkov. Či už to bude kokos, zázvor, kardamon, ale hoc aj taká orchidea. Našťastie máte dar dokonale skĺbiť tradičné s exotickým.

 

Dekorácie, ktoré nesmú chýbať: čokoľvek trendy, hlavne nech sa to leskne. Že v sebe ukrývate povahové vlastnosti milej straky, veľmi neukryjete. Ako ženy zbožňujete šperky, a nemusia byť hneď vykladané drahokamami. Hlavne že vás oslovia. V podobnom duchu chcete vyzdobiť aj svoj vianočný stromček – a ako inak, každý rok v inej farbe.

 

Obdarujte sa: Ak sa vám počas roka podarilo našetriť bokom nejaké peniažky, doprajte si výlet do toho kúta sveta, po ktorom tak túžite. Pokiaľ vám rozpočet nedovolí naplniť svoje sny takto vo veľkom, zájdite aspoň do butiku na predvianočné výpredaje a doplňte svoj šatník trebárs o trendy zimný kúsok.

 

Obľúbené jedlá: vaše telo na to ide rozumne a pýta si vyslovene stravu, ktorá je napríklad bohatá na draslík a posilňuje vaše srdiečko. Vo vianočnej podobe to môže byť aj trochu kalorickejšia banánová roláda, chýbať by nemali rybky, namiesto vyprážaného kapra uprednostňujete grilovaného lososa a k nemu poriadnu dávku chrumkavej zeleniny. Kapustnica môže byť, ešte lepšia je pre vás hubová, trebárs aj v krémovej podobe.

 

Odporúčame prečítať: Stravovanie podľa ajurvédy – aký ste typ?

 

Astro Vianoce pre ohnivé znamenia (LEV, STRELEC, BARAN)

Zdroj: Shutterstock®

STRELEC

 

Keď podľahnete stresu, Vianoce sa pre vás môžu stať „nočnou“ morou. Aj keď si v celom tom predvianočnom zhone zopárkrát určite ponadávate, na Štedrý deň sa z vás stáva dokonalá hostiteľka, ktorej úsmev prezradí, že Vianoce predsa len milujete.

 

Obľúbené vône: váš citlivý noštek si potrpí na príjemné vône, ktoré hovoria o čistote. Ak na Vianoce vyprážate, pri štedrovečernej večeri už bude všetko dôkladne vyvetrané. Milujete vo sviatočných chvíľach napríklad aj vôňu ihličia, čerstvé vetvičky, preto nechýbajú aspoň v jednej vázičke. S vôňou domova si vypomôžete rady aj aromatickými sviečkami, či čerstvo nakrájanými citrusmi.

 

Dekorácie, ktoré nesmú chýbať: Každá z vás má svojský štýl, ktorý má jednu spoločnú charakteristiku – eleganciu. Jedno, čo naozaj nemusíte je gýč, a to ani v čase Vianoc. Váš vianočný stromček, ako aj ostatná výzdoba v interiéri je bez jedinej chybičky a ideálna do módneho katalógu. Napriek tomu jej nechýba čaro teplého domova.

 

Obdarujte sa: ako snáď každá žena, aj vy si potrpíte na kvalitnú kozmetiku. Ňou ste rady obdarovávané aj počas vianočných sviatkov. Rady si tiež doprajete peknú bižutériu, či pútavú knihu.

 

Obľúbené jedlá: mnohé z vás si potrpia na svojej postave a preto sa občas trápite diétami aj počas Vianoc. Najmä v zimnom období by ste ale nemali zabúdať na potraviny, ktoré vám dodajú dostatok energie. Okrem zeleniny, by to mali byť aj ryby a „vianočné“ ovocie ako trebárs ďatle, či figy. Z korenín hlavne zázvor a chilli.

 

Odporúčame prečítať: S pomocou ktorých symbolov podporíte vašu krásu

Astro Vianoce pre ohnivé znamenia (LEV, STRELEC, BARAN)

Zdroj: Shutterstock®

BARAN

 

Vianočnou náladou sa obvykle necháte pohltiť už niekedy v novembri. No a akonáhle začnú z rádií vyhrávať koledy, ste celé „vianočné“. Posadnuté myšlienkou dokonalých Vianoc, ale s blížiacimi sa sviatkami môžete byť na pokraji nervového zrútenia. Pribrzdite a urobte to tentokrát inak, podľa hviezd.

 

Obľúbené vône: káva, kakao, škorica, čokoláda, med... Vianočné vône sú pre vás tak veľkým lákadlom, že hostia, ktorí vás navštívia doma, budú určite očarení. Nezabudnite si vianočnou náladou prevoňať aj svoju spálňu. Pomôžu vám v tom napríklad sviečky, ktoré okrem iného navodia tiež tú správnu romantickú náladu.

 

Dekorácie, ktoré nesmú chýbať: milujete hand made výrobky a ešte viac, keď si ich dokážete vyrobiť samé, alebo so svojimi najbližšími. Pri ich výrobe hľadíte aj na tradície, a tak u vás môže byť pokojne vianočný stromček ovešaný jabĺčkami, orechmi, medovníčkami, aj kolieskami pomarančov.

 

Obdarujte sa: počas roka neraz zabúdate na svoje zdravie. Skúste to na Vianoce napraviť a darujte si nejaké vitamíny, alebo trebárs aj zdravú eko kozmetiku. Myslíte tiež na svoju psychiku, taký levanduľový vankúšik dokáže zázraky.

 

Obľúbené jedlá: snažte sa jesť menej mäsa a radšej sa pri pozeraní televíznej vianočnej klasiky vrhnite na lúskanie orieškov. Počas Vianoc si môžete dopriať aj drobné prehrešky v podobe čokoládových zákuskov a chutného šťavnatého ovocia, miestami ozdobeného šľahačkou. 

 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

5 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

02.12.2015 14:24

sedí to na mňa :-)

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

09.12.2015 19:01

na leva ta strava nesedí

Vaše meno:

Silvia Terefenková

Silvia Terefenková

11.12.2015 09:48

urcite sa niecim obdarujem :)

Vaše meno:

Eva

Eva

11.12.2015 18:20

Vianoce mam veľmi rada a sedi to na mňa

Vaše meno:

Maria Kaiserova

Maria Kaiserova

16.12.2015 08:48

Som strelec,na mna to sedi az na tu rybu,rybu jem len raz v roku,aj to preto,ze su Vianoce.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE