Čo o vás prezradí vaša obľúbená farba

Všetci máme svoju top farbu, ktorú preferujeme. Či už s nami zostane navždy, alebo sa v priebehu života mení, dokáže o nás prezradiť tak veľa.

 

Zistením, čo konkrétna farba znamená, lepšie porozumiete, akým spôsobom reagujete v rôznych situáciách. Môžete tak zistiť, či ste kreatívna alebo praktická, aký typ práce sa vám najviac hodí a dokonca aj to, čo si o vás môže myslieť okolie.

 

 

Takže, povedzte mi, milé dámy, aká je vaša obľúbená farba?

 

1. Červená

 

Milovníci vášnivého odtieňa sú optimisti a majú tendenciu byť extrovertní. Fyzická aktivita, vzrušenie, dobrodružstvo. Darí sa im, keď sú v centre pozornosti. ,,Červení milenci" sú plní vášne a entuziazmu, výsledkom čoho je ambicióznosť a súťaživosť. Rozhodovanie patrí k ich silnejším stránkam, najmä kvôli nedostatku trpezlivosti.

 

 

2. Biela

 

Ľudia, ktorí majú radi bielu, udržujú svoj vzhľad a domov čistý, nedotknutý. Prezieravo hľadia do budúcnosti a hľadajú v každej situácii niečo pozitívne. Majú praktický charakter, rozumný postoj, silnú vieru a snahu. Niekedy sa môžu javiť ako nesmelí, dôvera je však jednou z kľúčových rysov ich osobnosti.

 

Odporúčame prečítať: Terapia farbou - sila fialovej

Čo o vás prezradí vaša obľúbená farba

Zdroj: Shutterstock®

3. Zelená

 

Fanúšikovia zelenej majú veľkú potrebu milovať a byť milovaní. Na oplátku sú neuveriteľne láskaví, veľkorysí a súcitní. Neboja sa otvoriť svoje srdce, čím priťahujú okolie. Vysoké morálne štandardy sú pre nich dôležité a podobné hodnoty vyžadujú od ostatných. Neradi riskujú, naopak, chcú žiť pohodlne a bez obáv.

 

 

4. Modrá

 

Tí, ktorí uprednostňujú modrú farbu, majú tendenciu byť spoľahlivými a dôveryhodnými. Nepatria k impulzívnym jedincom a skôr, než niečo povedia, premýšľajú. Čas je ich spojencom, preto vždy a všetko robia svojim vlastným tempom a nemajú za potrebu ísť rýchlejšie. Ich empatia im zabezpečí veľký okruh potencionálnych priateľov, oni však uprednostňujú úzku skupinu vybraných jedincov. Vo všeobecnosti sú vyrovnaní, konzervatívni, držia sa zaužívaných vecí, čo z nich niekedy robí tvrdohlavých jedincov.

 

Odporúčame prečítaťDobré rady ako sa naučiť správne oddychovať

Čo o vás prezradí vaša obľúbená farba

Zdroj: Shutterstock®

 

5. Fialová

 

Charizmatickí, súcitní a empatickí ľudia. Dokonca, aj keď čelia bezútešnej realite, zostávajú pozitívni, čím inšpirujú ostatných. Zodpovednosť u nich nehľadajte, dokážu sa však vysporiadať s prekážkami a nájsť vždy vhodné riešenie. Radi vyčnievajú spomedzi davu, nasledujú svoju vlastnú cestu a ukazujú okoliu, kým v skutočnosti sú.

 

 

6. Čierna

 

Nezávislí, rozhodní a s pevnou vôľou. To sú tri slová, ktoré najlepšie vystihujú milovníkov čiernej. Ak ide o prácu, sú to perfekcionisti a neustále sa uisťujú, či je všetko dokončené správne, až do najmenšieho detailu. Ak sa aj niekedy cítia neistí, nikdy to nedajú najavo. Zachovajú si svoju dôstojnosť a fakt, že majú všetko pod kontrolou.

 

Odporúčame prečítať: Vyberte si strih vlasov podľa typu tváre

Čo o vás prezradí vaša obľúbená farba

Zdroj: Shutterstock®

7. Ružová

 

Milovníci sladkej farby sú láskaví a štedrí. Vyžarujú teplo, priateľskosť a prístupnosť. Majú prirodzenú potrebu starať sa o ostatných. Radi organizujú a držia veci pevne pod kontrolou. Okolie ich často vníma ako plachých, pretože dokážu byť príliš rezervovaní a pokojní.

 

 

8. Žltá

 

Všeobecne ide o veselých ľudí. Sú kreatívni, s hlavou v oblakoch a divoko nezávislí. Aj keď radi analyzujú každú situáciu a majú veci pod kontrolou, úzkosť u nich môže vyvolať impulzívne konanie. Žltí milenci sú milí a ústretoví, čo však neznamená, že nemajú ostrý jazyk a nevyslovia svoj názor. Práve naopak! 

 

Odporúčame prečítaťPočuli ste už o geocachingu? Určite ho vyskúšajte!

Čo o vás prezradí vaša obľúbená farba

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

6 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

25.03.2016 18:16

moje oblubene farby su uz dlhe roky zo spominanych zelena a ruzova

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

29.03.2016 17:43

fialová a modrá z týchto spomenutých sú moje naj

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

06.04.2016 18:03

:) pekné

Vaše meno:

Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

16.05.2016 19:12

fialová a modrá sú moje farby :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

18.05.2016 19:48

ja mám rada jemné pastelové farby

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.06.2016 15:33

Krásne napísané :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE