Darujte pod stromček vôňu - poradíme ako vybrať správnu

Čím obdarovať svojich najbližších? Každý z nás má na to iné triky. Niekto je na kúpu darčekov priam stvorený a svojich milovaných pozná tak dokonale, že sa im vždy podarí dokonale strafiť do ich vkusu. Iný si zas láme (alebo aj neláme) hlavu a nie vždy to pri ich kúpe vypáli 100%.

 

Ak chcete vsadiť na istotu, príjemná vôňa vždy poteší, stačí si nechať tak trošku poradiť od hviezd a inšpirovať sa tým, čo dostali slnečné znamenia do vienka.

 

Odporúčame prečítať: Ako si prirodzene zmeniť farbu vlasov?

Každé zo znamení je samozrejme iné, ale keď si ich rozdelíme do štyroch skupín podľa živlov, isté spoločné znaky tam predsa len nájdeme.

Vône ako vianočný darček

Zdroj: Shutterstock®

Znamenia vody

 

Živel vody dodáva jednotlivým astrologickým znameniam prirodzenú citlivosť, nechýba im neha, aj srdce plné lásky a empatie. Vodné znamenia neraz plávajú práve v oblasti lásky ako loďka na mori, neváhajú pre svojho vyvoleného vyplakať more sĺz, ak sú však ich vode pokojné, vyžarujú tú najpozitívnejšiu charizmu. A presne takáto by mala byť aj ich vôňa. Vodné znamenia obľubujú vôňu slanej morskej vody a energiu, ktorú more dodáva, majú radi jemné vône, ktoré sú však nenápadne pošteklené niečím nečakaným, ostrým, až pálivým.

 

Z farebného hľadiska sa im zavďačíte bordovým, tyrkysovým, kryštáľovým, strieborným aj fialovým flakónom, z vôní majú radi jemné kvietky (napríklad sedmokrásky), sedí im aj cezmína, ovocné vône, neraz ale aj štipka ihličia.

 

Kto tu patrí? Znamenie - Rak, Škorpión a Ryby

 

Odporúčame prečítať:    Aké znamenie sa hodí k Rakovi?

                                     Aké znamenie sa hodí k Škorpiónovi?

                                     Aké znamenie sa hodí k Rybám?

Vône ako vianočný darček

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Poznáme sa z minulých životov?

Znamenia ohňa 

 

Pred ohňom ťažko utiecť, je rýchly, spaľujúci, horúci, žiarivý...Takéto sú aj znamenia, ktorým vládne práve oheň. V ich srdciach nájdete neskrotnú vášeň, ich duše žijú pre dobrodružstvo, telom im hýbe túžba po adrenalíne. Ohnivé znamenia sú pudové, temperamentné a divoké. Podľa toho hľadajte aj ideálnu vôňu. Pokojne môžete siahať po flakónoch, ktoré sa vyznačujú ťažšími omamnými vôňami, musí z nich ale sršať tiež energia a zmyselnosť. Ohnivé znamenia bývajú tiež umelecky nadané, potrebujú podčiarknuť aj vhodnou vôňou svoju individualitu.

 

Flakón parfému by mal byť žiarivý, slnečný, pôsobiť noblesne a hlavne luxusne. Ohnivé znamenia milujú zlato a diamanty, nechajte sa nimi inšpirovať aj v parfumérii. Z kvetov sú pre nich typické napríklad ruže, slnečnice, jazmín, lotosový kvet, púpava, prvosienka, pivónia, či pomarančovník.

 

Kto tu patrí? Znamenia - Lev, Strelec, Baran

 

Odporúčame prečítať:  Aké znamenie sa hodí k Levovi?

                                   Aké znamenie sa hodí k Strelcovi?

                                   Aké znamenie sa hodí k Baranovi?

Vône ako vianočný darček

Zdroj: Shutterstock®

Znamenia zeme 

 

Vedia byť pekne tvrdohlaví, zanovití, ale aj trpezliví a starostliví. Znamenia, ktorým vládne živel zem pôsobia na svoje okolie konzervatívne, ak ich však skutočne spoznáte, zistíte, že vedia byť rovnako vášniví a erotickí, ako ich kolegovia a kolegyne. Obľubujú takú tú jemnú nenásilnú rafinovanosť, nenápadné zvádzanie, priam doslova sa vyžívajú vo flirtovaní. Čo sa relaxu týka, najlepšie si tieto znamenia oddýchnu v lone prírody.

 

V prírodnom duchu by sa mal niesť aj ich parfém. Môžete vsadiť na ekologickú stránku, ale tiež na bylinky ako sú poľné kvety, lipa, prípadne na zmyselné ovocné vône. Z farieb majú radi zemité odtiene, podobne tak aj materiály.

 

Kto tu patrí?  Znamenia - Kozorožec, Býk, Panna

 

Odporúčame prečítať:     Aké znamenie sa hodí ku Kozorožcovi?

                                      Aké znamenie sa hodí k Býkovi?

                                      Aké znamenie sa hodí k Panne?

Vône ako vianočný darček

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Labradorit - energetický štít

 

 

Znamenie vzduchu 

 

Tieto znamenia vedia byť ľahkovážne, flegmatické, svoje postoje však neraz zakrývajú za široký úsmev a dobrú náladu. Sú veľmi spoločenské bytosti, niekedy sa však tak ponoria do vlastných myšlienok, až sa na okamih dokážu v realite stratiť. Znamenia vzduchu milujú fantáziu aj kreatívnu činnosť. Najmä mladšie ročníky, ktoré majú dostatok voľného času, preto ocenia trebárs aj kreatívnu sadu, pri ktorej si budú môcť vyrobiť svoju vôňu sami, zamestnanejšie dámy potešíte aj špeciálnym parfémom, ktorý bol vyrobené len pre ne.

 

Ak toľko investovať neplánujete, siahnite aspoň po takých parfumoch, ktoré zvýraznia ich nezávislosť, slobodu a individualitu. Nepotrpia si na luxuse, aj keď im isto zalichotí. Z vôní majú radšej také výraznejšie, ako napríklad orchidea, citrón, fenikel, levanduľa. Po farebnej stránke napríklad belasá, purpurovaná, či jednoducho mix veselých farieb.

 

Kto tu patrí?  Znamenia Vodnár, Blíženci, Váhy

Odporúčame prečítať:  Aké znamenie sa hodí k Vodnárovi?

                                   Aké znamenie sa hodí k Blížencom?

                                   Aké znamenie sa hodí k Váham?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

03.12.2014 14:44

Parfum na vianoce podľa mňa vždy poteší hlavne ak darca pozná vkus obdarovaného :-)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

11.02.2015 10:25

som znamenie ohňa a presne to sedí....

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE