Ktoré kamene sú vhodné pre zemské a vzdušné znamenia?

Tento článok môžete využiť ako praktický tip pri nákupe vianočných darčekov, ale tiež ako pomôcku pri zmene svojho životného štýlu. Dokonca ani nič meniť nemusíte, stačí len svoje každodenné fungovanie doplniť o pár drobných kamienkov, ktoré vám môžu priniesť do životov viac šťastia, lásky, zdravia, aj úspechov.

 

Každé z dvanástich znamení má svoje kamienky, ku ktorým najviac inklinuje. Minule sme si predstavili najvhodnejšie kamene pre ohnivé a vodné znamenia, dnes sa pozrieme na tie, ktorých základných živlom je zem a vzduch.

 

Odporúčame prečítať: Decembrové postavenie Luny – čo nám prinesie?

 

Ktoré kamene sú vhodné pre zemské a vzdušné znamenia?

Zdroj: Shutterstock®

KAMENE PRE VZDUŠNÉ ZNAMENIA
 

Blíženci: achát a turmalín
 

Okrem nich ale tiež citrín, akvamarín, zafír, topás, či Tigrie oko. Keďže sú Blíženci považovaní za tak trochu "rozštiepené" povahy, vhodné sú pre nich také kamene, ktoré im pomôžu nájsť vnútornú rovnováhu a nastolia harmóniu medzi dušou a telom.
 

 

Vodnár: akvamarín a ametyst
 

Okrem nich ale tiež: fluorit, jantár, či labradorit. Vodnárovi sa zíde kameň, ktorý mu prinesie do života šťastie a nakloní osud na jeho stranu. Jeho skvelé nápady, aj životná energia, tak nevyjdú navnivoč. 
 

 

Váhy: opál a zafír
 

Okrem nich ale tiež malachit, rubín, smaragd, tyrkys, či adulár. Váhy sú zasnené a romantické bytosti, preto napríklad taký adulár, známy aj ako Mesačný kameň, im nastolí emocionálnu rovnováhu. Pomôže v ťažkých chvíľach udržať si zdravý rozum, ale tiež dosiahnuť ich priania.

 

Odporúčame prečítať: Čo o nás hovorí farba očí?

Ktoré kamene sú vhodné pre zemské a vzdušné znamenia?

Zdroj: Shutterstock®

KAMENE PRE ZEMSKÉ ZNAMENIA
 

Býk: topás a smaragd
 

Okrem nich ale tiež ruženín, malachit, lapis lazuli, diamant, aj rodonit. Býk potrebuje kameň, ktorý mu dodá odvahu ukázať svetu, čo v ňom je. Taký smaragd napríklad zvýši ich psychické schopnosti a dá do poriadku srdiečko po zdravotnej, ale aj emocionálnej stránke. Býkom sa zíde aj kameň, ktorý utlmí ich výbuchy hnevu, či iné negatívne pocity.
 

 

Panna: olivín a sardonyx
 

Okrem nich ale tiež karneol, jantár, modrý topás, opál, či zafír. Panne sa zíde keď bude nosiť kamene, ktoré podporia jej ambície, ukážu jej správny smer, pretože občas sa stáva, že sa zasekne na jednom mieste a tiež kamene, ktoré v nej prebudia jej skryté talenty.
 

 

Kozorožec: ónyx a gagát
 

Okrem nich ale tiež granát, krištáľ, malachit, rubín, či tyrkys. Toto racionálne znamenie by malo siahať na kameň, ktorý podporí jeho empatickú stránku, pretože sem tam ju zvykne zanedbávať. V prípade silného ega upriami pozornosť na pokoru a do životov plných materiálnych vecí vnesie aj spiritualitu. 
 

Bude vás zaujímať: Nepečené dezerty z kokosu

 

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

07.12.2016 11:21

zaujímavé

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

07.12.2016 14:39

pekne napísané

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

09.12.2016 20:10

Nosim taketo kamienky a ma to prijemny vplyv :)

Vaše meno:

maria

maria

11.12.2016 18:42

...super uz zopar kamenov mam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE