Predstavujeme vám archanjelov

Už minule sme sa rozpísali o anjeloch, ich delení, aj komunikácii s nimi. Spomínali sme tiež archanjelov, ktorí v rámci deľby týchto bytostí, patria k najvyššie postaveným anjelom. Či už na ne veríte, alebo nie, oplatí sa o nich čo to prečítať... Nikdy neviete, kedy sa na nich predsa len budete chcieť obrátiť.

Archanjelov je údajne 7. Na tomto počte sa zhodujú rôzne náboženstvá, tak kresťanstvo, ako aj judaizmus, či islam. Majú jednu spoločnú charakteristiku - a to, že spravidla sa ich mená končia na - el. Mezdi najznámejších archanjelov patria Michael, Gabriel, Rafael a Uriel, o menách ďalších troch sú v literatúrach rôzne špekulácie. Podľa jednej teórie to môže byť Raguel, Zerachiel a Remiel, podľa pápeža Gregora I.: Simiel, Orifiel a Zachariel a podľa východného pravoslávia: Selafiel, Jegudiel a Barachiel.

Odporúčame prečítať: Akupunktúrou ku zdraviu

Predstavujeme vám archanjelov

Zdroj: Shutterstock®

Keďže ohľadne tejto trojice sú nejaké tie nejasnosti a my rozhodne nechceme nikoho uraziť :) pozrieme sa bližšie na štyroch najznámejších archanjelov.

Predstavujeme vám archanjelov

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: 10 znakov ako rozpoznáte Pannu

Rafael - svetelný doktor.

 

Medzi archanjelmi je čosi ako liečiteľ. Zo svetových strán mu patrí východ, ochraňuje lekárov, ošetrovateľov, ale tiež cestovateľov. Ako "dobrodruch" na cestách je častokrát vykresľovaný aj on sám. Vidieť sa dá napríklad s paličkou v ruke. Rafael okrem ochrany a zdravotnej starostlivosti (tela, ale aj duše), nám tiež ukazuje a zároveň učí, ako sa môžeme naučiť sebaliečeniu. Pomáha nám tiež otvoriť tretie oko, a doviesť k poznaniu...samozrejme ak o to máme záujem. Lieči nielen ľudí, ale tiež zvieratá. Do našich životov prináša lásku, pokoru, vzdelanie, ochranu a veľa pozitívnej energie. Na pomoc si ho môžete privolať aj v prípade, že si neviete rady s duchmi. Rafael sa totiž vie postarať aj o energie, ktoré nám život znepríjemňujú, či komplikujú. Dokáže nám tiež ozdraviť naše vzťahy, a to nielen tie partnerské, ale tiež rodičovské, či pracovné.

 

Ako si privolať Rafaela? Stačí vysloviť jeho meno a myslieť na to, že ho prosíme o pomoc. Časté rozhovory s týmto archanjelom vraj môžu viesť k celkovému uzdraveniu.

 

Odporúčame prečítať:  Každý má svojho anjela strážneho – časť I.

 

 

Gabriel - vládca svetla.

 

Jemu prislúcha zo svetových strán západ. Gabriela zvyknú zobrazovať ako archanjela, ktorý drží v rukách olivovú vetvičku. Spájajú sa s ním pojmy ako mier, zrod, vzkriesenie, reinkarnácia, ale tiež smrť. Gabriel dozerá pri vzniku života, ale napríklad aj pri adopcii. Rodičov vedie k lepšiemu pochopeniu svojho dieťaťa, učí obetavosti, empatie, aj schopnosti odpúšťať. Podporuje v nás tiež intuíciu, a dodáva nám odvahu riadiť sa svojim šiestym zmyslom. Ako jediný z archanjelov má ženskú energiu, pod svojím palcom má aj Mesiac a prírodné vplyvy s ním súvisiace. Gabriel nám dokáže priviesť do životov harmóniu, očistu, pravdu, aj kreativitu.

 

Ako si privolať Gabriela? Na tohto archanjela by ste mali pred komunikáciou intenzívne myslieť. Jeho meno si opakujte vo vnútri, aj nahlas, niekoľkokrát po sebe, až kým nezacítite jeho prítomnosť. Gabriel sa ukáže všade tam, kde je potrebná múdra rada, ale aj prečistenie, či už mysle, duše, tela, alebo priestoru.

 

Odporúčame prečítať:  Každý má svojho anjela strážneho – časť II.

Predstavujeme vám archanjelov

Zdroj: Shutterstock®

Michael - vodca.

 

Má na starosti všetkých archanjelov, anjelov a anjelské bytosti. Pripisuje sa im aj vláda nad tzv. nebeskými vojskami. Hovorí sa o ňom, že zo všetkých anjelov má najbližšie k ľuďom, ale rovnako tak k Bohu. Vykresľovaný je ako veľký fešák, vysoký, pekný, urastený. Väčšinou v ruke drží meč, štít, alebo kopiu. Michael je zástancom pravidiel a zákonov, k nim sa snaží viesť aj ľudské bytosti. Do duší nám zároveň vnáša pokoj, pomáha nám v boji so závislosťami, napĺňa nás múdrosťou a životnými pravdami. 

 

Ako si privolať Michaela? Aj pri tomto archanjelovi stačí pomyslieť na jeho meno, samozrejme dôvera v neho vo vás musí byť zakorenená. Keďže sa tento archanjel vyznačuje obrovskou silou a energiou, a ako prírodný živel mu je pripisovaný oheň, v jeho prítomnosti vás môže zaliať pot. Vidieť môžete tiež modré, či purpurové svetlo.

 

Odporúčame prečítať:  Naučte sa ovládať svoje sny

 

 

Uriel - boží oheň.

 

Niekde ho poznajú aj ako Ariela, je považovaný za najchytrejších archanjelov. S jeho menom sa spája múdrosť, učenie, aj odpustenie. Zo živlov mu patrí zem, aj preto ho môžete zavolať, ak potrebujete pomôcť s prírodnými duchmi, či energiami. Učí nás pokojnému a trpezlivému správaniu, dokáže nám ukázať ako sa o seba máme postarať, a ako ísť po tých správnych cestičkách. Pomáha tiež pri kreatívnej tvorbe, máva totiž umelecké cítenie:) Uriel býva zobrazovaný podobne ako Michael - drží meč, stojac pri bráne do raja.

 

Ako si privolať Uriela? Môžete si pomôcť napríklad tým, že si sadnete do záhrady, alebo niekam do prírody. Dlaňami prehrabnite čerstvú zeminu, dotknite sa bylín, zašeptajte jeho meno a myslite naňho. Ak ho poprosíte môže vám pomôcť rozpáliť vášeň, lásku, aj rozdúchať šťastie.

Odporúčame prečítať: Každý má svojho anjela strážneho

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

17.09.2014 13:34

neverím takýmto veciam ale možno by som to niekedy mohla vyskúšať :-) (privolať si nejakého archanjela)

Vaše meno:

Adriana Galandova

Adriana Galandova

17.09.2014 19:59

ja verim takymto veciam velm i ma to zaujima a bavi citat o anjeloch a tak :ňň

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

17.09.2014 22:09

verím v silu a moc anjelov

Vaše meno:

Martina Bernárová

Martina Bernárová

18.09.2014 08:23

veľmi zaujímavé čítanie, o archanieloch som už veľa prečítala a verím, že každý človek má svojho anjela strážneho a ten nám pomáha bez ohľadu nato či v neho veríme alebo nie

Vaše meno:

Libuša

Libuša

19.09.2014 21:32

Tak toto ma celkom zaujalo.

Vaše meno:

Alena Ďurechová

Alena Ďurechová

20.09.2014 22:23

Som rada a veľmi oceňujem, že vaše stránky sa venujú aj duchovnu, primerane fyzickej kráse. Podporujete krásno v širokom spektre :-*

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE