Terapia osobného totemu – poznáš svoje totemové zvieratko?

Ak ste objavili čaro meditácie a túžite okrem psychickej pohody dospieť aj k zlepšeniu vášho zdravotného stavu, vyskúšajte napríklad terapiu osobného totemu. Túto techniku vynašiel, respektíve na ňu naďabil psychoterapeut Eligio Stephen Gallegos. Ako vám dokáže pomôcť, v čom spočíva a ako ju môžete skúsiť na sebe praktizovať, vám prezradíme aspoň v skratke v dnešnom článku.

O čom je osobný totem?

Gallegos verí, že každý z nás má svoj vlastný vnútorný svet, ktorý sa odzrkadlí trebárs v podobe našich vlastných totemových zvieratkách. Tie sú ukryté v jednotlivých energetických centrách nášho tela, teda v čakrách.

Odporúčame prečítať: Letný horoskop - čo prinesie august

totemové zvieratko

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa k nim dostať?

Relaxačnými technikami. Kto z vás je v takejto meditácii či autogénnom tréningu už o niečo zbehlejší, nemal by mať problém privrieť oči a upokojiť si telo aj myseľ. Ako pri iných meditačných technikách aj tu platí, že by ste mali eliminovať akékoľvek vonkajšie ruchy. Terapia osobného totemu spočíva v tom, že pomocou relaxačných techník navštevujete postupne (od koreňovej, až po korunnú) jednotlivé čakry. Ku každej čakre prislúcha isté totemové zvieratko, s ktorým by ste sa mali zblížiť, pokúsiť sa ho spoznať a pochopiť.

Vďaka pravidelným návštevám a milému správaniu k svojmu totemovému zvieratku, môžete odstrániť príčiny rôznych problémov, od psychických cez zdravotné. Základom úspechu je mať v každom svojom energetickom centre harmóniu. Ako na to, prídete len vďaka sebaspoznávaniu.

Odporúčame prečítať: Keltský horoskop

relaxačná technika

Zdroj: Shutterstock®

Tipy ako si uľahčiť prácu s totetomými zvieratkami:

  • Pracujte s nimi pravidelne. Len takto si získate „ich“ dôveru, dokážete ich pochopiť a zblížite sa sami so sebou.
  • Veďte si svoj totemový denníček. Po každej takejto „návšteve“ si svoje zážitky zapíšte. Ľahšie sa vám dodatočne budú chápať súvislosti. Možno na prvý ani druhýkrát vám zmysel nedajú, ale postupnou prácou sa môžete dopracovať až ku koreňu problému.
  • Jednotlivé totemové zvieratá vám môžu pomôcť s prácou s tými menej priateľskými. Nebojte sa požiadať ich o pomoc a spoločne pracovať práve s tými problémovými.

Odporúčame prečítať: PREČO JE DOBRÉ MEDITOVAŤ.

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

04.06.2014 15:57

zaujímavý článok

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE