Životná energia menom reiki: Čo to je?

Slovko reiki ste určite vo svojom živote zachytili a poznáte ho minimálne z počutia. Poznáte však aj jeho význam? Históriu? Poslanie? Ak nie, radi vám to objasníme.

Odporúčame: Ako byť pozitívnym človekom? Takto skoncuješ s negativitou!

význam reiki

Zdroj: Shutterstock®

Čo je reiki?

Ako pri väčšine cudzojazyčných slov, aj tu sa patrí vysvetliť samotný význam slova. Poďme teda na to. Reiki pochádza z japončiny a v preklade znamená „univerzálna životná energia“. Rei je po preložení slovko univerzálna, prípadne doprevádzaný duchom a „ki“ to je tá energia, ktorá prúdi všetkým živým. Aj nami.

Ak ste náhodou boli na pochybách, či reiki nepatrí k nejakým woodo technikám alebo čiernej mágii, nemusíte sa obávať. Nejde tu o žiadne čáry máry, ani o prácu s negatívnou či pozitívnou energiou. Je to práca iba s energiou. Tou vašou a to takým spôsobom, aby sa mohla aktivizovať a naučiť sa samoliečbe. Kto sa priučí umeniu reiki, naučí sa uzdravovať svoj organizmus, prípadne liečiť choroby svojich blízkych.

pôvod reiki

Zdroj: Shutterstock®

Učenie reiki má viacero stupňov. V prvom stupni sa naučíte dodať životnú energiu sebe alebo druhým, vďaka čomu sa z tela môžu začať odplavovať toxíny a nastúpi tak očistný proces organizmu. V ďalších stupňoch postupujete pri práci s energiu stále vyššie a vyššie. Kým začiatočníci napríklad pri liečbe energiou využívajú ruky, pokročilý „učeň“ k tomu ruky nepotrebuje a stačí mu myseľ. Dokáže tak potom liečiť napríklad aj na diaľku.

Ten, kto dosiahne v reiki titul „majstra“, získava neobmedzené množstvo vesmírnej energie, ktorá prúdi dovnútra jeho korunnou čakrou a von napríklad prostredníctvom dlaní.

reiki na Slovensku

Zdroj: Shutterstock®

Na Slovensku aj v Českej republike môžete absolvovať rôzne semináre, prednášky, alebo aj samotné kurzy. Ich cena je odlišná, v závislosti od pokročilosti učenia, prípadne od konkrétnej ezoterickej školy alebo majstra. Vo všeobecnosti sa pohybujú ceny kurzov od 50 Eur. Reiki ale nie je len obyčajným štúdiom, je to aj životný smer, poslanie a filozofia zároveň, ktorá vám nadobro zmení život – k lepšiemu a hlavne zdravšiemu.

Cesta od štúdia k praxi je dlhá a náročná, ak ste však pevne odhodlané, verte, že v cieli vás čaká sladký úspech.

Pozri aj: Ako udržať kvety vo váze dlhšie čerstvé? Poznáme skvelý trik!

1 komentár
Lubena

Lubena

06.06.2013 15:42

Presne reiki poznám len z počutia - ale význam slova mi stále uniká. Ďakjem za malé priblíženie týmto článkom ...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE