Egyptský horoskop – Sechmet

Osobám narodeným v tomto egyptskom znamení veru sebavedomie nechýba. Možno si myslíte, že nepoznajú zľutovanie, že sú príliš sebeckí, či nebodaj krutí. Avšak aj keď takto navonok môžu na svoje okolie pôsobiť, verte, že Sechmet má aj svoje dobré stránky...

Odporúčame prečítať: 5 mýtov o chudnutí

Ľudia v tomto znamení sa na vás občas zadívajú a vy môžete mať pocit, že vám čítajú myšlienky. Ich pohľad je prenikavý, občas pichľavý, občas chápavý. Avšak zväčša nečitateľný. Sechmet o sebe nerád rozpráva, o to radšej sa dozvedá vaše tajnosti. Kým mu ich neprezradíte, bude sa vypytovať, hľadať, skúmať, zaujímať sa o vás. Dajte si ale pozor na to, čo im o sebe poviete, vo vhodnej chvíli to radi proti vám použijú.

Egyptské znamenie Sechmet

 

Dátum narodenia: 13.7. - 14.8.

 

Kto bola Sechmet?

Egyptský horoskop – Sechmet

Zdroj: Shutterstock®

Egyptská bohyňa Sechmet (alebo tiež Sachmet) je v podstate vojnovou bojovníčkou. Jej meno môžete preložiť aj ako Silná, či Mocná. Má pod vplyvom mnohé bytosti, rada šíri hrôzu a strach. Sechmet bojuje šípmi, zobrazuje sa ako žena s hlavou leva, z ktorej šľahajú plamene.

Egyptský horoskop – Sechmet

Zdroj: Shutterstock®

Charakteristické črty

 

Ako sme už naznačili nedostatkom sebavedomia netrpia. Fyzicky, ale aj psychicky sú veľmi silné osobnosti, s autoritatívnym výrazom, pevnou vôľou a rozhodným postojom. Veľmi dobre im to páli, vyznačujú sa tiež vysokou inteligenciou a kreatívnym myslením. Ak sa pre niečo rozhodnú, idú si za svojím dravo a cieľavedomo. Aj kvôli tomu vyvolávajú dojem krutých a bezcitných sebcov. Avšak pravda je taká, že napriek všetkému sú veľmi citliví. Len nevedia ako svoje emócie ukázať, boja sa, že ak ich vypustia na povrch, prestanú sa ovládať a budú zraniteľní. A to si nechcú dovoliť ani na poli lásky, ani na ceste za svojimi kariérnymi snami. 

Egyptský horoskop – Sechmet

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Objavte mágiu dreva

Láska a vzťahy

 

Človek v znamení Sechmet miluje slobodu. Láka ho dobrodružstvo, spoznávanie nových ľudí... V mladosti rád strieda partnerov / partnerky. Nie je to však tak, že by ich neľúbil, len uňho city veľmi rýchlo prídu a veľmi rýchlo odídu. Ako Sechmet starne, začína pociťovať potrebu usadiť sa. Vďaka svojim dominantným sklonom to však nemá veľmi jednoduché. Vzťahy s ním sú plné hádok, temperamentu, ale aj vášne. Sechmet má silný erotický náboj, je ale tiež málo zhovievavý, majetnícky a žiarlivý. 

Egyptský horoskop – Sechmet

Zdroj: Shutterstock®

Zdravie a krása

 

Tieto osoby žijú veľmi rýchlym a dynamickým životom. A aj keď sa môže zdať, že majú množstvo energie, z času na čas aj im vyhasne. Vtedy potrebujú spomaliť, ak nie úplne zastať. Inak im hrozia kardiovaskulárne ochorenia, nevynímajúc riziko infarktu. Stres im môže spôsobiť aj problémy s trávením. To potom ruka v ruke ide s problematickou pleťou, zníženou kvalitou vlasov, aj nechtov. Ak Sechmet začne pozorovať takéto príznaky, mal by zmierniť a zmeniť tiež svoj jedálniček. 

Egyptský horoskop – Sechmet

Zdroj: Shutterstock®

Práca a relax

 

Sechmet sa radí k perfekcionistom. Jeho pozornému oku len málokedy niečo ujde. Všíma si každú maličkosť, každý detail, aj preto je z neho vynikajúci, ale zato prísny šéf. Títo ľudia patria ku kariéristom, ak ich však prepadne v živote smútok, či nečakaná lenivosť, neváhajú ani chvíľu a vzdajú sa všetkého, čo do tej doby vybudovali. Najlepším relaxom je pre nich spoznávanie sveta. Cestovanie sa pre nich dokonca môže stať aj životným štýlom. 

Odporúčame prečítať: Netradičné domáce kúpele

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

09.11.2014 17:36

niečo na mňa naozaj sedí a niečo nie :-)

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

10.11.2014 09:17

je to zaujimave citanie.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE