Egyptský horoskop – znamenie SETH

 

V egyptskom znamení Seth alebo Sutech, sa nájdu ľudia narodení v septembri a októbri.

 

Ich bojovná povaha je neprehliadnuteľná, obvykle na vás tieto osoby urobia silný dojem už pri prvom stretnutí.

 

 

 

 

Aj keď naoko môžu pôsobiť výbušne a impulzívne, títo ľudia si prv než sa do niečoho pustia, všetko dôkladne zvážia. Paradoxom je tiež fakt, že problémy sa snažia riešiť nekonfliktne. A to aj napriek tomu, že ich znamenie nesie názov po bohovi vojny.

 

Odporúčame prečítať:  Pripravte si prírodný šampón či kondicionér

 

Egyptské znamenie Seth/Sutech

Dátum narodenia: 17.09. - 20.10.

 

Kto bol Seth?

Egyptský horoskop – znamenie Seth

Zdroj: Shutterstock®

Egyptskí bohovia boli známi pod viacerými menami a Seth nie je výnimkou.

 

Niekde sa tak môžete stretnúť aj s jeho menom Sutech. Zobrazovaný bol častokrát v podobe zvieraťa (napríklad ryby, nosorožca, osla, hrocha, antilopy, či krokodíla). Ako boh mal na starosti búrky, púšte aj vojny. Ako tzv. „červený boh“ tiež vládol všetkým egyptským zemiam. Na starosti mal aj železné rudy, ktoré sú známe ako Sethove kosti. Život tohto boha podľa Egypťanov nebol jednoduchý, keďže Seth patril k vyhnancom. (za dávnych čias ho porazil Hórus a Seth tak musel ísť do exilu). V čase vojen bol veľkou hrozbou pre svojho nepriateľa, status „rebela“ ho pasuje aj do role boha slobody.

 

Odporúčame prečítať:  Sladučký recept na Cake pops

Egyptský horoskop – znamenie Seth

Zdroj: Shutterstock®

Charakteristické črty  

 

Sú odvážni a svojím spôsobom aj bojovní. Aj keď problémy sa radšej snažia riešiť bez hádok, či agresie. Keď sa však ocitnú v situácii, kde nie je iné východisko, len zaujať bojovú pozíciu, neváhajú sa jej chopiť. Ľudia narodení v tomto znamení majú silne vyvinutý cit pre spravodlivosť. Neraz zasvätia svoj život hľadaniu pravdy, aj jeho zmyslu. V akýchkoľvek životných otázkach, sa snažia vždy nachádzať tie správne odpovede aj rozhodnutia.

 

Odporúčame prečítať:  12 znamení na cestách po svete – časť I.

Egyptský horoskop – znamenie Seth

Zdroj: Shutterstock®

Láska a vzťahy 

 

Ťažko ich skrotíte, najmä v mladom veku vám ľahko pomotajú hlavu aj srdce, no už o pár dní sa poberú vlastnou cestou. Nemyslia to zle, len si v živote, obzvlášť v láske, potrebujú vyskúšať viaceré cestičky, aby sa mohli naozaj objektívne rozhodnúť pre to, čo je pre nich najlepšie. V neskoršom veku, keď sa Seth ustáli, netúži po ničom inom len po harmónii a šťastnej rodinke.

 

Odporúčame prečítať:  7 potravín, ktoré bojujú s brušným tukom

Egyptský horoskop – znamenie Seth

Zdroj: Shutterstock®

Zdravie a krása 

 

Akosi od malička ich to ťahá k pomoci a ochrane slabších. Popritom sa však neraz zabúdajú starať o seba a svoje zdravie. Ak si nedajú pozor na svoj jedálničke, viac než iné znamenia, práve ich potrápi trávenie, žalúdok a problémy s týmto súvisiace. Nebývajú materiálne založení, takže v ich šatníku, či kozmetickej taštičke nehľadajte luxusné značky, ani drahú kozmetiku. Osoby v tomto znamení sú nenáročné, možno aj vďaka tomu, že nepodliehajú módnym trendom, starnú hrdo a do krásy. 

 

Odporúčame prečítať: Pripite si na zdravie čertsvým smoothie

Egyptský horoskop – znamenie Seth

Zdroj: Shutterstock®

Práca a relax 

 

Aj pri výbere svojho budúceho zamestnania zapojí Seth všetky svoje zmysly a intenzívne pátra po tom, čo je preňho najvhodnejšie. V práci sú veľmi dôslední, vždy sa snažia zo seba dostať maximum. Podobne pristupujú aj k druhým, ak sa preto dostanú do vedúcej pozície, tešte sa na pomerne prísneho šéfa. Veľmi si cenia úprimnosť, intrigy naopak dokážu nepekne potrestať. Ľudia v znamení Setha si najlepšie oddýchnu v kruhu svojich najbližších. Nepohrdnú však ani wellness víkendom, či pohodovou dovolenkou niekde pri mori. Aspoň dvakrát do roka by si mali dopriať takýto relax, aby sa poriadne nabili novou energiou. 

 

Odporúčame prečítať:  10 kozmetických využití kokosového oleja

 

 

Egyptský horoskop - znamenia:

Egyptský horoskop – znamenie OSIRIS - 21.10. - 25.11

Egyptský horoskop – znamenie SETH - 17.09. - 20.10.

Egyptský horoskop – charakteristika

Egyptský horoskop – charakteristika znamení

 

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

26.10.2014 09:35

úplná pravda

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

26.10.2014 16:36

rada som si prečítala hoci som narodená v auguste

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE