Indiánsky horoskop - Bobor (20.4. - 20.5.)

Bobor nie je len tak hocijaké zviera. Pre Indiánov predstavoval veľmi dôležitú posvätnú bytosť zo zvieracej ríše. Vyzdvihovali najmä jeho ušľachtilosť a podobnú základnú charakteristickú črtu prisúdili aj tým, ktorí sa narodili v jeho znamení. Okrem toho je Bobor tiež veľmi pracovitý, usilovný, svedomitý a kreatívny. Kým sa ostatné zvieratá v prírode prispôsobujú bobor tvorí výnimku. Ako jediné zo zvieracej ríše dokáže pretvoriť svet na svoj vlastný obraz.

 

Stavia si majestátne hrádze a svoje vlastné "zámky". Na dno ho len tak ľahko niečo nezloží. Aj keď jeho dielo zničí človek, či príroda, zaťato začína odznovu a ešte s väčšou vervou ako predtým.

Bobor nie je významným tvorom len pre Indiánov. Jeho majstrovské staviteľské umenie oceňujú v rôznych kultúrach. Stretnete sa s ním v povestiach, aj bájach. V mytológii predstavuje bobor symbol tvorivosti, samostatnosti, ale aj slobody a mierumilovnosti.

 

Odporúčame prečítať: 

Indiánsky horoskop - charakteristika

Indiánsky horoskop - VLK (19.2. – 20.3.)

Indiánsky horoskop - SOKOl (21.3. – 19.4.)

Indiánsky horoskop - BOBOR (20.4. - 20.5.)

Indiánsky horoskop - JELEŇ (21.5. – 20.6.)

Indiánsky horoskop - ĎATEĽ (21.6. – 21.7.)

Indiánsky horoskop - LOSOS (22.7. – 21.8.)

Indiánsky horoskop - MEDVEĎ (22.8. – 21.9.)

Indiánsky horoskop - HAVRAN (22.9. – 22.10.)

Indiánsky horoskop - HAR (23.10. - 23.11.)

 

Indiánsky horoskop - Bobor

Zdroj: Shutterstock®

Indiánske znamenie BOBOR

 

Dátum narodenia: 20.4. - 20.5.

 

Rýchla charakteristika: Tí, ktorí sa narodili v tomto znamení svoje okolie ohúria v prvom rade svojou inteligenciou, šikovnosťou, ale tiež zaťatosťou až tvrdohlavosťou. Bobor sa nikdy nevzdáva, na všetky životné prekážky skôr, či neskôr nájde riešenie.Živel: Bobor je lunárnym zvieraťom, ktoré zo živlov v prírode podlieha najviac vode. Luna aj voda v ňom podporujú silné emócie, ženský princíp, zmysel pre rodinu, spravodlivosť a dodávajú mu tiež životnú múdrosť.

 

Odporúčame prečítať: Indiánsky horoskop - charakteristika

Indiánsky horoskop - Bobor

Zdroj: Shutterstock®

Aký je Bobor?

Ako sme naznačili už v úvode, osoby, ktoré sa narodili v tomto indiánskom znamení sú naozaj mimoriadne pracovité a svedomité. Tieto svoje vlastnosti prenášajú do každej oblasti svojho života. Spoznáte ich vďaka láskavému pohľadu a mierumilovnej povahe. Vyznačujú sa tiež dobromyseľnosťou, avšak zároveň patria k tým, ktorí sa len tak ľahko zneužiť nedajú. V rámci pravidla výnimiek, ale aj oni dokážu podľahnúť sladkým rečičkám, obzvlášť ak do toho zapojili svoje srdiečko. Každopádne, ak sa Bobor popáli, dokáže si rany sám pofúkať, vstať a ísť ďalej. Zo všetkého zlého si vie zobrať poučenie.

Nenechajte sa ale popliesť jeho láskavým správaním. V prípade, že ste tomuto človeku nejako ublížili, ak vám príde na klamstvo, alebo odhalí intrigy, ktoré ste voči nemu začali spriadať, úsmev na tvári mu síce nevymizne, no pri najbližšej vhodnej príležitosti zaútočí tak, že sa z toho len tak nespamätáte. Bobor sa častokrát správa inak, niekedy až nepredvídateľne, aj preto mávajú naňho ľudia v jeho okolí odlišné názory. Ak niekoho nemá rád, dá mu to pocítiť nepríjemnou ignoráciou. Slobodomyseľnosť a tvrdohlavé státie si za vlastnými názormi mu občas dokážu poriadne skomplikovať život. 
 

Indiánsky horoskop - Bobor

Zdroj: Shutterstock®

Bobor v láske

Napriek tomu, že patrí k tým najnezávislejším stvoreniam, Bobor hľadá v láske partnera / partnerku na celý život. Rodinu stavia nadovšetko. Dokáže jej zabezpečiť útulný a hlavne harmonický domov. Tak ako aj v iných oblastiach života, aj v láske zapája Bobor všetku svoju kreativitu. Snaží sa takto vyhýbať rutine, pokiaľ však jeho polovička nejaví záujem, napriek snahe zachrániť vzťah, sa Bobor časom začne vzďaľovať. Ku šťastiu mu stačí málo, musí to však byť súzvuk dvoch duší, fantázia, smiech a spoločné zážitky. Pri zvádzaní sú hlavne ženy v tomto znamení mimoriadne zručné. Dokážu využiť všetok svoj ženský šarm a dôvtip. Ženy, ale aj muži si potrpia na nežnostiach, ak im to neklape v posteli, začnú sa obzerať po niekom, s kým budú vychádzať aj v tomto smere.


Bobor v práci


Pracuje síce na prvý pohľad pomalšie ako ostatní, avšak systematicky a spoľahlivo. Bobor je svojím spôsobom perfekcionista. Nikdy svoje pracovné povinnosti neodkladá na neskôr. Rád pracuje samostatne, ale nerobí mu problém ani práca v kolektíve. Okolo seba ale potrebuje talentovaných ľudí, prípadne ľudí, ktorí svoju prácu milujú a sú pre ňu rovnako zanietení, ako Bobor sám. Keďže má veľký zmysel pre empatiu, uplatní sa v zamestnaniach, kde bude pomáhať druhým. Neraz má tiež liečivé schopnosti, prípadne sa zaujíma nielen o tradičnú, ale tiež o alternatívnu medicínu. Vďaka skvelým komunikačným vlastnostiam z neho býva tiež výborný obchodník, ale aj moderátor, ale pracovník v oblasti PR a marketingu.
 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE