Letný horoskop: Čo prinesie august?

Minule sme sa pozreli na blížiaci sa letný júl prostredníctvom lunárneho kalendára v článku LETNÝ HOROSKOP - ČO PRINESIE JÚL. Leto samo o sebe býva rušné, dynamické, plné zážitkov a prekvapení, ale paradoxne aj lenivé s nádychom pohodlia a relaxu. Mnohí prežijú letné lásky, niekto si z dovolenky prinesie celoživotného partnera, iné aspoň príjemné spomienky a bronzové opálenie. Keďže postavenie Mesiaca má na naše životy značný vplyv a to tak v láske, ako aj v prác, kráse a zdraví, rozhodli sme sa Lunu počúvnuť a tu sú jej rady pre august 2014.

Ako nám tá Luna bude postupovať?

Prvé augustové dni Mesiac výrazne pribúda. Už druhého augusta sa nachádza vo fáze prvá štvrť, čo je neklamným dôkazom toho, že augustový spln je tu už onedlho. Citlivejšie dámy to môžu spoznať nielen na váhe (ak si nedáte pozor na jedálniček prvých desať augustových dní môžete výrazne nabrať na váhe ani sa nenazdáte). Mnohé z vás tak budú mať pocit, že kilá sa na nich lepia už len pri pohľade na zmrzlinu. Ďalším neklamným znamením blížiaceho sa splnu je aj stupňujúca sa nervozita.

Augustový spln však nemusí byť až taký tragický. 10. 8. 2014 kedy prepukne sa Mesiac bude nachádzať v astrologickom znamení Vodnára. Toto vzdušné znamenie je mimoriadne spoločenské a vo vás len posilní ducha zábavy. Podobne na tom bude aj nov, ktorý vychádza na nedeľu 24. 8. Luna bude v tento deň prechádzať ohnivým Levom, ktorý podobne ako Vodnár miluje spoločnosť ľudí, bujaré párty a uvoľnenú zábavu. Čas ideálny na flirty a letné lásky!

Odporúčame prečítať: Veľký letný horoskop – časť I.

zdravie

Zdroj: Shutterstock®

Krása a zdravie

Úvod augusta je vhodný na starostlivosť o pleť a pokožku celého tela. V tomto čase si môžete tiež preliečiť ženské choroby, pravidelným pitným režimom posilniť činnosť obličiek a hydratovať pleť. Počas splnu si už tradične doprajte očistu celého tela. Je na vás, či zvolíte očistné zeleninové šťavy, budete celý deň len o vode a bylinkových nápojoch, alebo sa vrhnete na melónový detox. Ak vydržíte deň dva, telo sa zbaví všetkých toxínov a budete sa cítiť omnoho ľahšie. Dni 12. a 13. augusta venujte depilácii. Mesiac vo vodných Rybách oslabí korienky vlasov a chĺpkov, tie tak po epilácii budú rásť pomalšie a na ďalšie dni budete mať menej starostí s holením.

Od 13. do 17. augusta sa postarajte o svoje vlasy. Najmä ak ste sa práve vrátili z dovolenky pri mori. Vaša koruna krásy potrebuje teraz dôkladný wellness, od hydratácia až po regeneračné balzamy. Slnko a slaná voda na nich totiž zanechali stopy. Pokiaľ ste to počas týchto dní prehnali s pracovným stresom, alebo naopak aktívnym relaxom, doprajte si aj masážne procedúry. Dni pred novom Luna výrazne ubúda, ľahšie sa tak zbavíte čohokoľvek, či už pôjde o nadbytočné kilá, toxíny, alebo negatívne emócie, ktoré ako iste dobre viete vašej kráse a zdraviu taktiež veľmi neprospievajú. Posledný augustový týždeň si vyrazte do butikov a aspoň sa poobzerajte po tohtoročnej jesennej kolekcii. Čas je vhodný aj na dôkladné upratanie domácnosti či šatníka.

Odporúčame prečítať: Veľký letný horoskop 2014 – časť II.

vzťahy

Zdroj: Shutterstock®

Láska a vzťahy

S letom idú ruka v ruke aj letné lásky, minimálne flirty. August bude na ne mimoriadne bohatý, a to aj vďaka splnu a novu, ktoré sa tento mesiac nachádzajú v náruživých znameniach. Kým Vodnár vás počas splnu vyzýva na zábavu a relax medzi priateľmi, Lev počas novu vás bude pokúšať aj k láske na jednu noc a nevere. Zadané dámy by si v týchto dňoch mali obzvlášť dávať pozor, u ich polovičkách sa totiž môže stupňovať žiarlivosť, tak aby ste si kvôli jednej opojnej chvíľke nepokazili všetko, čo dlhodobo budujete.

Najlepšie urobíte ak tieto dva dni strávite so svojím milovaným osamote, a presne tak vášnivo ako to Luna vo Vodnárovi a Levovi priam vyžaduje. Pre single slečny je okrem týchto dvoch dní vhodný čas na zoznámenie sa začiatkom aj koncom mesiaca. V úvode vám srdce rozbúcha najmä chémia, koncom mesiaca budete pri zoznámení klásť dôraz najmä na psychický súlad. Ak plánujete bábätko, plodné dni sú podľa Luny 3. – 5. 8., podobne tak počas splnu 10. 8., ako aj záver mesiaca, kedy Mesiac prechádza Škorpiónom.

Odporúčame prečítať: Keltský horoskop

práca

Zdroj: Shutterstock®

Práca a relax

V tomto mesiaci by ste na prácu najradšej ani nepomysleli. Láka vás slnko, more, pláže a lenivé potulovanie pomedzi kaviarničky a letné záhradky. Tá z vás, ktorá si v auguste vyberie čo najviac možnej dovolenky bude nanajvýš spokojná. Ostatné budú z práce utekať hneď ako sa bude dať, prípadne aspoň zasnene spomínať / alebo sa tešiť na dovolenku. Apropo na pobyt pri vode je veľmi vhodný čas medzi 11. – 17. augustom.

Do hôr sa vydajte v čase od 18. augusta, vtedy Luna prechádza vzdušnými Blížencami a horský vzduch vám vďaka tomu intenzívnejšie zapôsobí na priedušky a pľúca. Na bláznivé dobrodružstvá, ale tiež aktívne podnikanie je vhodný prvý a posledný augustový týždeň. Postavenie Mesiaca vás v týchto dňoch bude poháňať a zároveň eliminuje vašu lenivosť.

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

25.06.2014 19:58

ja som augustová lev

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

31.07.2014 09:53

august je môj mesiac narodenia takže tento článok som prečítala raz dva, najviac s mi páčilo to so starostlivosťou o vlasy... budem asi musieť

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE