Charakteristika znamenia Kozorožec

V poradí desiate znamenie zverokruhu sa vyznačuje svojou obrovskou vytrvalosťou a húževnatosťou. Kozorožci sú hrdé povahy, ktoré nerady prehrávajú. Fungujú samostatne a systematicky. Kvôli svojim občas konzervatívnym názorom sa však cítia byť osamelí, čo vedie k vnútornej neistote až melanchólii.

Základné črty

Vládnuca planéta Saturn posúva Kozorožcom do ich životov mnoho skúšok. Častokrát ich vystaví situáciám, v ktorých musia niečo obetovať. Občas sa do popredia dostane ich vlastné ego a vtedy Kozorožci zabudnú robiť kompromisy. To im potom spôsobuje vzťahové nezhody. Kozorožec zároveň nerád ustupuje, preto po svojom boku potrebuje mierumilovnejších ľudí.

  • Základné indície – zem, húževnatosť, tvrdohlavosť, pragmatickosť, tmavé odtiene, hnedá až čierna farba, kameň rubín
  • Vládnuca planéta – Saturn

Odporúčame: Cyklámen patrí medzi najkrajšie kvitnúce rastliny. Zdobí tvoju domácnosť?

Kozorožec

Zdroj: Shutterstock®

Kozorožec a zdravie

Toto znamenie býva hlavne v mladom veku častejšie chorľavé, než ostatné. Kozorožcov najviac trápi časté nachladnutie, majú tiež sklony k melanchólii a reumatickým ochorenia. Stres a negatívne emócie im vyvolávajú kožné problémy, ak sa ale dokážu dostať do psychickej pohody, posilnia svoju imunitu a voči mnohým chorobám sa doslova obrnia. Na to je však potreba zrelého správania a životné skúsenosti.

Kozorožec v práci

Kozorožci dávajú prednosť tradičným profesiám. Väčšina z nich má silne vyvinutý zmysel pre povinnosť. Sú dochvíľni, sebestační a pracovití. Občas však u nich dokáže prevládnuť pocit pohodlnosti, a to najmä vtedy, keď strácajú motiváciu.

charakteristika Kozorožcov

Zdroj: Shutterstock®

Kozorožec a krása

Masáže a pravidelný pohyb by mali byť v ich prípade nie záľubou, ale povinnosťou. Kozorožci majú sklony k obezite. Ako milovníci jedla si nedokážu dávať pozor na váhu, ak aktívne nešportujú, nadváha je viac než istá. Zvýšenú starostlivosť by mali venovať aj svojej pokožke. Najmä v stresovom období ich trápi akné a rôzne ekzémy. Pravidelne by preto mali navštevovať kozmetičku a potrpieť by si mali tiež na kvalitných produktoch.

Pozri aj: Ktorí muži lezú na nervy všetkým ženám? Tieto 3 znamenia v tom vedú!

žena Kozorožec

Zdroj: Shutterstock®

Kozorožec – žena:

Je to veľká pozorovateľka, pred ktorou nič neukryjete. Táto žena si potrpí na svojej samostatnosti, len málokomu sa podarí ju skrotiť. K životu pristupuje s praktickým pohľadom, niekedy tak môže vyvolávať pocit, že je chladná a neprístupná. Opak je však pravdou. V tejto zemskej dáme priam vrú vášne, jej láska je hlbšia než si viete predstaviť. Silné city môžete spozorovať aj podľa toho, ako tieto ženy lipnú na svojej rodine a priateľoch.

Kozorožec – muž:

Títo muži sa potrebujú v prvom rade zabezpečiť. Až keď majú splnené aspoň ako tak svoje predstavy o vlastnej finančnej situácii, až potom sa začnú obzerať po potenciálnej životnej partnerke. Kozorožci s výberom ženy svojho života váhajú, neraz sa im takéto zaváhanie vypomstí samotou. Mnohí z nich sa rozhodnú vstúpiť do manželstva až vo vyššom veku. Dáma ich srdca ale ocení ich oddanosť, vernosť a zmysel pre rodinný život.

Pozri aj: AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ KU KOZOROŽCOVI?

Ďalej u nás čítajte:

1 komentár
Monika Szabóová

Monika Szabóová

29.05.2014 12:50

veľmi pekný článok :) tá charakteristika sedí na mňa.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE