Charakteristika znamenia Lev

Ohnivý Lev je plný akčnosti, s ktorou pristupuje vo všetkých oblastiach svojho života. Dynamika a flexibilita, aj to sú vlastnosti, ktorými ľudia narodení v tomto znamení disponujú. Levov láka dobrodružstvo, do ktorého sa radi vrhnú kedykoľvek a s kýmkoľvek. Ľudia v tomto znamení nemajú problém precestovať svet hoc aj na vlastnú päsť, vďaka svojej šikovnosti si dokážu poradiť aj v núdzi.

Základné črty

Divokého Leva si ťažko skrotíte. Miluje svoju slobodu a rád sa stavia práve do dominantnej pozície, a to tak v práci, ako aj vo vzťahoch. Lev patrí k veľmi ctižiadostivým znameniam, ktoré potrebujú výzvy. Nerád je obeťou a ak ho niekto napáli, dokáže snovať pomstu aj niekoľko rokov. Levy málokedy odpúšťajú, na druhej strane však vedia byť mimoriadne empatickí a porozumieť aj navonok skrytým súvislostiam.

  • Základné indície – oheň, adrenalín, srdce, oranžová a červená farba, kameň diamant
  • Vládnúca planéta – Slnko

Pozri aj: Zdravie podľa horoskopu – ktoré znamenia vážne choroby obchádzajú?

znamenie Lev

Zdroj: Shutterstock®

Lev a zdravie

Srdce a šija sú dve hlavné oblasti, ktoré inak zdravému a silnému Levovi môžu z času na čas spôsobiť problémy. Obzvlášť by si mali dávať ľudia narodení v tomto znamení na svoj životný štýl. Cigarety, alkohol a tučné jedlá v kombinácii s nedostatkom pohybu z nich môžu urobiť obéznych ľudí, trpiacich kardiovaskulárnymi ochoreniami. Našťastie Lev je väčšinou v pohybe, a tak aj v prípade pasívnejšieho obdobia ľahko zhodí prípadné kilá navyše.

Odporúčame: Ideálny partner? Ktoré znamenia sú pre manželstvo ako stvorené?

Lev

Zdroj: Shutterstock®

Lev v práci

Ľudia v znamení Leva potrebujú prácu, v ktorej rutina nejestvuje ani len na papieri. Sú plní kreativity a majú tiež vysoké ambície. Uspokoja sa s prácou, kde dokážu oceniť všetky ich vlastnosti a talenty a kde majú možnosť kariérneho postupu. Samozrejme, záleží im aj na peniazoch, s dobrovoľníctvom sa uspokoja jedine vtedy, ak si prechádzajú dobročinným obdobím. Za svoj život vystriedajú množstvo prác, kým nakoniec neskončia na vysnenom mieste – možno aj v pozícii úspešného podnikateľa.

Lev a krása

Väčšinu ľudí z tohto znamenia spoznáte podľa krásnych, zdravých a hustých vlasov. Vďaka tomu, že radi športujú, majú tiež svalnaté a štíhle postavy. Ženy Levice obľubujú extravagantnejšiu módu a výrazne originálne šperky. Muži si taktiež potrpia na štýlovejšom oblečení, obe pohlavia majú radi výraznú módu a taktiež rozmaznávanie vo veľkom štýle. Obľubujú aj masáže, vďaka ktorým si udržiavajú svoju krásu a sexappeal.

Odporúčame: 3 znamenia predurčené na rodičovstvo: Kto bude tým najlepším rodičom?

Levica

Zdroj: Shutterstock®

Lev – žena

Svojrázna a dynamická žena Levica sa chová podobne ako levica v prírode. Za svoje záujmy, aj milované osoby dokáže bojovať do posledného dychu. Tieto dámy sú napriek svojej silnej charizme a divokej povahe v kútiku duše konzervatívnymi romantičkami. Potrpia si na obdiv, aj na galantnosť zo strany tých správnych gentlemanov. Na druhej strane vedia byť aj panovačné, žiarlivé a pomstychtivé, preto sa ich hnevu radšej vyhnite.

Lev – muž

Muži narodení v tomto ohnivom znamení bývajú veľmi majetnícki. K svojej polovičke pristupujú občas žiarlivo a dominantne. Na druhej strane ju ale vedia zahrnúť množstvom pozornosti a lichôtkami. Podobným prístupom si získate aj jeho, avšak nečakajte, že tohto pána tvorstva tak ľahko skrotíte. Po svojom boku potrebuje milú a chápavú partnerku, ktorá bude tak do koča, ako aj do voza. Aj keď na ten koč si títo muži potrpia omnoho viac.

Pozri aj: AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ K LEVOVI?

Ďalej u nás čítajte:

1 komentár
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

17.04.2014 15:42

jednoduché...trefné...výstižné... toto by si mal prečítať každý kto chce pochopiť leva ako osobnosť a jeho zmýšľanie.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE