Charakteristika znamenia Rak

Náladové znamenie Raka je síce silne rodinne založené, avšak jeho romantické predstavy o živote ho často vedia zviesť aj na cestu nevery. Rak je veľmi senzibilné znamenie, ktoré je zároveň ľahko zraniteľné. Viac než iné znamenia práve Rak pociťuje na sebe najviac krivdy života, pripúšťa si ich až priveľmi a tak ľahko skĺzava k sebaľútosti. Tomuto vodnému znameniu vládne Mesiac, práve preto sú na emocionálnom kolotoči obzvlášť počas jeho splnu, prípadne novu.

Základné črty

Raci patria k veľmi citlivým a krehkým ľuďom. V spoločnosti sú zábavní, milí a vtipní, avšak v skutočnosti patria k ostýchavejším povahám. Keď majú vystúpiť pred neznámymi ľuďmi, pociťujú veľkú nervozitu, ktorú však dokážu dobre maskovať za svoj úsmev. Rak si málokoho k sebe pripúšťa, až keď ho spoznáte, zistíte, že má množstvo tajomstiev, ktoré si rád necháva sám pre seba.

 • Základné indície – voda, tmavomodrá farba, emócie, spomienky, lunárny kameň a kameň jaspis
 • Vládnuca planéta – Mesiac

Pozri aj: TOP bylinky pre znamenie horoskopu RAK: Uľavia tvojmu žalúdku

znamenia zverokruhu

Zdroj: Shutterstock®

Rak a zdravie

Rak je znamenie, ktoré máva najčastejšie problémy s trávením. S tým súvisí hlavne stres, ktorý ho počas života sprevádza a ktorému tak ľahko dokáže podľahnúť. Ak sa s s tým spojí nedostatkom spánku a zlá životospráva, problémy, ako vredy či žalúdočné ťažkosti, sú takmer isté. Raci by sa mali vyhýbať prejedaniu, na svoj jedálniček by viac ako iné znamenia mali zaradiť vlákninu a zeleninu. Mali by jesť menej mäsa a vyhýbať sa tiež alkoholu.

Pozri aj: Horoskop na apríl 2021 (I. časť): Komu budú hviezdy priať a komu nie?

znamenie Rak

Zdroj: Shutterstock®

Rak v práci

Ľudia v znamení Raka by najradšej pracovali doma. Potrebujú totiž prostredie istoty a najpríjemnejšie sa cítia medzi štyrmi známymi stenami. Keď si majú vybrať, radšej uprednostnia prácu na hlavný pracovný pomer, než napríklad na živnosť. Avšak tí Raci, ktorí sú umelecky nadaní, tí sa dokážu hravo dostať na vlnu slobody. Raka spoznáte aj podľa toho, že nech už je doma akokoľvek leniví, v práci býva mimoriadne dôslední. Jeho sklony pre perfekcionizmu tak z neho robia skvelého zamestnanca. Vo všeobecnosti sú pre nich vhodné tie zamestnania, kde by pracovali s deťmi, prípadne sa umelecky našli.

Rak a krása

Keďže časté zdravotné problémy súvisia u tohto znamenia hlavne s trávením a stresom, to sa im najviac prejavuje na pleti. Kožné problémy prenasledujú Raka už v mladom veku. Preto je už v tomto čase potrebné venovať pozornosť starostlivosti o svoju pokožku. Raci by sa tiež mali vyhýbať intenzívnemu opaľovaniu, ich pleť má totiž tendencie starnúť skôr.

akí sú Raci

Zdroj: Shutterstock®

Rak – žena

Milá a dobrosrdečná žena v znamení Raka je ochotná venovať celý svoj život rodine. Manžel a deti sú základnými piliérmi, o ktoré sa potrebujú opierať. Ženu narodenú v tomto vodnom znamení spoznáte podľa jej éterického zjavu. Vždy sa snaží obliekať a maľovať tak, aby čo najviac zvýraznili svoje ženské krivky. Majú v obľube šperky a kabelky, no ešte viac topánky. Rady využijú napríklad aj sladké wellness, od čokoládovej masáže, až po voňavé kúpele.

Rak – muž

Muži narodení v tomto vodnom znamení bývajú veľmi náladoví. Na svoju partnerku sa dívajú najprv romantickými okuliarmi, neskôr ale kritickým okom. Keďže majú silne vyvinutú intuíciu, vedia, ktorú ženu osloviť a ktorá by im dala košom. Mnohí z nich sú veľmi naviazaní na svoje matky, čo nie každá partnerka dokáže oceniť. Muža Raka totiž treba obskakávať a rozmaznávať. Na oplátku vedia svojej partnerke poskytnúť dlhotrvajúci a bežný vzťah.

Pozri aj: AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ K RAKOVI?

Ďalej u nás čítajte:

3 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

15.04.2014 17:09

tak to sedí syn je rak

Vaše meno:

Dena Podhradska

Dena Podhradska

25.04.2014 16:34

tak polovica asi sedi) kazdy si moze nieco vybrat z toho)))

Vaše meno:

anka -        fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

21.05.2014 19:10

úplna pravda v znamení rak.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE