Make-up tipy, ktoré musí každá žena poznať

Pre mnohé z vás možno nasledujúce riadky nebudú žiadnou novinkou, pravdou ale je, že niektoré dámy základné pravidlá líčenia stále neovládajú.

 

Aby sme sa vyhli chybám, vizážisti pripomínajú zopár jednoduchých pravidiel, ktorých by sme sa mali držať, aby naše líčenie bolo vždy tip-top a také zostalo takmer nekonečne dlho.

 

 

1. Korektor

 

Nikdy nedávajte korektor alebo mejkap na očné viečka. Jediné, čo tým dosiahnete, bude zliatie hmoty do záhybu nad očným viečkom. Samozrejme spolu s precízne nanesenými očnými tieňmi.

 

Odporúčame tiež: Zaujímavé spôsoby, ako použiť korektor pri líčení

žena s kozmetickými štetcami

Zdroj: Shutterstock®

 

2. Make-up

 

Ak chcete make-upom prekryť vyrážky, použite radšej prsty. Ak chcete pleť len zjednotiť, pre prirodzenejší výsledok použite zarovno zastrihnutý štetec na make-up.

 

 

3. Púder

 

Púder aplikujte najmä na T-zónu, kde sa zvyčajne začne pleť lesknúť najskôr. Zvyšné miesta poprášte púdrom len veľmi jemne, prípadne vôbec.

 

Odporúčame tiež: 6 beauty pravidiel, ktoré musíte porušiť!

pomôcky na make-up

Zdroj: Shutterstock®

 

4. Bronzer

 

Bronzer v adekvátnom odtieni aplikujte na tvár, ale nevynechajte ani krk a dekolt. Tak bude váš mejkap pôsobiť prirodzenejšie.

 

 

5. Lícenka

 

Pri aplikácii farby na líčka sa najskôr usmejte a naneste farbu štetcom v jemnej vrstve na vrchol líčok. Potom jemne do stratena rozotrite štetcom najskôr smerom k hornej časti ucha, potom smerom dole k čeľusti.

 

 

6. Obočie

 

Nikdy nezabúdajte na dôslednú úpravu obočia. Nemusíte si na tvári vytvoriť geometricky dokonalé dielo, ale bez úpravy obočia  pôsobí make-up nedokončene.

 

Odporúčame tiež: Začínate sa líčiť? Tieto základy treba poznať!

červený rúž na perách

Zdroj: Shutterstock®

 

7. Rúž

 

Nezabudnite odtlačiť vnútornú líniu narúžovaných pier o papierovú vreckovku. Zabránite tým nielen nežiadúcej farbe na vašich zuboch, ale aj usádzaniu farby v miestach, kde sa stretáva horná a spodná pera.

 

 

8. Očný tieň

 

Vždy používajte ako podklad pod očný tieň podkladovú bázu, ktorá zabráni zlievaniu a blednutiu očných tieňov – lebo nie je nič „krajšie“, ako očný tieň, nakopený v záhybe očného viečka!

 

Odporúčame tiež: Rúže - ako si vybrať ten správny?

žena, líčiaca si oči

Zdroj: Shutterstock®

 

9. Očná linka

 

Nakresliť očnú linku býva občas problém. Skúste to nasledovným spôsobom: Pri aplikácii sa priblížte k zrkadlu čo najviac a bradu zdvihnite hore.

 

 

10. Riasenka

 

Vždy líčte riasy cikcakovitými pohybmi. Riasenka sa na nich uchytí lepšie a riasy budú výraznejšie a lepšie tvarovateľné.

 

Odporúčame tiež: Zlaté pravidlá líčenia rias

2 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

08.11.2016 09:15

:)

Vaše meno:

simona v.

simona v.

03.01.2017 23:15

presne tak, bez upravy obocia vyzera make-up nedokonceny...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE