Najčastejšie chyby pri úprave obočia: Robíš ich aj ty?

Husté, perfektne tvarované a dramatické. Takto by malo vyzerať vaše obočie, aby ste boli IN. Pokaziť sa však na ňom dá veľa vecí a mnoho žien v snahe o jeho dokonalé vytvarovanie urobí chyby. Vyvarujte sa ich. Predstavíme vám tie najčastejšie.

Veľká medzera, zlý tvar, prehnane zvýraznené. To sú najčastejšie chyby, ktoré robia ženy pri úprave svojho obočia. Neznamená to však, že by ste nutne museli chodiť ku kozmetičke. Aj doma si môžete urobiť krásne obočie, je však potrebné držať sa niekoľkých pravidiel.

OdporúčameAká je správna aplikácia lícenky? Pozor, môžeš ňou všetko pokaziť!

kreslenie obočia

Zdroj: Shutterstock®

Príliš veľká medzera

Veľmi častou chybou je, keď v snahe mať obočie dokonale vytvarované, ho zarovnávate tak, až vám nad koreňom nosa vznikne príliš veľká medzera, čo vyzerá veľmi neprirodzene. Pamätajte, že obočie by malo vždy začínať najďalej od vnútorného kútika oka a končiť potom na priamke, ktorá spája stranu nosa s vonkajším očným kútikom. Tento bod ľahko nájdete, keď si práve stranu nosa s očným kútikom spojíte pomocou ceruzky alebo štetca. Tam, kde ceruzka pretína obočie, by mal byť jeho koniec.

Zlý tvar

Síce sa za ideál krásy považuje obočie pod uhlom 45 stupňov, rozhodne to však neznamená, že by ste sa ho mali snažiť docieliť za každú cenu. Oveľa lepšie je podporiť prirodzený oblúk a vytrhať len prebytočné chĺpky, pretože to bude vyzerať najprirodzenejšie. Aspoň raz či dvakrát do roka by ste mali navštíviť kozmetičku. Na rozdiel od vás totiž oko profesionála vidí, ako by mal vyzerať dokonalý tvar vášho obočia, a profesionál tiež vie, ako ho do tohto tvaru upraviť. Vy už ho potom môžete len udržiavať.

dokonalé obočie

Zdroj: Shutterstock®

Zlé ťahy pri dokresľovaní

Riadiť sa tým, aké obočie vám príroda nadelila, je síce tou najlepšou cestou, čo sa tvaru týka, ale je to už menej šťastný nápad, ak ho nechávate ho od prírody riedke. Ak nie ste šťastnou majiteľkou prirodzene hustého obočia, investujte do ceruzky alebo tieňa na obočie a chýbajúce chĺpky si jednoducho dokreslite tak, aby vám medzi tými pravými nepresvitala pokožka.

Opačným extrémom je domaľovať si obočie ceruzkou alebo tieňom a nechať ho tak. Potom jednoducho budete vždy vyzerať neprirodzene. Pri líčení obočia majte vždy ľahkú ruku, robte skôr jednotlivé ťahy, než že by ste obočie vyfarbovali. A nakoniec všetko prečešte kefkou. Vedeli ste, že tohtoročným trendom je mať farbu obočia rovnakú ako vlasy?

Obočie až na záver

Obočie by malo byť finálnou bodkou vášho make-upu. Takže ak začínate s obočím ako prvým, ľahko sa vám môže stať, že bude výraznejšie ako zvyšok líčenia alebo že mu naopak budete líčenie podvedome podriaďovať a nanesiete tak na seba make-upu zbytočne veľa. Robte teda obočie až na záver. Ľahko tak odhadnete, ako výrazné ho potrebujete.

Neprehliadni: VIDEO: Ako si vybrať správny make-up? Vďaka týmto radám nešliapneš vedľa!

11 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

23.02.2020 07:31

Výborné rady!

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

23.02.2020 08:50

Dobré rady a keby niečo, kozmetický salón to istí.

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

23.02.2020 12:34

obočí jsem si nechala odborně vytetovat a jsem spokojená

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

23.02.2020 18:54

rokmi mi akosi obočie zredlo, aj by som si dala vytetovať, ale bojím sa výsledku

Vaše meno:

Helena Kravcová

Helena Kravcová

24.02.2020 12:01

obočie mám vytetované,no trebalo by mi mi íšt po pár rokov znova pretetovat

Vaše meno:

Anna Pavlačková

Anna Pavlačková

24.02.2020 14:45

Skúsim sa inšpir3

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

25.02.2020 07:32

páčia sa mi prirodzené jemne dofarbené

Vaše meno:

Simona Káčerová

Simona Káčerová

25.02.2020 10:51

Dobre rady sa zídu, robím aj ja tu chybu ze si ho maľujem hneď prvé, asi to zmením!

Vaše meno:

Žofia Mažáriová

Žofia Mažáriová

01.03.2020 19:37

som často prekvapená, aké hrozné obočie ženy majú - aj zo salóna - hrubé, otrasný tvar, dobre, že sa im v strede nespája

Vaše meno:

Soňa Kollárová

Soňa Kollárová

04.05.2020 22:25

Obočie je problematická časť pre mňa v líčení, takže ďakujem za tento článoček :)

Vaše meno:

Miriama Lešňovská

Miriama Lešňovská

03.05.2022 19:13

škoda, že keď som mala 15rokov tak nebol internet :-) mama mi trhala obočie štýl ,,ABBA,, - taký oblúk že hrôza.... Dodnes si musím dokresľovať.... Skvelé rady!

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE