Prírodná relaxačná pedikúra s rybkami Garra rufa: Aké má účinky?

Trápi vás odumretá pokožka na nohách a na pravidelnú pedikúru nemáte ani zďaleka v hektických dňoch čas? Vyskúšajte účinnú relaxačnú techniku, ktorá je trošku zábavnou, troškou šteklivou, ale hlavne veľmi účinnou! Hovoríme o metóde Garra rufa – prírodnej manikúre za pomoci rybičiek. Relaxačný kúpeľ s Garra rufa má významné liečebné a estetické účinky pri kožných problémoch. Odporúča sa nielen kvôli klasickej pedikúre nôh, ale napríklad tiež pri liečbe psoriázy a ekzémov.

Pozri aj: Recept na Harissa pastu: Je toto najlepšia čili omáčka na svete?!

pedikúra rybkami

Zdroj: Shutterstock®

Ako to funguje?

Garra rufa sú malé roztomilé rybičky, ktorých sa určite nemusíte báť. Poskytnú vám dokonalú regeneráciu nôh spojenú s mikromasážou. Jemným hryzkaním zabezpečia príjemný peeling a zároveň vaše nohy a chodidlá prečistia a prekrvia. Rybky Garra rufa pochádzajú z Turecka, kde vznikla aj táto relaxačno-liečebná technika. Nemajú zuby, takže sa nemusíte obávať žiadnych poranení. Tieto ryby žijú v minerálnych vodách a prežívajú pri teplote až do 36 °C. V prírode nemajú priveľa vhodnej stravy, preto majú v obľube aj odumretú kožu.

Počas procedúry ponoríte nohy do teplého kúpeľa s rybičkami. Tie jemne odštipkávajú zhrubnutú kožu, až kým nebude hladká. Tento ich proces jedenia sa môže javiť na pohľad mierne odstrašujúco, no stačí raz vyskúšať a už po pár sekundách zistíte, že jemné šteklenie sa vytratilo a že celá pedikúra je viac než príjemná a upokojujúca.

Garra rufa

Zdroj: Shutterstock®

Rybky okrem toho, že nohy prečistia, prekrvia a premasírujú, vypúšťajú zároveň do vody liečivé látky, ktoré posilňujú imunitný systém a pôsobia proti infekciám aj parazitom. Podmienkou pri návšteve wellness a SPA salónov, ktoré túto prírodnú pedikúru poskytujú, je nemať na pokožke otvorené rany, ani žiadne krémy, parfémy či čerstvo namaľované nechty na nohách. Rybkám by sila kozmetických produktov mohla ublížiť. Garra rufa sa využívajú aj pri celotelovom peelingu. Funguje to podobne ako pri nohách. V plavkách sa ponoríte do teplého kúpeľa a užívate si spoločnosť týchto malých tvorov. Pred samotnou procedúrou je ale zvyčajne potrebná dôkladná sprcha, obvykle priamo v priestoroch salónu.

Koľko to stojí? Ceny sa, samozrejme, rôznia v závislosti od konkrétneho salónu. Orientačne za 20 minút pedikúry nôh zaplatíte okolo 15 Eur, za 40 minút 20 Eur. Pri celotelovom peelingu stojí hodinová procedúra okolo 50 Eur. Túto prírodnú pedikúru si zaručene zamilujete kvôli jej kozmetickým, zdravotným, aj relaxačným účinkom!

Odporúčame: Luxus, z ktorého sa vám zatočí hlava: Ako býva Beyoncé a Jay-Z?

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

18.01.2014 17:46

už som o tom počula kde je to na slovensku

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE