Návod, ako skoncovať s obhrýzaním nechtov: Toto radia experti!

Niektorí ho majú od detstva, iní si ho osvojili po stresujúcich situáciách v práci či v osobnom živote. Obhrýzanie nechtov je naozaj nepríjemný a neestetický zlozvyk, ktorého by ste sa mali podľa odborníkov zbaviť. Čím skôr, tým lepšie, a to najmä preto, že obhrýzanie nechtov nie je len nepekné, ale aj nezdravé. Nechty sú totiž akýmsi ochranným štítom a keď si ich hryziete, púšťate k nim sliny. Tie sú také silné, že dokážu nechty a nechtovú kožtičku rozpúšťať, a tak je celý princíp ochrany fuč. My vám prinášame návod, ako skoncovať s obhrýzaním nechtov raz a navždy!

Pozri aj: Zisti všetko o mastnej pleti: Vieš, ako by si sa o ňu mala starať?

prečo si obhrýzame nechty

Zdroj: Shutterstock®

Ako prestať s obhrýzaním nechtov

Ako sme už naznačili vyššie, vďaka obhrýzaniu nechtov ste náchylnejší na infekcie, ba dokonca plesne. Dermatológovia tvrdia, že väčšina pacientov s bradavicami sú chronickí obhrýzači nechtov, čo jasne naznačuje, že jedno s druhým naozaj súvisí. Ako sa teda tohto zlozvyku zbaviť? Experti najprv odporúčajú nastaviť si to správne v hlave. Obhrýzanie nechtov musíte zaradiť jasne do zlých návykov a nepovažovať to za niečo, čo vám uľaví v prípade, že budete v strese. Druhým najdôležitejším posolstvom je, že sa zlozvyku nezbavíte z večera do rána. Chce to čas.

najkrajšia manikúra

Zdroj: Shutterstock®

Pomôže manikúra

Keď už máte jasno v tom, že obhrýzanie nechtov je jednoducho zlozvyk, ktorého sa treba zbaviť, podniknite niekoľko krokov. Spísali sme ich pre vás z výpovedí ľudí, ktorí sa obhrýzania nechtov zbavili a expertov, ktorí potvrdili, že to naozaj funguje.

  1. Zainvestujte do manikúry (tento bod sa týka najmä žien), nebudete si ju chcieť pokaziť. Choďte na ňu pravidelne. Postupne od obhrýzania drahých nechtov jednoducho upustíte.
  2. Ak nechcete ísť na drahú manikúru (alebo ste muž), majte vždy nechty krátke. Pravidelným zastrihávaním nechtov si nebudete mať čo obhrýzať.
  3. Používajte nechutnú kozmetiku. Vyberte si krém na ruky bez príchute a nanášajte si ho pravidelne.
  4. Keď príde stres, nájdite si iný, menej nepríjemný zlozvyk. Napríklad si prehadzujte medzi prstami pero alebo si klopkajte po stole.
  5. Keď žiadna z horeuvedených rád nezaberá, pristúpte k najradikálnejšiemu kroku — na prsty si dajte náplasti. Podobne ako krém, tak ani oblizovanie gumených náplastí vám nebude pochuti.

Inšpiruj sa: 5 tipov skúseného farmára, ako si vybrať melón: Odteraz už zlý nekúpiš!

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

23.07.2019 21:56

Na štastie som tento zlozvyk nikdy nemala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE