S manikérkou o chybách, ktoré robíme pri starostlivosti o nechty

Krém na ruky, olejček na zmäkčenie kožičky, pomarančové drievko, pilník, lak na nechty a iné vychytávky by mala obsahovať manikúrová taštička každej ženy. Ak ste vo víre trendov, ale zanedbávate starostlivosť o svoje nechty robíte chybu. 

 

S manikérkou Janka Kyselicovou sme sa rozprávali o téme zdravých nechtov, klasickej manikúry, ale i prípravkov, ktoré by mali ženy používať. 

 

Ako by sa mala žena starať o svoje nechty aby vyzerali prirodzene a zdravo?

 

Mala by sa o ne hlavne starať pravidelne. Vizáž nechtu možno zakamuflovať farebným výrazným lakom, ale nezdravé nechty maskovať nejde. 

 

Ako častá by mala byť táto starostlivosť?

 

Každodenná starostlivosť potrebná nie je, ale záleží ako u koho. Ak žena pracuje v chladných podmienkach, kde využíva ruky, starostlivosť o ruky  a tiež nechty by mala byť častejšia. Taktiež platí, že ak  sa staráte o kožičku okolo nechtov každý deň, vráti sa vám to v podobe zdravých nechtov.

 

Išpirujte sa: Aké farby lakov na nechty práve letia? 

Majte krásne a zdravé nechty so správnou starostlivosťou

Zdroj: Shutterstock®

Ako by mala  vyzerať starostlivosť o nechty?

 

Mala by začať tým, že si umyjeme ruky, nanesieme zmäkčujúci prípravok na nechtovú kožičku a necháme ho pôsobiť, aby sme kožičku mohli ľahko pozatláčať. Kožičku, ktorá je odumretá, si môžeme aj ostrihať. Ak sa však žena nevyzná, ktorá kožička je odumretá a ktorá nie, mala by tento krok nechať radšej na profesionálov. Keď už máme nechty upravené  a ostrihané, môžeme si následne upraviť tvar nechtu pilníkom. Brúsi sa jedným smerom, aby sa nechty nezačali štiepiť. Spätnému pohybu pri pilníkovaní je preto potrebné sa vyhnúť. Pri lakovaní nechtov nesmú ženy zabudnúť na očistenie mastnoty z platničky, aby na ňu lak dobre priľnul.  Vedia to urobiť mydlom a jednou kefkou. Nemali by však zabudnúť vyčistiť si aj vnútorný okraj nechtu.

 

Na čo nám slúži kožička okolo nechtu?

 

Nechtová kožička nám pomáha pri zabraňovaní vniknutia choroboplodných látok do nechtového koreňa, v ktorom sa nám tvoria nové bunky a z ktorého vyrastá nový nechtík. Ak by sa narušila, poškodil by ďalší stav nechtu, a aj rast. 

 

Odporúčame prečítať: Krásne a zdravé nechty vďaka domácej kúre

Majte krásne a zdravé nechty so správnou starostlivosťou

Zdroj: Shutterstock®

Z akých krokov pozostáva klasická manikúra?

 

Klasická manikúra by sa mala robiť tak, že si žena dá podkladovú farbu- tá je priehľadná, dve vrstvy farebného laku a opätovne naniesť vrchnú priesvitnú vrstvu. Dnes však existujú aj laky, ktoré napríklad podkladovú alebo spevňujúcu  vrstvu majú obsiahnutú v sebe. Najdôležitejším krokom pri manikúre je nanášanie práve podkladovej  vrstvy, ktorá zabezpečuje dobré priľnutie laku k nechtu. Ak lak nepriľne dobre k prvej vrstve, zvyknú sa urobiť bublinky, alebo sa lak odlúpi. Záleží však aj na kvalite daného laku, ktorý žena používa.

 

Ak žena použije kvalitný lak, ako dlho by jej mal na nechtoch vydržať bez toho, aby sa jej začal olupovať?

 

Je to veľmi individuálne. Ak žena pracuje  napríklad v sklade alebo umýva často riad sa nemôže porovnávať so ženou, ktorá pracuje na úrade, v byte má umývačku a nepracuje manuálne. Minimálne by však mal vydržať dva až tri dni. 

 

Majte krásne a zdravé nechty so správnou starostlivosťou

Zdroj: Shutterstock®

Čo by ste odporučili ženám, ktoré sú  časovo vyťažené?

 

Takýmto ženám by som odporučila aspoň špeciálne krémy, ktoré sú na ruky, nechty a nechtovú kožičku. 

 

 

Starajú sa o nechty aj muži, alebo túto časť svojho tela skôr zanedbávajú?

 

Ako ktorí. Manikúra je určená bežne aj mužom. Sú muži, ktorí si potrpia na manikúre a vizáži rúk, ale i takí, ktorí potrebujú  upraviť len kožičku. 

 

Zaujalo nás: Koniec slabým nechtom

Majte krásne a zdravé nechty so správnou starostlivosťou

Zdroj: Shutterstock®

Aké prípravky by mali ženy používať na nechty?

 

K základnej  výbave pre ženy, ktoré sa chcú starať o svoju kompletnú manikúru by malo patriť pomarančové drievko alebo prípravok na zatlačenie kožičky, krém na zmäkčenie kožičky, pilník v závislosti od tvrdosti nechtov, klieštiky alebo nožničky na kožičku, podkladový lak, farebný lak, vrchný lak a krém na ruky.

Ak ženy pracujú alebo prichádzajú do styku s chemikáliami a čistiacimi prostriedkami, tak aj rukavice na ochranu. Chemikálie ničia nielen lak a manikúru, ale poškodzujú a zmäkčujú aj nechty. 

3 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.12.2015 15:20

výborný článok...skvelé...

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.01.2016 21:27

skvele rady

Vaše meno:

Miroslava Zelinkova

Miroslava Zelinkova

29.02.2016 14:33

Hovorí sa nechty su odrazom inteligencie ženy no neviem co je na tom pravdy

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE