Grep dokáže aj liečiť! Vieš, čo dokáže výťažok z grepových jadier?

V čase pandémie je dobré poznať prírodné možnosti, ktoré prirodzene posilnia našu imunitu. O to viac, ak nájdete všestranného spoločníka, ktorý si hravo poradí s viacerými neduhmi. Vedeli ste o tom, že aj grapefruit má čarovnú liečivú silu?

Horké grepové jadro – prírodná sila ukrytá v malom jadierku

Grapefruit je latinsky známy aj ako Citrus paradisi. Zaraďuje sa medzi citrusové plody a ukrýva v sebe omnoho viac než len horkastú šťavnatú dužinu. Malé bledé jadierka obsiahnuté v grepe väčšinou putujú do koša. Robíme však veľkú chybu. Počuli ste už o výťažku z grepového jadra? Budete prekvapení, akú silu v sebe v skutočnosti ukrýva!

Neprehliadni: TOP cviky na spodné brucho podľa Chloe Ting: Len 8-minút pre ploché brucho

grepové jadierka

Zdroj: Shutterstock®

O tento objav sa zaslúžil doktor Jacob Harich, vo voľnom čase vášnivý záhradkár. Všimol si, že grepové jadierka v komposte nepodliehajú rozkladu mikroorganizmami. Výskum extraktu grepového jadra potvrdil odolnosť voči vírusom, baktériám, parazitom či plesniam.

Už v nízkych koncentráciách si dokáže výťažok z grapefruitových jadier poradiť s radom zdravotných problémov. Navyše, pôsobí antibioticky, antimykoticky, antisepticky a posilňuje našu imunitu v čase, kedy je oslabená. Jeho uplatnenie oceníte nielen pri riešení škály zdravotných problémov, ale aj v domácnosti, pretože funguje aj ako účinná dezinfekcia. Túto fľaštičku s tmavohnedou horkastou tekutinou zoženiete takmer v každej lekárni či v obchodoch so zdravou výživou a biopotravinách.

výťažok z grepových jadier

Zdroj: Shutterstock®

Malá fľaštička = všestranný pomocník takmer na všetko

Je až udivujúce, s čím všetkým si výťažok z grepových jadier dokáže hravo poradiť. Pred použitím je potrebné roztok rozriediť podľa konkrétnych odporúčaní na obale. Nezriedený extrakt je možné použiť iba na vonkajšie použitie. Na vnútorné použitie sa aplikuje v zriedenej forme podľa odporúčaní, vzhľadom na konkrétny problém.

Upozornenie: Užívaniu by sa mali vyhnúť osoby alergické na citrusové plody, keďže tu môže byť predpoklad na možnú alergickú reakciu (ak, tak vyskúšajte na začiatok iba malú skúšobnú dávku).

grapefruit

Zdroj: Shutterstock®

Uplatnenie extraktu z grepových jadier

Extrakt z horkého grepového jadra si poradí s:

  • Chorobami spojenými s vírusmi, baktériami, kvasinkami či plesňami – pomôže počas chrípkového stavu i prechladnutia, výskytu oparov, herpesov a áft, žalúdočných problémov  ako sú zápaly, vredy, infekcie. Je vhodný na svrbivé vaginálne či kožné mykózy, nechtové  plesne, bolestivý zápal ďasien, ale poradí si aj s nepekným zubným povlakom. Roztok môžete používať v rámci hygieny ústnej dutiny. Zatočí aj s kurími okami či nepríjemným potením nôh.
     
  • Vonkajšími estetickými problémami – na problematickú pleť s výskytom akné, odstránenie lupín a vší, kožné vyrážky, odreniny, uštipnutie hmyzom či uhryznutie kliešťom. Páni extrakt ocenia v zriedenej forme aj ako vodu po holení, zopár kvapiek je vhodné primiešať aj do holiaceho krému. Dámy si môžu zopár kvapiek pridať do obľúbeného šampónu.
     
  • Rôzne iné použitie – dezinfekcia v domácnosti (čistenie zubných kefiek, prísada do tekutých mydiel, čistenie klimatizácií, na umývanie podláh, rôzne použitie pri bežnom upratovaní, pranie textílií, detských hračiek, vhodné do zvlhčovačov vzduchu, na ošetrenie bazénov a sáun), ako prírodný postrek rastlín, na boj proti mravcom či komárom.

Zaujme ťa: Kôra citrusových plodov: Je naozaj bezpečná? Čo sa v nej ukrýva?

6 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

04.02.2021 05:13

Jeho uplatnenie určite mnohí ocenia nielen pri riešení škály zdravotných problémov...

Vaše meno:

Margaret Zimova

Margaret Zimova

04.02.2021 16:08

Celá rodina zbožňujeme grepy ... je to hotový zázrak nie len pre zdravie, ale aj na krásu.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

04.02.2021 17:42

máme radi grepy, vyskúšame aj extrakt

Vaše meno:

Soňa Kollárová

Soňa Kollárová

04.02.2021 17:47

Ešte som nemala možnosť vyskúšať ale už som niečo podobné počula, že je to ozaj veľmi zaujímavý plod, ktorý dokáže veľmi pomôcť.

Vaše meno:

Simona Paľovčíková

Simona Paľovčíková

15.02.2021 15:32

Mne pomohol najmä na kurie oko, ktoré sa nedalo vypáliť ani tekutým dusíkom.

Jana Komadová

Jana Komadová

04.02.2021 22:16

pôsobí antibioticky, antimykoticky, antisepticky a posilňuje našu imunitu v čase, kedy je oslabená tak to som nevedela

Vaše meno:

Simona Paľovčíková

Simona Paľovčíková

15.02.2021 15:32

Určite je vhodné používať aj v tomto období. :-) Sama tak robím.

Anna Kristova

Anna Kristova

05.02.2021 19:18

o tomto som ešte nepočula

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE