Odstraňovanie tetovania - čo potrebujete vedieť?

Tetovanie je už dnes považované za módny doplnok. Pre niekoho má hlboký význam a pre niekoho je to nový trend či životný štýl. Čo ak sa však necháte uniesť a vytetujete si niečo, čo po čase oľutujete? Napríklad také meno priateľa (už bývalého) alebo super moderné tetovania, ktoré sa objavujú na všetkých sociálnych sieťach (v podniku zistíte, že nie ste jediná, ktorá má vytetovaný lapač snov). Existujú metódy, ktoré vám odstránia toto nežiaduce skrášlenie.

 

Odstránenie laserom

 

Určite ste už o tom počuli. Svetlo zo zariadenia, ktoré má rôzne vlnové dĺžky, vychytáva pigment tetovacích farieb. Jeho vplyvom sa pigment týchto farieb rozbije na malé častice. Potom je na rade už len váš organizmus, ktorý si s tým poradí a vyplaví ich. Najlepšie sa odstraňuje čierne tetovanie, ale poradí si aj s farebným. Ošetrenie trvá niekoľko minút, avšak pre niekoho môže byť nepríjemné (pocit pálenia). Plocha ošetrenia je 5x5 centimetrov. Sedenia sa opakujú podľa potreby a veľkosti tetovania. Zvyčajne je to od 2 do 10 sedení. To ako dlho máte tetovanie, nemá žiadny vplyv na zákrok. 

 

Po zákroku sa môžu objaviť malé chrastičky, ktorých sa nemusíte obávať. Ak je pokožka vlhká, je potrebné ju osušiť. Naopak ak je príliš suchá, je potrebné ju namastiť. Určite dbajte na výber centra, kde majú kvalitný certifikovaný stroj a pracuje s ním vyškolený pracovník.

 

Odporúčame prečítať si: Červené žilky – ako s nimi bojovať?

 

 

Odstraňovanie tetovania - čo potrebujete vedieť?

Zdroj: Shutterstock®

Gél alebo krém na odstraňovanie tetovania

 

Odstraňovač tetovania sa skladá z kovov alkalických zemín a prechodných kovov oxidu dusíka v špeciálnej suspenzii. Oxidy kovov majú podobnú fyzikálno-chemickú charakteristiku, ako farebné pigmenty, ktoré sa používajú pri tetovaní, čo zabezpečuje, že sa výborne vzájomne zmiešajú. Po zákroku sa pigmenty s produktom zlúčia a telo ho spolu s farebnými pigmentami vylúči na povrch kože. Vytvorí sa chrasta, ktorá potom odpadne. Tento odstraňovač je určený výlučne na profesionálne použitie! Je to bezbolestné.

 

Odporúčame prečítať si: Ranná rutina, ktorú robia krásne ženy

Odstraňovanie tetovania - čo potrebujete vedieť?

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Anna Kristova

Anna Kristova

22.10.2016 20:58

načo sa dať tetovať?

Vaše meno:

silvia hybbenova

silvia hybbenova

03.11.2016 13:29

tetovanie je umenie, niekto v tom vidí význam nie preto, aby bol zaujímavý, ale preto, že sa mu to páči. tak ako mne. aj ja ich zopár mám a vôbec neľutujem. je fakt pravda, že každé tetovanie je nutné si dobre premyslieť, aby nebolo čo ľutovať!

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE