Týmto zvykom sa vyhnite – robia vás staršími!

Stáva sa vám, že pri pohľade do zrkadla sa neviete ubrániť pocitu, že vyzeráte staršie než naozaj ste? Resp. že starnete príliš rýchlo? Odborníci sa vo viacerých výskumoch venovali tejto téme. Či sa proces starnutia dá nejako urýchliť, alebo zabrzdiť. Viete o tom, že naše každodenné zvyky priamo formujú tento proces? A teda to, či budete starnúť rýchlejšie?  Pozrite si najčastejšie zvyky, ktorých sa dopúšťame a potom sa čudujeme, prečo vyzeráme zvädnuto: 

Hektika a stres

 

Ak ste si zvykla tvoriť to do list, alebo zoznam úloh, nie je až tak pozitívny. Faktom je, že keď niektorú pomyselnú úlohu „neodškrtnete“, tak sama sebe navodíte pocit stresu. A ten teda výzoru nepridáva.  Výskumy ukázali, že chronický stres spúšťa tvorbu voľných radikálov, ktoré poškodzujú bunky a navodzujú starnutie.  Preto sa zamerajte na svoje úlohy v zmysle, pomaly ďalej zájdeš. A nestresujte. 

 

Odporúčame prečítať: Viac než 60 inšpirácií na svadobné šaty

starnutie

Zdroj: Shutterstock®

Sladkosti a mastné jedlo 

 

Okrem prebytočných kíl sa chuť na sladkosti podpisuje aj na našej tvári.  Molekuly cukru majú schopnosť naviazať a pripútať sa na proteínové vlákna v našich bunkách. To má za následok tmavé kruhy pod očami, jemné linky, vrásky.  Tiež opuchy, zväčšené póry . Preto – ak chcete mať mladistvú tvár, kašlite na sladkosti ! smiley

starnutie

Zdroj: Shutterstock®

Málo spánku

 

Aké nečakané, však? Samozrejme, menej ako 6 hodín spánku je problém. Nielen že riskujete rýchle starnutie, ale aj poruchy súvisiace s nedostatkom odpočinku, ako apatia, depresia, či iné poruchy.

 

Veľa televízie

 

V British Journal of Sports Medicine štúdii , týkajúcej sa asi 11.000 austrálčanov vo veku 25 a viac, vedci zistili, že za každú hodinu sledovania televízie, sa znížil  ich život o 22 minút. A čo viac, ľudia, ktorí strávili v priemere šesť hodín denne sledovaním televízie žili až o päť rokov menej ako ich náprotivky! Keď sedíte za telkou viac ako 30 minút, vaše telo začne ukladať cukor do vašich buniek, čo vás ženie priamo k nadváhe.

 

Odporúčame prečítať: Keď vás zradí najbližšia osoba...

starnutie

Zdroj: Shutterstock®

Sedavé zamestnanie

 

Nebezpečenstvo sedavého spôsobu života je dobre zdokumentované: Ľudia, ktorí trávia väčšinu svojich dní zaparkovaní v kresle, trpia zvýšeným rizikom ochorenia obličiek, kardiovaskulárnych chorôb a rakoviny, nehovoriac o obezite.

 

Absencia očného krému

 

Vás tiež urobí staršou. Pokožka okolo očí je tenšia, než na zvyšku tváre. Zaslúži si viac hydratácie. Zvoľte krémy s vitamínom A a E.  Neuškodí ani kyselina hyalurónová, vitamín C a antioxidanty. 

starnutie

Zdroj: Shutterstock®

Absencia opaľovacieho krému

 

Nie, to neplatí iba pre dovolenku a more. Opaľovací krém je potrebný aj vonku, doma, na záhrade. Všade, kde je slnko.  Predčasné starnutie ľudskej tváre má na svedomí najmä ultrafialové žiarenie.  Používajte krém so SPF 30. Aj na bežné nosenie.

 

starnutie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 20:13

Áno, všetko sú to veľké prehrešky :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE