Buďte in s hennou! Vyskúšajte henna tetovanie

Počuli ste o dočasnom tetovaní hennou? Pokiaľ ste si hneď spomenuli na vašu dovolenku v Dubaji alebo v Turecku, tak áno, myslíme ten istý postup a druh tetovania. Ten neškodlivý :)

 

Tetovanie hennou sa tento rok stalo priam jednotkou spomedzi prirodzených skrášľovacích procedúr. Je síce pravda, že na Slovensku to ešte stále nie je tak moderné ako u našich západných susedov, ale aj tak tento rok platí, kto chce byť štýlový a trendy, musí mať aspoň jedno henna tetovanie!

 

Odporúčame prečítať: Hydratačná pleťová maska z gréckeho jogurtu

henna tetovanie, skraslovanie s hennou

Zdroj: Shutterstock®

Niečo o henne

 

O henne ste možno počuli v súvislostí s farbením vlasov. Ide o to, že v niektorých krajinách ako India, Maroko, Egypt sa bežne vyskytuje malá, zelená rastlinka so silne farbiacimi vlastnosťami. Práve jej listy je užitočné obtrhať, usušiť a následne rozdrtiť na jemný zelený prášok. Ten po zaliatí vodou a niekoľkohodinovom odležaní má krásne sýtu hnedú farbu.

 

Hennou môžeme dosiahnuť len niekoľko prirodzených odtieňov, ako napríklad oranžový, medený, červený a hnedý. Žiaľ, prirodzenou cestou sa čierna farba z henny nedostane, jedine v kombinácií s chemikáliami, ktoré škodia a vyvolávajú alergické reakcie.

 

Hennu som osobne vyskúšala a žiadne negatívne aspekty sa neobjavili... jedine môj smútok, keď sa farba už zmyla.

 

Odporúčame prečítať: Erotogénne zóny ohnivých znamení - BARAN, LEV, STRELEC

henna tetovanie, skraslovanie s hennou

Zdroj: Shutterstock®

Tetovanie

 

Nie každý je odhodlaný nechať sa skrášliť tetovaním na celý život, práve preto je henna pre neho to správne riešenie. Rovnako ako pri tetovaní budete mať krásny ornament/obrázok na tele, len bez bolestivých zásahov ihiel.

 

Práve henna je bezbolestné nanášanie farbou, ktoré sa následné sfarbí dohneda. Jenodudcho sa nanesie pasta, ktorá niekoľko hodín (cca 3) musí zoschnúť a po zoschnutí sa zoškriabe. Prvotný odtieň je oranžovkastý, avšak po 48 hodinách nadobudne správny tmavý efekt.

 

Henna tetovanie nie je drahé a vydrží 1-2 týždne.

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Úžasný vlasový spletenec

henna tetovanie, skraslovanie s hennou

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Mária Slováková

Mária Slováková

19.08.2016 15:57

Zaujímavé,pekné orientálne.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.05.2020 10:36

Ja si tetovanie hennou doprajem vždy, keď som pri mori na dovolenke :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE