Chcete zlepšiť pružnosť pokožky? Skúste to s týmito potravinami!

Udržať si pokožku pružnú a hladkú chceme asi všetky. Aby sme to dosiahli, sme ochotné používať umelé výrobky a tie najrôznejšie liečebné metódy namiesto toho, aby sme siahli po prírodných metódach.

 

Prirodzené zlepšenie elasticity pokožky je oveľa šetrnejšie a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Stačí sa len poobzerať okolo seba a vybrať si to najlepšie, čo nám príroda ponúka.

 

No vráťme sa k základu – prečo vlastne pokožka stráca svoju elasticitu? Prvým faktorom je proces starnutia, ktorý je prvotnou príčinou. Ďalšími príčinami sú nadmerné vystavovanie slnečnému žiareniu, fajčenie, zlá strava, nesprávna starostlivosť o pleť, ako aj jojo efekt spôsobený rýchlym znížením alebo rýchlym prírastkom hmotnosti. Avšak, s nasledujúcimi potravinami v jedálničku si udržíte pokožku pružnú a pevnú!

 

Pozri aj: Letom zničené vlasy: Ako si ich udržať vo skvelej kondícii?

Potraviny zvyšujúce elasticitu kože – JOGURT

Zdroj: Shutterstock®

Potraviny zvyšujúce elasticitu kože – JOGURT

Jogurt je neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o krásu. Preto je práve jogurt využívaný v pleťových maskách bez rozdielu na typ pleti. Ideálne je tiež zaradiť ho do svojho jedálnička, čím lepšie získate všetky jeho výhody. Jogurt obsahuje vitamín A, ktorý posilňuje produkciu kolagénu. Ten zas zabezpečuje hydratáciu a pevnosť pokožky, vďaka čomu je pokožka pružná a pevná.

 

Ak vás už nudia jednotvárne jogurtové raňajky, tak si do jogurtu zamiešajte ovocie, orechy a iné semiačka, ktoré majú rovnako skvelý vplyv na pokožku a tiež aj na zdravie. 

 

Odporúčame: Kedy začať používať očný krém?

Green_Tea_Boosts_Serotonin

Potraviny zvyšujúce elasticitu kože – ZELENÝ ČAJ

Jednou z najlepších potravín, ktoré zvyšujú pružnosť pokožky a ktorú by ste rozhodne mali konzumovať, je zelený čaj. O jeho účinkoch sme vám už na KAM za KRÁSOU písali – je skvelý na chudnutie, ale aj pre pokožku. Zelený čaj obsahuje dva silné antioxidanty, ktoré vo veľkej miere prispievajú k obnove elasticity pokožky. Polyfenoly (antioxidanty zeleného čaju) dokonca pomáhajú neutralizovať škodlivé voľné radikály, ktoré sú považované za jednu z hlavných príčin procesu starnutia pokožky. 

 

Bude ťa zaujímať: Arnika - nenápadná rastlina s bohatými liečivými účinkami

Potraviny zvyšujúce elasticitu kože – OLIVY

Zdroj: Shutterstock®

Potraviny zvyšujúce elasticitu kože – OLIVY

Viete, že olivy patria medzi najlepšie jedlo pre zdravú pokožku? Preto by sme nemali ignorovať výhody zelených a čiernych olív. Majú v sebe vysoký podiel síry, ktorá rovnako podporuje produkciu kolagénu. Navyše olivy, teda zložky v nich obsiahnuté, tiež zabraňujú vzniku akné a pomáhajú sťahovať rozšírené póry. Teda nabudúce si doprajte lahodný letný šalát s olivami alebo pleťovú masku z olív. 

 

Pozri aj: Keď riasenka dokáže aj podporovať objem a rast rias

Blueberry

Potraviny zvyšujúce elasticitu kože – ČUČORIEDKY

Hľadanie najlepších potravín, ktoré zvyšujú elasticitu pokožku, nás priviedlo aj k čučoriedkam. Majú lahodnú chuť, sú skvelé do koláčov, výborný je aj kompót, no sú prospešné aj pre krásu. Obsahujú vysokú koncentráciu antioxidantov, ktoré majú schopnosť bojovať proti procesu starnutia. Čučoriedky tiež obsahujú vitamíny A, C a B a rovnako aj železo, zinok, draslík, meď a horčík. Všetky tieto zložky sú nevyhnutné pre udržanie hladkej, mladej a krásnej pokožky. Teda inými slovami, pomáhajú tiež zvýšiť elasticitu pokožky. 

 

Odporúčame: Metličkové žilky na nohách! Ako a prečo vznikajú?

Potraviny zvyšujúce elasticitu kože – MANDLE

Zdroj: Shutterstock®

Potraviny zvyšujúce elasticitu kože – MANDLE

Začnite deň mandľami! Prečo? Pretože ak si denne doprajete 30 mandlí, vaša pokožka bude zdravá. Fakt, ktorý k tomu prispieva je ten, že mandle obsahujú množstvo živín, ktoré sú potrebné na udržanie elasticity pokožky. Mandle sú významným zdrojom vitamínu E, ktorý má schopnosť chrániť ju pred slnečným žiarením a tým jej pomáhajú odolávať procesu starnutia. Ich ďalšou, menšou výhodou je to, že tiež pomáhajú znížiť a lepšie odolávať stresu. Pre ich priaznivý vplyv na krásu, ale aj na zdravie by sme si ich rozhodne mali dopriať. 

 

Bude vás zaujímať: Zubné pasty - tieto druhy by ste mali poznať!

Produkty zvyšujúce elasticitu kože – TELOVÉ MLIEKO

Zdroj: Shutterstock®

Produkty zvyšujúce elasticitu kože – TELOVÉ MLIEKO

Okrem samotných potravín, ktoré obsahujú prírodné zložky prispievajúce k zvýšeniu elasticity pokožky, je to aj kozmetika, ktorá nám k tomu môže dopomôcť. My v redakcii testujeme Pharma Hyaluron Body Lotion – telové mlieko, ktoré je novinkou na našom trhu. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá pomáha k intenzívnej hydratácii pokožky a podporuje odbúravanie tukového tkaniva. Pokožka je tak vyhladená a pevná. V lete sa takéto telové mliečko určite hodí každej z nás – nech sme v plavkách neodolateľné. :)

 

Pozri aj: Vypadávanie vlasov - problém s jedným riešením, ktorým je Parusan

3 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

30.07.2017 08:25

jednoducho krasa zeny idem zvnutra....-ak sa zdravo stravujes tak tvoja plet bude nadherna ...svieza a budes plna pozitivnej energie.... vsetko ide zo stravy

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

22.12.2017 20:46

väčšinu mám rada, snáď sa to trošku odzrkadlí na pokožke

Vaše meno:

Brenda Bolibruchová

Brenda Bolibruchová

29.01.2019 12:44

ku mandliam a telovému mlieko s HA dopĺňam moju srdcovku pre pevnejšiu pokožku vyživenú zvnútra - morský bioaktívny kolagén collalloc ;)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE