Jemná pokožka rúk - povieme vám ako na to!

Dôkladne sa staráme o pleť na tvári, no často zabúdame na ruky. Množstvo ľudí si ako prvé všíma, v akom sú stave. Už len v situácii ako je podanie rúk cítime, či nám ruku stisla mäkká a jemná dlaň alebo drsná a nepestovaná ruka. Ruky sú náš pracovný nástroj, ktorý využívame dennodenne, takže si určite zaslúžia veľkú starostlivosť.

 

Jemná pokožka rúk? My vám povieme, ako to docieliť. 

 

Krémy na ruky

Časté umývanie rúk, aj keď len v čistej vode, má za následok straty tenkej tukovej vrstvy na pokožke rúk, ktorá má za úlohu chrániť pokožku pred stratou vody a jej vysušovaním. Preto treba ruky pravidelne po umytí krémovať hydratačným krémom. Odporúčame používať dva druhy krémov. Na denné používanie krém skôr s ľahšou a lepšie vstrebateľnou textúrou.

 

Na noc niečo hutnejšie a výživnejšie. Aby do jednotlivých vrstiev pokožky mohli efektívne preniknúť účinné látky z krému, je potrebná dostatočne dlhá doba, kedy pokožku nevystavujeme mydlu a vode. Teda noc je na to ideálna doba.

 

Ešte jeden tip nakoniec. Pri večernej rutine starostlivosti o pleť si nanášate sérum na tvár. Skúste zvyšky tohto séra natrieť aj na pokožku rúk a takto ho využijete na maximum. 

 

Bude vás zaujímať: Gingham nechtové vzory ideálne na leto. Aké to sú?

krém na ruky

Zdroj: Shutterstock®

Masáž rúk

Najlepšie tesne pred spaním doprajte svojim rukám niekoľkominútovú masáž krúživými pohybmi. Ideálne aspoň 10 minút na každú ruku. Pokojne vykonávajte túto masáž počas sledovania filmu. Nevynechajte ani jednotlivé prsty a sústreďte sa na kožtičku okolo nechtov.

 

Masáž vedie k lepšiemu prekrveniu pokožky a zrýchleniu krvného obehu. Zlepšuje sa elasticita pokožky a v spojení s kvalitnými kozmetickými prípravkami sa podieľa aj na lepšej výžive pokožky.

 

Na masáž môžete použiť krémy alebo rôzne oleje. Vytvorte si vlastný olej pomocou olivového oleja, kokosového oleja alebo rôznych iných. Pridajte do nich kvapku 100 % éterického oleja a relaxujte. Ak máte citlivú pokožku, pokojne použite detský olej.

 

Bude vás zaujímať: Lunula na nechtoch vám prezradí fakty o zdraví. A čo je lunula?

masáž rúk

Zdroj: Shutterstock®

Peeling na ruky

Tak ako na pokožke tváre a celého tela, aj na pokožke rúk odumierajú bunky kože, čo vedie k tvorbe drobných šupiniek. Pomocou peelingu ich šetrnou formou odstránime, pomôžeme pokožke regenerovať sa a pomáha to aj prekrvovať pokožku. 

 

Používate peeling na tvár či telo, no na ruky by sa hodil jemnejší. Ak však trpíte mozoľmi a zhrubnutou kožou, tak použite peeling s hrubšími čiastočkami. Ten si môžete vyrobiť zmiešaním krupicového cukru a oleja, poprípade môžete pridať kvapku medu. 

 

Bude vás zaujímať: Ako zatočiť so štiepajúcimi sa nechtami?

peeling a ruky

Zdroj: Shutterstock®

Zábal na ruky

Raz za čas je potrebné urobiť vašim rukám zábal. Na tento účel je dobré mať doma kvalitné bavlnené rukavice. Na noc si ruky dôkladne očistite, urobte si peeling, kúpeľ a nakrémujte extra hrubou vrstvou mastného vyživujúceho krému. Potom si opatrne navlečte bavlnené rukavice a pokojne si ich nechajte celú noc. Ak to neznesiete, vydržte aspoň hodinku-dve, a potom dajte rukavice dolu.  

 

Účinný zábal je z olivový oleja s pár kvapkami citrónovej šťavy. Na ruky si navlečiete mikroténové vrecúška a zabalíte do uterákov. Pozrite si nejaký film a môžete dať uteráky dolu. Uvidíte ten rozdiel!

 

Skvelý je aj zábal z nechtíka. Sušený nechtík lekársky povarte 10 minút v 100 ml olivového oleja. Nechajte vychladnúť a aplikujte na ruky. Rovnako ich zabaľte a nechajte pôsobiť.

 

Bude vás zaujímať: Nechty dokážu signalizovať mnoho – aj ochorenia

zábal na ruky

Zdroj: Shutterstock®

Kúpeľ na ruky

Kúpeľ je pre ruky blahodárnym oživením. Ohrejte olej (kokosový, olivový alebo detský) na príjemnú teplotu a 15 minút si v ňom močte ruky. Takýto kúpeľ je dobrý nielen na ruky, ale aj na štiepiace sa nechty. 

 

Ďalší kúpeľ je bylinkový. V miske zalejte sušené bylinky - žihľavu, šalviu alebo kamilky horúcou vodou, nechajte vylúhovať a následne ponorte ruky aspoň na 15 minút. Neskôr poriadne utrite a naneste hrubú vrstvu hydratačného krému.

 

Bude vás zaujímať: Ingrediencie z kuchyne - ako ich použiť pri starostlivosti o váš zovňajšok

kúpeľ na ruky

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Mária Slováková

Mária Slováková

11.07.2017 13:13

Vraj ruky prezrádzajú vek ženy najlepšie.Tak sa o ne treba o to viac starať.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

27.12.2017 14:53

musím si urobiť kúpeľ na ruky...a viac krémovať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE