Likvidátory BAKTÉRIÍ verzus blokátory POTU

Dezodorant, či antiperspirant? Ktorý si vybrať? Oba zaisťujú čo najdlhšiu ochranu pred nepríjemným telesným pachom a s tým spojenou fyzickou i duševnou pohodou. V čom je teda presne ten rozdiel, a ktorý je ten váš pravý?

 

PREČO SA POTÍME?

 

Potné žľazy patria k prídavným orgánom kože a nájdeme ich na mnohých miestach ľudského tela. Pot slúži predovšetkým na podpornú termoreguláciu organizmu, ale okrem toho sa potné žľazy podieľajú i na tvorbe antibakteriálneho hydrolipidového filmu kože a podporujú tak ochranný plášť pokožky. Ich ďalšou dôležitou funkciou je produkcia látok pre látkovú výmenu a produkciu elektrolytov, ktoré sú inak detoxikované najmä cez ľadviny. 

 

Odporúčame tiež:  8 beauty tipov pre ženy po štyridsiatke

likvidátory BAKTÉRIÍ verzus blokátory POTU

Zdroj: Shutterstock®

DEZODORANT, ČI ANTIPERSPIRANT?

 

Odpoveď na otázku či dezodorant, alebo antiperspirant je nakoniec vždy výsledkom osobnej preferencie. „Štúdie ukazujú, že rad ľudí sa jednoducho cíti bezpečnejšie, ak sú chránení nielen proti nepríjemnému telesnému zápachu, ale dodatočne aj pred vlhkosťou v podpazuší. Čisté dezodoranty nepredstavujú plnohodnotnú alternatívu antiperspirantov,“ hovorí Dr. Heiner Max z vedeckých laboratórií Nivea. „Aby sme aktívne znížili tvorbu potu, používame pre všetky antiperspiranty Nivea zdravotne nezávadné hliníkové soli. Okrem hliníkových solí neexistuje žiadna iná skupina účinných látok, ktoré by spoľahlivo a zároveň bez podráždenia pôsobili proti tvorbe potu.“

 

Hliníkové (alumíniové) soli ako chlorohydrát hliníka (ACH) zamedzujú tvorbe potu v podpazuší tým, že zužujú hornú časť vyústenia potnej žľazy. Tým je baktériám odobraný základ ich potravy, ktorú rozkladajú, a nepríjemné pachy a vlhké škvrny na oblečení teda nemôžu v plnej miere vznikať. Navyše majú antiperspiranty aj priamy vplyv na redukciu tvorby baktérií a obsahujú väčšinou i parfum prekrývajúci pach.

 

Odporúčame tiež: TEST: NIVEA perlové sérum a krém proti vráskam Q10 Plus

likvidátory BAKTÉRIÍ verzus blokátory POTU

Zdroj: Shutterstock®

Dezodoranty sa hodia predovšetkým pre tých, ktorí sa toľko nepotia, zato ale potrebujú bojovať s nepríjemným zápachom potu. Dezodoranty obsahujú vonné látky alebo antibakteriálne prísady, ktoré blokujú nežiaduce telesné pachy vznikajúce z množiacich sa baktérií na pokožke. Títo voňaví zabijaci baktérií však vzhľadom na chýbajúce hliníkové soli nemajú žiadny antiperspiračný účinok. To znamená, že sa potíme stále rovnako, ale pot zostáva bez zápachu.

 

Odporúčame tiež:TEST: Nivea - Body Oil - Spevňujúci telový olej

likvidátory BAKTÉRIÍ verzus blokátory POTU

Zdroj: Shutterstock®

BEZ HLINÍKA

 

Všetkým, ktorí uprednostňujú dezodoranty bez hliníka, odporúčame rad Nivea Pure & Natural. Tieto dezodoranty s obsahom prírodne identickej antibakteriálnej zložky Bio-florine zaistia dlhodobú ochranu proti telesnému zápachu so sviežou jazmínovou vôňou. Neupchávajú póry a umožňujú tak pokožke voľne dýchať.

 

Odporúčame tiež: NIVEA starostlivosť o tajnú zónu - podpazušie

8 komentárov
Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

24.05.2016 06:58

Dobre vediet, najblizsie si kupim jeden z tych dvoch dolnych

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

24.05.2016 07:44

znacku Nivea si kupujem

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

24.05.2016 08:00

dobre vedieť.... stále hladám produkty bez obsahu alumínia....

Vaše meno:

Katarína Janotíková

Katarína Janotíková

24.05.2016 11:05

NIVEA Invisible je celkom dobrý

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

24.05.2016 14:23

dám na Vaši radu

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

24.05.2016 15:36

v lete aktuálna téma

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

24.05.2016 19:29

ja preferujem antiperspirant

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

02.06.2016 14:11

Mám ten deo kryštál. Ale, vo výnimočných prípadoch, keď viem, že budem pod stresom si dávam Rexonu.. Tá nikdy nezradí a pekne vonia :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE