Toto leto sexy nôžky bez celulitídy! Ako na to?

Jar môže byť stresujúcim obdobím pre tie z nás, ktoré držali svoje nohy ukryté pod nohavicami niekoľko mesiacov. Čoskoro ich budeme ukazovať na verejnosti takmer vôbec nezahalené. Čeliť hrôze vyblednutých nôh, s chĺpkami a celulitídou – už len z pomyslenia na tento fakt nám vstávajú všetky vlasy na hlave. Dovolenka sa nezadržateľne blíži, preto je najvyšší čas začať niečo robiť!

 

Suchá, šupinatá pokožka

Ak ste si všimli šupinkovú štruktúru na nohách, znamená to, že kožné bunky nie sú dostatočne vyživené. To sa môže stať hlavne počas chladného počasia alebo v dôsledku dráždivých produktov. Najlepším spôsobom ako zabrániť ich šupinateniu, je používať jemné čistiace prostriedky. A, samozrejme, nezanedbávajte ani hydratáciu.

 

Kŕčové žily

Ide o výrazné žily, ktoré sa zvyčajne vyskytujú na nohách, a to hlavne u žien. Vznikajú v dôsledku zvýšeného tlaku na ne. Príčinou ich vzniku môže byť tehotenstvo, obezita a ďalšie faktory. Tohto problému sa rozhodne dokážete zbaviť. Prvým spôsobom je skleroterapia, pri ktorej je do žily podaný roztok, ktorý v nej zastaví prietok krvi. Ďalším spôsobom v prípade metličkových žiliek je ošetrenie laserom, ktorý prostredníctvom svetla minimalizuje ich viditeľnosť.

 

Odporúčame: Ako si udržať mozog vo skvelej kondícii? Skúste tieto triky!

Toto leto sexy nôžky bez celulitídy! Ako na to?

Zdroj: Shutterstock®

Celulitída

Obávaný postrach každej ženy. Téma, o ktorej žiadna žena nerada hovorí nahlas. Tabu, s ktorým sa každá z nás snaží vyrovnať po svojom. Ide v podstate o tukové kapsy, ktoré sa ukladajú pod tkanivom a vytvoria tak nerovnomerný povrch na pokožke. Ak chcete znížiť vzhľad celulitídy, tak existuje niekoľko postupov a metód, z ktorých máte na výber.

 

Aj v tomto prípade je injekcia skvelým spôsobom, ako celulitídu odstrániť. Prostredníctvom nej sa pod pokožku vstrekuje účinná látka, ktorá má za úlohu rozbiť tieto tukové bunky. Ďalším spôsobom je exfoliáca a masáž. Exfoliácia pomáha vyhladzovať celulitídu tým, že zvyšuje prietok krvi do postihnutej oblasti. Na rovnakom princípe funguje aj masáž. Ďalšou možnosťou je využitie špeciálneho ošetrenia v salónoch, kde využívajú rôzne prístroje a zábaly, ktoré vyhladzujú pokožku. Možno najideálnejším riešením je však cvičenie. Vyskúšajte rôzne cviky alebo 30-dňovú „drepovaciu" výzvu pre sexy zadok a stehná.

 

Odporúčame prečítať: Príčiny tvorby vrások, ktoré určite nepoznáte!

Toto leto sexy nôžky bez celulitídy! Ako na to?

Zdroj: Shutterstock®

Hladké nohy

Myslím, že žiadna z nás v lete nevyjde z domu s chlpatými nohami. V horúcich dňoch všetky siahame po sukniach a šortkách, v ktorých sú hladké nohy rozhodne potrebné. Keďže chĺpky sú nezastaviteľné a rastú pomerne rýchlo, časté holenie je akousi nutnosťou. V takom prípade sa však stáva, že nám na nohách vznikajú začervenané miesta a hrozí tiež riziko zarastania chĺpkov. Nič príjemné!

 

Aj tu sa núka hneď niekoľko spôsobov, vďaka ktorým si môžete užívať hladké nôžky. Ak používate žiletky, skúste holenie v smere rastu chĺpkov. Takto budete predchádzať ich opätovnému zarastaniu. Ďalšou možnosťou sa núkajú voskové pásiky či depilačné pasty – pre niekoho možno bolestivé odstránenie chĺpkov, avšak s trvácnejším výsledným efektom. Poprípade skúste investovať do elektrických pomôcok, akými sú holiace strojčeky / epilátory / depilátory. Tie zvládnu odstrániť aj tie najjemnejšie chĺpky.

 

Odporúčame: Deficit minerálov: Spozorujte ho včas a neignorujte príznaky!

Toto leto sexy nôžky bez celulitídy! Ako na to?

Zdroj: Shutterstock®

Hrošia pokožka

Keďže k letu patria sandáliky, šľapky, či mnohými obľúbene flip-flopy, tak aj chodidlá si zaslúžia pozornosť. Doprajte im kúpeľ, vďaka ktorému vám zmäkne pokožka, ktorú budete môcť ľahšie odstrániť. Na jej odstránenie použite pemzu (ručnú alebo elektrickú), poprípade rôzne peelingy či krémy.

 

Odporúčame prečítať: Signály nechtov sú jasné, stačí ich vedieť rozlúštiť!

6 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

19.05.2017 06:11

Veru je načase postarať sa o svoje nôžky..

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

19.05.2017 07:55

ideme na to...

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

19.05.2017 08:28

krásnym slnečným počasím ide aj chuť trocha si odhaliť svoje sexi krivky.... takže musíme byť TOP....od hlavy až po päty

Vaše meno:

Anna Kralovičová

Anna Kralovičová

19.05.2017 08:55

O nohy sa treba príkladne starať, a to nielen cez leto, ale po celý rok.

Vaše meno:

Natália Homolová

Natália Homolová

20.05.2017 08:27

Na chodidla kladiem najvacsi doraz lebo je to naozaj skaredy pohlad ked ma zena sandale a zhrubnutu suchu pokozku v tom otrasne,taktiez drepujem a pomaha to , a o tom holeni viem ze sa ma v smere rastu ale aj tak sa stale holim v proti musim to zmenit

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

20.05.2017 21:33

ja stále bojujem s hrošou kožou na nohách

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE