Zdravé vlasy – vyskúšajte 7-dňovú detoxikačnú výzvu

Fén na vlasy, kulma, žehlička a rôzne ďalšie stylingové prípravky... Áno, to používa väčšina z nás takmer každý deň.

 

Ale kto by si pomyslel, že všetka práca a námaha, ktorú sme vynaložili preto, aby naše vlasy vyzerali lepšie, by mohla v skutočnosti spraviť úplný opak? Nebolo by lepšie mať lesklé vlasy ako suché a poškodené pramene na hlave?

 

Aby ste si mohli obnoviť štruktúru vašich vlasov bez ohľadu na textúru, vyskúšajte tento týždenný detox pre vaše vlasy. Prinúti vás to prehodnotiť svoju aktuálnu rutinu, vďaka čomu podporíte zdravie vašich vlasov. Vyskúšajte si túto vlasovú detoxikáciu a za pár dni opäť získate krásne zdravé vlasy.

 

Odporúčame prečítať: Príčiny tvorby vrások, ktoré určite nepoznáte!

Zdravé vlasy – vyskúšajte 7-dňovú detoxikačnú výzvu

Zdroj: Shutterstock®

Deň 1: Prehodnoťte veci, ktoré používate

Budete prekvapené, keď zistíte, aké škodlivé sú niektoré veci, ktoré bežne používate. Začnite ich pomaly nahrádzať. Namiesto bežného hrebeňa alebo kefy na vlasy skúste hrebeň so širokými zúbkami, ktorý vlasy neťahá, ale rovnomerne rozdeľuje. Bežný uterák vymeňte za uterák z mikrovlákien – nebude vám lámať ani ťahať vlasy.

 

Deň 2: Vzdajte sa tepelnej úpravy vlasov

Skúste sa aspoň na jeden deň vzdať fénu, žehličky alebo kulmy na vlasy. Teplo z týchto prístrojov má negatívny vplyv na vlasy, robí ich suchšími a krehkejšími, a dokonca môže natrvalo zmeniť prírodnú štruktúru vlasov. Namiesto toho nechajte vlasy voľne uschnúť. Ak sa ich vzdáte počas celého týždenného detoxu, tak začnete pozorovať zlepšenie stavu vašich vlasov.

 

Odporúčame prečítať: Signály nechtov sú jasné, stačí ich vedieť rozlúštiť!

Zdravé vlasy – vyskúšajte 7-dňovú detoxikačnú výzvu

Zdroj: Shutterstock®

Deň 3: Skúste regeneračné produkty

Vymeňte svoje bežne používané produkty na vlasy za tie, ktoré sú navrhnuté na ich regeneráciu a obnovu pre zdravšie vyzerajúce vlasy. Šampón a kondicionér – duo, ktoré obsahuje keratínový a arganový olej, vám pomôže obnoviť rozštiepené končeky vlasov. Vďaka nim tiež dosiahnete hladké, lesklé vlasy. Samozrejme nezabudnite na dvojité „šampónovanie". Možno vám to príde zbytočné a nadmerné, no takto z vlasov odstránite prebytok kožného mazu.

 

Deň 4: Skúste kokosový olej

Kokosový olej je bohatý na vitamíny, ktoré dopĺňajú vlasom stratenú vlhkosť, pomáha zlepšiť ich rast, znížiť ich vypadávanie. Kokosový olej preniká priamo do vlasu, čím zlepšuje jeho pevnosť, pružnosť a chráni pred tepelným poškodením.

 

Deň 5: Vyskúšajte nočnú prírodnú masku na vlasy

Ak chcete vlasom dopriať extrémnu dávku hydratácie, nechajte vlasovú masku pôsobiť počas noci. Skúste zmiešať banán a avokádo, poprípade iné suroviny, záleží len od typu vašich vlasov. Najdôležitejšie však je na zábal zvoliť hodvábnu šatku namiesto uteráka. Uterák absorbuje všetku vlhkosť, ale šatka ju pomôže utesniť.

 

Odporúčame: Cesnakový olej a jeho skvelé účinky na korunu ženskej krásy

Zdravé vlasy – vyskúšajte 7-dňovú detoxikačnú výzvu

Zdroj: Shutterstock®

Deň 6: Nezanedbávajte ani pokožku hlavy

Podobne ako zvyšok tela, aj pokožka hlavy sa potrebuje zbaviť všetkých odumretých buniek a nečistôt. Tým, že jej budete venovať čas a doprajete nejakú starostlivosť, môžete tak vyživiť vlasové korene, znížiť produkciu mazu a posilniť prirodzenú bariéru voči vonkajším vplyvom. A viete čo? Masáž je na to ideálna.

 

Deň 7: Použite jablčný ocot

Týždeň ukončite prostredníctvom jablčného octu. Ten pomáha obnoviť prirodzené pH vlasov a udržať v nich vlhkosť. Takto pomáha zabrániť ďalšiemu poškodeniu vlasov v dlhodobom horizonte.

 

Odporúčame prečítať: Magnézium a žiarivá pleť - čo majú spoločné? Potrebujeme ho?

12 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

17.05.2017 05:28

Na vlasy nepoužívam ani žehličku ani kulmu,nenamáham ich,ale tej starostlivosti a hýčkania nikdy nie je dosť!

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.05.2017 08:00

kulmu používam iba príležitostne, rada si na vlasy dávam rôzne regeneračné oleje, šampóny mám len bez parabénov a silikónov

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

17.05.2017 08:01

starám sa o ne dôkladne..... používam olejčeky, masky a dávam si ich každé dva mesiace podstrihávať...

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

17.05.2017 09:56

Masky na vlasy si robím doma z domácich surovín - žĺtko, olivový olej, med, citrón.Vlasy sú po nej krásne vyživené a lesklé...

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

17.05.2017 12:23

kokosový olej, balzam po umytí a regeneračné prípravky používam pravidelne

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

17.05.2017 18:13

priznávam bez mučenia, že si vlasy moc nehýčkam, ale teraz cez leto, keď trávim veľa času na záhrade na slnku, budem sa musieť polepšiť

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

17.05.2017 19:56

ja si vlasy musím umývať každý tretí deň,lebo ich mám nepoužiteľné

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

17.05.2017 21:44

Wau , dobré rady.. teda tá 7 dňová kúra ..Moje vlasy sa mi určite podakujú.. Ja používam kokosový olej , aj jablčný ocot. Masku niekedy , nevystavujem horúcemu vzduchu ,málokedy žehlím ,vôbec nefénujem.. !!

Vaše meno:

Natália Homolová

Natália Homolová

17.05.2017 22:20

No u mna je zehlicka na vlasy na dennom poriadku uz to musim obmedzit pouzivam aj prostriedky na ochranu pre teplom aj olej ale je vidiet ze tie vlasy su poskodene strasne sa lamu veru asi skusim tuto 7dnovu vyzvu

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

18.05.2017 18:14

bežne si nevyrovnávam vlasy žehličkou ani neupravujem kulmou, no maska na vlasy, ktorá vlasy zjemí a vyživí sa hodí vždy..

Vaše meno:

Anna Kralovičová

Anna Kralovičová

18.05.2017 20:32

Moje vlasy by si zaslúžili takúto detoxikačnú kúru. Keď budem mať viac voľna, musím niektorú zo spomínaných zrealizovať.

Vaše meno:

Mária Slováková

Mária Slováková

22.05.2017 17:29

Dosť si vlasy žehlím,preto by mi takáto kúra veľmi pomohla.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE