Akné - postrach i v dospelom veku

Ani vás počas dospievania neobišlo akné, ktoré sa objavilo na pleti, chrbte či ramenách? Výskyt akné zapríčiňujú mnohé faktory, ako napríklad hormonálne zmeny, stres a iné. Kým niektorí spomínajú na akné ako na ,,spoločníkov“ v období mladosti, iní s ním musia bojovať aj v dospelosti.

Mnohokrát si nepríjemné vyrážky zapríčiňujeme sami, napríklad častým chytaním pleti rukami, nedostatočným čistením či používaním nevhodných produktov. Baktérie a špina sa zanesú do pórov, toto okolie sa zapáli a prinesie výsledok v podobe červenej, mnohokrát i bolestivej vyrážky. 

Samozrejme, vznik akné môže mať aj iné príčiny. Jednou z nich môže byť preťaženie organizmu škodlivinami. Tie často prijímame v strave prostredníctvom polotovarov, nekvalitných tukov, jednoduchých cukrov či soli. Ku vzniku akné však môže prispieť napríklad aj fajčenie. 

Odporúčame prečítať: Ako si poradiť s atopickým ekzémom?

aknozna plet

Zdroj: Shutterstock®

Akné má viaceré štádiá. V horších prípadoch akné je vhodné navštíviť dermatovenerológa, ktorý problematickú pleť vyšetrí a odporučí vhodnú liečbu. V ľahších prípadoch je vhodné vyskúšať výrobky dostupné v lekárňach, ktoré vám môžu účinne pomôcť v boji proti akné. Jedným z nich je aj rad kozmetiky Skin in Balance, Pure Skin, ktorý sa zameriava na problematickú pleť. 

 

Skin in Balance Pure Skin – Čistiace fluidum – Čistiace fluidum čistí póry od nečistôt, zanecháva na pleti pocit sviežosti. Kombinácia účinných látok so zinkom, extraktom z olivových listov, olejom z čiernej rasce a ďalších zložiek zabraňuje hromadeniu nečistôt na pokožke. Pravidelné čistenie pleti a pórov predchádza vzniku pupienkov i čiernych bodiek. Vhodné pre zmiešaný a problematický typ pleti. Bez farbív, silikónových a parafínových olejov.

 

 

Odporúčame prečítať: Postrach menom pigmentové škvrny

akne

Zdroj: Shutterstock®

Skin in Balance Pure Skin – Hydratačné fluidum – Fluidum intenzívne hydratuje pokožku, redukuje začervenanie, zanecháva pokožku matnú. Kombináciou účinných látok so zinkom, extraktom z olivových listov a ďalších zložiek, vyhladí a zjemní pokožku. Fluidum obsahuje i mikrostriebro a zabraňuje hromadeniu nečistôt na pokožke. Vhodné pre zmiešaný a problematický typ pleti. Bez farbív, silikónových a parafínových olejov.

 

Skin in Balance Pure Skin – Special Care – Špeciálna starostlivosť vhodná pri nečistej pleti na zjemnenie pórov. Pomáha predchádzať vzniku nových nečistôt pleti, reguluje produkciu mazu, pomáha pri odlupovaní odumretých šupiniek pokožky, redukuje začervenanie a zápaly. Špeciálna starostlivosť obsahuje extrakt z planktónu, magnólie, komplex kyseliny salicylovej, kyselinu glykolovú, polysacharidy či živicu z dreva divej pistácie. Bez konzervačných látok, parafínov, parabénov, silikónových olejov, farbív a PEG zlúčenín.

 

 

Odporúčame prečítať: Rozšírené cievky - ako na ne?

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Bojujete s nepríjemným akné?

 

Aké výrobky sa vám osvedčili?

 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com, www.naturprodukt.sk

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

22.06.2015 18:12

chvalabohu s akné nebojujem :-)

Vaše meno:

Stanislava

Stanislava

26.06.2015 19:11

Občas sa niečo vyhodí, najviac sa mi osvedčila jedna kozmetika z lekárne

Vaše meno:

Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

30.06.2015 20:08

sem-tam sa v určitom období objavia vyrážky a potom s nimi bojujem... Určite vyskúšam túto značku, ešte som ju neotestovala

Vaše meno:

Angela Pritulova

Angela Pritulova

10.07.2015 09:58

bohužiaľ aj ja som po puberte už dávno, no akné ma stále z času načas vedia poriadne potrápiť - skúsime teda nových pomocníkov na boj s touto pliagou

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

25.09.2015 10:55

Nikdy som nemala s akne problém no syn aj dcéra ano syn mal tažkú formu akne skončil v nemocnici no časom sa to upravilo a nemá už problém roky a dcéra dodnes používa biodermu na velmi citlivú a suchú pokožku

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 20:27

S akné, problematickou a mastnou pleťou som bojovala už v puberte. Mala som silnú formu akné, v dôsledku čoho som musela užívať až hormonálnu antikoncepciu. Teraz v dospelosti je to už samozrejme lepšie, iba sem tam sa mi vyhodí nejaká vyrážka v dôsledku hormonálnych zmien. Ale zlepšenie z menšej časti pripisujem aj tomu, že som prestala používať makeup, ale mastná pleť mi zostala :-) A čo sa týka tých mojich občasných vyrážok, tak na tie mi najviac zaberá krém od značky Yamuna stop!acne.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE