10 krokov k bezpečnej premene vizáže

Rozhodli ste sa v roku 2015 uchopiť svoju krásu pevne do rúk a podstúpiť nejaké tie premeny? Či už chcete výrazne schudnúť, zafarbiť sa vlasy, zbaviť sa vrások, či celulitídy... Akúkoľvek premenu svojho vzhľadu by ste si mali dôkladne premyslieť a naplánovať. Aby ste neskončili zle. Nič nie je horšie ako zle odvedený zákrok, procedúra, ktorá nám nesadne, či zmena, ktorá dopadne katastrofálne.

 

 

 

Ku našej kráse treba pristupovať ohľaduplne, nežne, aj citlivo. Poznáme 10 krokov ako si zabezpečiť bezpečnú premenu.

 

V tom ako chcete vyzerať máte pravdepodobne už jasno. Ak stále váhate čo a ako na sebe zmeniť, nechajte si poradiť. Počúvnite tiež svoju intuíciu a pokiaľ vám vnútorný hlas hovorí, že ako blondína nebudete vyzerať najlepšie, radšej to ani neskúšajte.

 

Odporúčame vyskúšať: Premena v Salóne De Luxe - Ivetka

10 krokov k bezpečnej premene

Zdroj: Shutterstock®

Prv než podstúpite akúkoľvek zmenu (obzvlášť ale v prípade, že pôjde o chirurgický zákrok) musíte si byť o svojom rozhodnutí 100% isté. Niektoré zmeny sú totiž nenávratné, iné možno budete vedieť zvrátiť, ale pripravte sa na to, že budete musieť siahnuť hlbšie do svojej peňaženky.

 

Odporúčame vyskúšať:  Fit program na rok 2015

 

 

KROK 1  

 

Pokiaľ viete len toľko, že chcete zmenu, ale nemáte jasnú predstavu, nechajte si poradiť od odborníkov. Zájdite ku kaderníčke, ku kozmetičke, pedikérke, nechajte si poradiť v butikoch, od módnej stylistky, sledujte módne blogy, skontaktujte sa s dietológičkou, osobným trénerom, prípadne zájdite do skrášľovacieho centra, kde praktizujú procedúry od výmyslu sveta.

 

 

KROK 2  

 

Keď už máte kontakty na tých odborníkov, ktorých chcete osloviť, mal by nastať krok 2 – a teda zháňanie referencií. Uistite sa, že tí, ktorí vám s vašou premenou majú pomôcť sú naozaj kvalitní a vo svojom odbore sa vyznajú. Hľadajte na webe, medzi svojim známymi a dajte aj na svoj dojem z osobného stretnutia. 

 

Odporúčame prečítať: Jedlá, ktoré vám pomôžu vyzerať mladšie

10 krokov k bezpečnej premene

Zdroj: Shutterstock®

KROK 3 

 

Po nájdení odporúčaní, pátrajte naďalej. Hľadajte informácie, ktoré vám reálne vykreslia obraz toho, čo vás čaká a čo budete musieť absolvovať. Správny odborník by vám mal vedieť vhodne zodpovedať všetky vaše otázky. Žiadne odbíjanie odbornou terminológiou.

 

 

KROK 4 

 

Ak sa chystáte na zákrok ku plastickému chirurgovi, mal by to byť človek, ktorému budete plne dôverovať. Absolvujte niekoľko sedení a so svojím lekárom sa zoznámte. Najlepšie bude ak si sadnete nielen ako lekár a pacientka, ale aj ako ľudia.

 

 

KROK 5  

 

Informujte sa nielen o to, koľko vás zákrok bude stáť, urobte si prehľad v celkovej výške. Niekde sa platí už za konzultácie, inde aj za drobnosti, ktoré celú vašu zmenu budú sprevádzať. Majte v tejto finančnej otázke jasno, aby nedošlo nakoniec k situácii, že sa kvôli pár vylepšeniam budete musieť zadĺžiť. 

 

Odporúčame prečítať: Ako sa zbaviť dvojitej brady?

10 krokov k bezpečnej premene

Zdroj: Shutterstock®

KROK 6 

 

Berte do úvahy aj vzdialenosť kliniky / ambulancie / centra, kde plánujete vycestovať. Čo to vás bude stáť aj cesta Premyslite si ako sa tam, a hlavne odtiaľ dostanete domov. Pôjdete autom, hromadnou dopravou, niekto pre vás príde? Chce to jasný plán.

 

 

KROK 7  

 

Svoju zmenu si správne načasujte. Ak si napríklad chcete dať vybrať znamienka, alebo zafarbiť vlasy, naplánujte si termín mimo menštruácie. Podobne niektoré zubné zákroky by mali vyjsť mimo vašich dní. Uistite sa taktiež, že na daný dátum, ale ani na dátumy okolo vám naozaj nič iné nehrozí. Žiadne oslavy, skúšky, náročné povinnosti.

 

 

KROK 8 

 

Zabezpečte si psychickú podporu. A návštevu pedikérky ju asi potrebovať nebudete, keď sa ale rozhodnete pre nové prsia, je dobré mať po svojom boku niekoho kto vás bude držať za ruku. 

10 krokov k bezpečnej premene

Zdroj: Shutterstock®

KROK 9 

 

Nečakajte od zmeny zázraky. Svoj vzhľad by sme mali v prvom rade meniť samé kvôli sebe. Aby sme si zvýšili sebavedomie, páčili sa samé sebe a boli s pohľadom do zrkadla spokojné. Nemyslite si, že po odstránení celulitídy vám padne k nohám celý svet, že novou farbou na vlasy sa váš bývalý do vás opäť zamiluje.

 

 

KROK 10 

 

Vždy máte možnosť zo zmeny cúvnuť. Nebojte sa ani na poslednú chvíľu zrušiť plánovanú procedúru, ak si ju rozmyslíte. Máte právo zmeniť svoj názor a zákrok odložiť, či úplne zrušiť. 

 

Odporúčame prečítať: Rozmýšľate nad zväčšením pŕs? Aké sú možnosti?

 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

21.02.2015 14:01

je to vážny zákrok a treba si to riadne premyslieť a hlavne zvážiť zdravotné riziko ktoré môže nastať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE