Aké chyby robíme najčastejšie pri umývaní tváre?

Čistenie pleti je najdôležitejším rituálom v rámci starostlivosti o našu pleť. Malo by byť pre nás samozrejmosťou a je potrebné sa mu dôkladne venovať. V prípade, že sa nevenujeme našej pleti dostatočne, v neskoršom veku sa to na nej môže prejaviť. Vtedy však už bude neskoro.

 

Pred čistením je potrebné pleť opláchnuť čistou vodou. Ako si pleť správne umývať a čomu sa radšej vyvarovať, aby sme pleti neuškodili?

 

 

Odporúčame prečítať: Čo ste nevedeli o našej korune krásy

 

voda

Zdroj: Shutterstock®

  Pred spaním si pleť neumyjeme a nevyčistíme

 

Každý z nás býva občas unavený a na odlíčenie už v neskorých nočných hodinách nemáme ani pomyslenie, nieto ešte energiu. Ísť do postele s neodlíčenou pleťou je však veľkým prehreškom. Neodlíčený make-up vie narobiť poriadnu neplechu. Póry upchá, čo vedie k vytváraniu boľavých červených vyrážok. Nevyčistená pleť taktiež zabraňuje tvorbe prirodzeného maziva. Tým dochádza k dehydratácii pokožky. 

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Všade samé trblietky

nedolicena plet

Zdroj: Shutterstock®

  Čistenie pleti s mierou

 

Pred čistením pleti obľúbenou micelárnou vodou alebo iným odličovačom je potrebné pleť vyčistiť čistou vodou. Príliš veľa vody však pleti škodí, a to najmä preto, že väčšie množstvo vody ju vysúša a dehydratuje (tak ako aj pokožka po dlhšom sprchovaní alebo pobyte vo vode). 

 

 

Odporúčame prečítať: Kozmetické zlozvyky: toto rozhodne nerobte

voda

Zdroj: Shutterstock®

  Teplá, vlažná alebo studená?

 

Na teplote vody pri umývaní pleti skutočne záleží. Teplá alebo príliš horúca voda môže pleť vysúšať, preto je vhodnejšie, ak si budete pleť umývať vlažnou alebo studenou vodou, ktorá pokožku prebudí.

 

 

  Čistiace obrúsky ako spôsob odličovania?

 

Možno ste už niekedy spali na chate, na ktorej nebola voda a vy ste boli nútená odlíčiť pleť iba pomocou čistiacich obrúskov. Ako príležitostný pomocník obrúsky postačujú. Nie sú však vhodné pre pravidelné odličovanie pleti. Vašu pleť totiž nevyčistia tak ako voda a odličovanie produkty na to určené.  

 

 

Odporúčame prečítať: Recepty na beauty produkty z domácich surovín

plet

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Čistíte si pleť vodou predtým, než si nanesiete odličovač?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 19:29

Všetko poctivo dodržiavam :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE