AKNÉ: Problém teenagerov alebo aj dospelých?

Akné je chronické zápalové ochorenie kože, ktoré začína najčastejšie v puberte, ale môže pretrvávať aj do dospelosti. K obvyklému ústupu prejavov akné dochádza vo veku cca 20 až 25 rokov. V niektorých prípadoch však pretrváva až do 40 roku, niekedy dokonca aj dlhšie.

 

Postihuje ako ženy, tak mužov a je spôsobené nerovnováhou mužských a ženských pohlavných hormónov, konkrétne prevahou mužských hormónov zvaných androgény.

 

Práve forma akné dospelých predstavuje problém, pretože obvykle nedostatočne reaguje na vonkajšiu liečbu a komplikuje život predovšetkým ženám. Celkový stav zhoršuje množstvo stresu, ktorému sme každý deň vystavení spoločne s ďalšími faktormi, ako je klimatizácia, znečistené životné prostredie, nezdravá životospráva, nedostatok odpočinku atď. Prejavy akné majú vplyv na našu psychiku, zdravé sebavedomie a sebaúctu, a preto by sme tento problém nemali prehliadať. 

 

Testovali sme: Bioderma - Micelárna voda Sébium H2O

AKNÉ: Problém teenagerov alebo aj dospelýc

Zdroj: Shutterstock®

Vždy je najlepšou voľbou vyhľadať odbornú pomoc dermatológa a pravidelne používať vhodné dermokozmetické prípravky, bez ktorých sa žiadna liečba nezaobíde. Pre podporu a posilnenie liečby je nutné používať hygienu určenú špeciálne pre mastnú a aknóznu pleť.

 

Čistiaci penivý gél Sébium Moussant alebo micelárna voda Sébium H2O dokonale vyčistí pleť od nečistôt a nadbytočného kožného mazu. Pripraví tak pleť na aplikáciu účinného krému a liečivých prípravkov. Pre tých, ktorí chcú pupienky prekrývať je ideálnym pomocníkom Sébium AI korektor, ktorý nielen redukuje začervenanie a zjednocuje odtieň pleti, ale tiež pomáha predchádzať a redukovať prejavy akné. Koho však trápi predovšetkým lesk pleti súvisiaci s mastnou pokožkou, potom je vhodnou voľbou zmatňujúci krém.

 

Testovali sme:  Bioderma - Sébium pleťová maska

ako bojovať s akné

Zdroj: Shutterstock®

Sébium MAT je denný krém s veľmi ľahkou textúrou, ktorý udržuje pleť zmatnenú až po dobu 8 hodín a vďaka patentu Fluidactiv® zabraňuje upchávaniu kožných pórov a tvorbe komedónov.

 

Iným zmatňujúcim prípravkom je Sébium Pore Refiner, ktorý naviac okamžite sťahuje rozšírené kožné póry až o 54 % po aplikácií a svojím antioxidačným pôsobením predchádza starnutiu pleti.

 

Všetky produkty Sébium riešia nielen prejavy, ale predovšetkým príčiny tvorby akné. Navzájom sa doplňujú a zvyšujú svoj účinok, preto by vždy mali byť používané v kombinácií. Svojou ľahkou nemastnou textúrou sú prispôsobené potrebám mastnej a aknóznej pokožky.

 

Testovali sme: Bioderma - Pore Fefiner

ako bojovať s akné

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácii na www.sebium.sk

4 komentárov
Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

05.11.2015 10:25

Hoci mám už pubertu dávno za sebou stále ma trápi akné. Už som vyskúšala veľa značiek a zatiaľ žiadna nebola nejako extra úspešná. Možno vyskúšam nabudúce Biodermu :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

28.12.2015 16:25

mne sa práve v okolí tohto veku objavilo akné na líci

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.01.2016 22:47

s tymto mam teraz pokoj

Vaše meno:

jana ďuricová

jana ďuricová

27.02.2016 21:28

Bioderma mi pomohla sa v 30tke zbaviť vyrážok , odvtedy na ňu nedám dopustiť. POkiaľ sa niečo nájde aj teraz, micerálka senzibio a krémik Sensibio mat, Alebo Pore Refiner spravia svoju prácu na výbornú

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE