Ako sa zbaviť dvojitej brady?

 

Na každej z nás sa dajú nájsť nejaké tie chybičky krásy. Ak vás trápi dvojitá brada, existujú triky ako ju zakryť. Avšak existujú aj cvičenia a tipy ako sa jej zbaviť, či zabrániť jej vzniku. Pohľad do zrkadla tak môže hneď potešujúcejší, a pokiaľ máte mlsný jazýček, vďaka týmto fintám si môžete pokoje z času na čas dopriať aj obľúbenú maškrtu.

Ak potrebujete dvojitú bradu zakryť akútne, poslúži vám na jej zamaskovanie make-up. So štetcom si naneste na kritickú časť tmavšiu lícenku a rozotrite do stratena. Lícenka by mala byť približne o odtieň tmavšia, ako je vaša pleť. Naniesť by ste ju mali po celej časti brady, teda od jedného ucha k druhému. Ďalej si zvýraznite oči, aby ste pútali pozornosť na ne. Ideálne ak zvolíte dymové líčenie. V neposlednom rade by ste si mali zvýrazniť tiež lícne kosti. Na rúž ale radšej zabudnite. Keď bez neho neviete existovať, tak aspoň v žiadnom prípade nevyberajte tmavé odtiene. Pery by mali byť svetlé, naturálne.

Ako sa zbaviť dvojitej brady?

Zdroj: Shutterstock®

Dvojitú bradu viete zamaskovať nielen make-upom, ale tiež oblečením. Nenoste úzke roláky, ani nič na úzko obmotané okolo hrdla. Ak šály, ktorým sa v zime zväčša nevyhneme, tak široké a veľké. Tričká, či svetre najlepšie s okrúhlym výstrihom.

Odporúčame prečítať: Levanduľa a jej kozmetické využitie

Ako sa zbaviť dvojitej brady?

Zdroj: Shutterstock®

Pomôcť môže aj účes. Istotne ste si už dávno všimli, že podľa toho ako sa učešete, črty vašej tváre vyzerajú vždy trošku inak. Najlepšou voľbou budú stredne dlhé vlasy, v závislosti od tvaru vašej tváre buď zvoľte, alebo zavrhnite ofinu. Chce to len trošku sa pohrať so svojimi vlasmi pred zrkadlom. 

Ako sa zbaviť dvojitej brady?

Zdroj: Shutterstock®

A pozrime sa aj na tie dlhodobejšie techniky.

 

V prvom rade by ste mali zmeniť svoju životosprávu. Vylúčte, alebo aspoň výrazne obmedzte jedlá z fast foodu. Znížte tiež príjem cukru, prípadne klasický biely vymeňte za prírodnejšie a zdravšie sladidlá. Jedzte menej pečiva, a dodržiavate zásadu, že nebudete viac vynechávať raňajky. Do kuchyne si kúpte olivový olej, pravidelne jedzte čerstvé ovocie, aj zeleninu. A samozrejme nezabudnite sa hýbať!

Odporúčame prečítať: Módne inšpirácie aj pre vašich mužov

Ako sa zbaviť dvojitej brady?

Zdroj: Shutterstock®

V druhom rade si doprajte masáž tváre. Tak ako ostatné svaly na vašom tele potrebujú z času na čas premasírovať aby neboli stuhnuté, potrebujú to aj svaly na vašej tvári. Obzvlášť ak sa vám začína robiť dvojitá brada. Masáž vám urobí kozmetička, môžete si ju urobiť ale aj samé v pohodlí domova. Do tváre si vmasírujte svoj obľúbený krém, naťahuje najmä svaly v okolí tváre, ale tiež krk.

 

Aby ste dvojitej brade nadobro predišli, prípadne sa jej zbavili, cvičeniu sa nevyhnete. Maskovanie je síce jedna vec, ale nemať dvojitú bradu je čosi omnoho príjemnejšie. Ak neviete ako na to, ponúkame vám efektívne cviky:

Ako sa zbaviť dvojitej brady?

Zdroj: Shutterstock®

VYFORMUJTE SI TVÁR: TVÁROVÁ GYMNASTIKA

Odporúčame prečítať: Mýty o vegetariánstve

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

18.11.2014 13:34

super článok , ale cvičenie by uz trebalo začať :-)

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

20.11.2014 08:54

pekný poučný článok

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

05.02.2015 14:55

super nápady...

Vaše meno:

Anika Deviskova

Anika Deviskova

26.11.2017 22:22


verim ze sa jej da zbavit, bud faceliftom alebo cvicenim. asi nic ine, krem urcite dvojitu bradu nespravi

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE