Tvárová gymnastika – ako vyformovať tvár?

Nielen vaše telo, ale aj vaša tvár si zaslúži precvičiť. Svalstvo na tvári by ste nemali zanedbávať, s pribúdajúcim vekom sa totiž môže stať, že vaša tvár začne meniť kontúry. Tvárovou gymnastikou sa môžete zbaviť aj hroziacej dvojitej brady, zoštíhliť si plné líčka, či nenápadne omladnúť. A stačí na to len zopár pravidelných jednoduchých cvikov.

Jednoducho začať môžete už pri nanášaní denného, alebo nočného krému. Pravidelné krúživé pohyby vám svalstvo na tvári pekne premasírujú, zároveň tiež prekrvia a zastavia jeho tendencie ochabovať. Ak k tomu pridáte ešte nejaký kvalitnejší regeneračný krém, hlavný bod starostlivosti o tvár máte splnený. Čo ale ďalej?

 

Odporúčame prečítať: Ako si poradiť so slabými a krehkými nechtami? 

Tvárová gymnastika – ako vyformovať tvár?

Zdroj: Shutterstock®

Cvičte s bradou

 

Či už s nejakým tým kilečkom navyše, alebo vekom, či genetikou, mnohé z nás trápi tiež „dvojitá brada“. Proti nej sa dá ale tiež účinne bojovať – bradu vytiahnite smerom nahor a svalstvo na nej napínajte. Tak hlavu skloňte, uvoľnite a opäť napnite smerom na hor. Na jej formovanie pomáha aj pravidelné klepkanie prstami, dolnú časť tváre si viete tiež oboma dlaňami podopierať a svalstvo „naťahovať“.

 

Odporúčame prečítať: Ako sa zbaviť akné s Manuka Tree?

Tvárová gymnastika – ako vyformovať tvár?

Zdroj: Shutterstock®

Cvičte s lícami

 

Podobným naťahovaním môžete popracovať aj na svojich lícach. Bruškami prstov líca prekrvíte poklepkávaním, naťahovaním ich zas môžete formovať. Pomáha tiež nafukovanie a sfúkanie líc, vhodnou pomôckou môže byť aj nafukovanie balónov.

 

 

Cvičte so sánkou

 

Opäť ako pomôcka vám môže poslúžiť žuvačka, ktorú by ste ale mali žuvať dostatočne vášnivo :) Pomáha podobne ako pri brade naťahovanie smerom nahor, či zatínanie zubov.

Odporúčame prečítať: Zacvičte si na fitlopte

Tvárová gymnastika – ako vyformovať tvár?

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať:  Večerný kozmetický rituál

Cvičte s perami

 

Nahoďte široký úsmev a na tvári si ho ponechajte aspoň pár sekúnd. Nebojte sa vrások, aj pery potrebujú cvičiť. Medzi tie najpríjemnejšie cviky patrí bozkávanie, ak ho však aktuálne nemáte s kým praktizovať, okrem úsmevu pomôže aj špúlenie, či pískanie.

 

Odporúčame prečítať:  Večerný kozmetický rituál

 

 

Cvičte s krkom

 

Práve na krku vidno najrýchlejšie starnutie. Spomaliť ho pomôžete krúžením, napínaním, aj pravidelným masírovaním. Nezabúdať by ste nemali ani na pleťové masky vhodné práve na krk a dekolt.

 

Odporúčame prečítať:  Postrach menom čierne bodky - ako sa ich odstrániť 

Tvárová gymnastika – ako vyformovať tvár?

Zdroj: Shutterstock®

Cvičte s očami

 

Okrem krémikov proti očným vráskam, ktoré majú presné návody ako ich jemne vklepkať do pokožky, existujú aj cviky očí. Možno vám prídu smiešne, avšak aj také gúľanie očí, na ten váš zrak pôsobí pozitívne. Drobné vrásky zničí aj rozširovanie očí. Podobne vyťahovanie obočia.

 

Odporúčame prečítať:  Starostlivosť o dekolt – prečo ju nezanedbávať?

 

 

Cvičte s čelom

 

Podobne ako pri zvyšku tváre, aj pri čele môžete cvičiť jednoduchým naťahovaním svalov po stranách. Vďaka mimike čela ho môžete tiež nadvihovať a samozrejme v tom kozmetickom duchu nezabúdať ani na pleťové masky.

 

Ak si tieto cviky neviete predstaviť, nechajte sa inšpirovať nasledujúcim videom:

Odporúčame prečítať: Doprajte si luxusnú zlatú masáž

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

31.10.2014 17:17

vyzerá to celkom smiešne ale možno by to stálo za vyskúšanie :)

Vaše meno:

Lenka

Lenka

01.11.2014 20:55

Zaujímavé, škoda, že som na to príliš lenivá.

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

03.11.2014 11:28

presne ma to napadlo pri pohlade do zrkadla cez vikend, ze moje rysy na tvari sa akosi prehlbuju a spomenula som si na gymnastiku podla Emmy Tekelyovej tusim...

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

07.12.2014 12:28

Vyberám si žuvačku a bozkávanie :)

Vaše meno:

Alena Ďurechová

Alena Ďurechová

30.08.2016 02:15

opäť začnem a snáď už neprestanem. O mesiac dám vedieť. ;-) Vytlačila som si 16 cvikov, potom ich sem napíšem, ak budem vidieť výsledok.

Vaše meno:

Anika Deviskova

Anika Deviskova

26.11.2017 22:19

skuste mne pomohlo.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE