Aplikácia MAKE-UP GENIUS od L´Oréal Paris

Nová realita, inovatívna a najmodernejšia služba pre ženskú krásu! 

 

Make-up Genius je nová aplikácia vyvinutá značkou  L´Oréal Paris.

 

Od januára 2015 bude pre inteligentné telefóny k dispozícii aj v Slovenskej republike. Za vznikom tejto aplikácie stála veľmi jednoduchá úvaha – „krása“ je jedným z najviac googlovaných tém na svete, s približne 4 miliardami hľadaní za rok.

 

Značka sa preto rozhodla vyjsť v ústrety svojim zákazníkom a ponúknuť im tento unikátny nástroj, s ktorého pomocou sa inteligentný telefón stane doslova zrkadlom a každá žena svojou vlastnou make-up designérkou. Tvárou tejto aplikácie sa pre Českú republiku a Slovensko stala Celeste Buckingham.

 

Aplikacia-MAKE-UP-GENIUS

Zdroj: Shutterstock®

Ako aplikácia funguje?

 

Aplikácia Make-up Genius je založená na rovnakom princípe ako 3D filmy – na technológii „RT Track 64“. Vedci ju vyvíjali viac než 10 rokov. Jedná sa o patentovaný algoritmus mapujúci rysy a pohyby tváre pomocou zrkadlového fotoaparátu. Ten zachytáva 64 uhlov tváre a takmer 100 rôznych výrazov. Pri skúšaní aplikácie navyše nie je nutné nečinne stáť – aplikácia zachytáva pohyby v rozsahu 60° – vaše líčenie sa tak pohybuje s vami, ako v skutočnom zrkadle.

 

Umožní vám postupne vyskúšať celé portfólio líčidiel značky L´Oréal Paris, ale taktiež všetky aktuálne módne looky, alebo napríklad nájsť to správne líčenie k vášmu outfitu. A pokiaľ si nebudete vedieť rady, ako doporučený look vytvoriť, aplikácia vám prostredníctvom profesionálnych tutoriálov ukáže, ako na to. Aplikácia ponúka aj možnosť oskenovať čiarový kód konkrétneho produktu priamo v predajni, takže každá žena ihneď uvidí, ako by vyzerala po jeho použití, takže „pred“ a „po“.

Aplikacia-MAKE-UP-GENIUS

Zdroj: Shutterstock®

Realita viac než virtuálna…priam rozšírená realita

 

Pôvodne existovali simulátory líčenia, ktoré ukazovali, ako bude vyzerať daný look na statickom modely. Teraz make-up vstupuje do virtuálnej éry a ponúka neskutočne realistické výsledky. „Moje nalíčená tvár sa hýbe podľa tej skutočnej – ako v zrkadle. Všetky výrazy mojej tváre sú rozpoznané a reprodukované v inteligentnom telefóne. Skrátka akoby som sa reálne nalíčila“, hovorí o aplikácii Make-up Genius Celeste Buckingham.

Aplikacia-MAKE-UP-GENIUS

Zdroj: Shutterstock®

Ako na to? Je to naozaj jednoduché

 

Aplikácia je zdarma k stiahnutiu na App Store alebo pre Android na Google play. Po stiahnutí najprv precízne oskenujete svoju tvár a následne si vyberiete look alebo produkt, ktorý chcete vyskúšať. 100 lookov môžete vyskúšať behom niekoľkých sekúnd. 

Aplikacia-MAKE-UP-GENIUS

Zdroj: Shutterstock®

Čo stálo za vznikom aplikácie Make-up Genius

 

Značka L´Oréal Paris skombinovala dostupné znalosti o spotrebiteľoch a farbách s technológiami, ktoré dokážu monitorovať mimiku tváre. Týmto spôsobom sa podarilo vyvinúť ideálny algoritmus, ktorý dokáže vytvoriť veľmi reálnu podobu ľudskej tváre a to v reálnom čase, a to iba za použitia fotoaparátu na inteligentnom telefóne.

 

Jedným z hlavných nadchádzajúcich trendov v oblasti krásy je ponúknuť skúsenosť virtuálnej reality, ktorá umožní spotrebiteľkám jednoducho vyskúšať a personalizovať produkty a navyše vidieť okamžitý výsledok. Aplikácia Make-up Genius bola prvý krát predstavená v marci vo Francúzsku, nasledovali Spojené štáty americké – tu bola už po dvoch dňoch vyhlásená za najlepšiu lifestylovú aplikáciu vôbec.

 

Aplikácia bude možné zdarma stiahnuť už od januára 2015 prostredníctvom App Store pod názvom Make-up Genius.

 

 

FOTO GALÉRIA:

 

2 komentárov
Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

21.01.2015 20:23

ešte som to na nete nenašla, ale podobnú aplikáciu a je to fakt super. na toto sa teším veľmi

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

06.02.2015 14:34

tak to je ozaj zaujímavá aplikácia

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE