Kozmetické ošetrenie pleti v Inštitúte Sothys v Bratislave

Ani drahé líčidlá nie sú všemocné. Ak chcete, aby pleť žiarila, postarajte sa, aby jej sviežosť a krása sálali aj spod dokonalého mejkapu.

 

Prvým krokom, ktorý vám pri tom pomôže, je čistenie. Viete, ako sa správne čistí pleť? Kedy to zvládnete doma a kedy to nechať na kozmetičku? Základy určite aj vy ovládate ako abecedu.

 

Pleť treba hýčkať pravidelne, bez ohľadu na to, že ste veľmi unavená a zrelá akurát tak do postele, alebo máte ráno naponáhlo. Občas si však treba dopriať aj profesionálne ošetrenie.  

 

Testovali sme aj: TEST: Sothys – Minceur Capitale Zoštíhľujúci krém

 

Kozmetické ošetrenie pleti v salóne Sothys Paris v Bratislave

Zdroj: Shutterstock®

Ja som pred tromi týždňami navštívila Referenčný inštitút krásy Sothys v Bratislave. Do priestorov inštitútu som bola pozvaná na ošetrenie pleti. Všetko, čo som si z návštevy odniesla, vám teraz prezradím, aby ste si aj vy do budúcna mohli dopriať nejakú tú minútku pre seba.  

 

Tento inštitút je zástupcom značiek: 

  • SOTHYS PARIS a
  • BERNARD CASSIERE.

 

Do priestorov inštitútu som bola pozvaná na ošetrenie pleti. Už na recepcii sa cítite príjemne a naladíte sa na vlnu relaxu. Nájdete tam aj krásny stojan plný dekoratívnej kozmetiky Sothys. A rovnako si tu môžete prezrieť všetky produkty oboch značiek značiek usporiadané podľa línií. No a môžete sa tešiť na príjemné prijatie od profesionálneho personálu. 

 

Testovali sme aj: TEST: Sothys Paris - SÉRUM RECHARGE ÉNERGISANTE

Kozmetické ošetrenie pleti v salóne Sothys Paris v Bratislave

Zdroj: Shutterstock®

V inštitúte je ťažké si vybrať z širokej ponuky profesionálnych procedúr na ošetrenie tváre aj tela. Ja som podstúpila ošetrenie pleti Bernard Cassiere mäta - citrón

 

Celé portfólio tejto značky sa pýši rešpektovaním dávnych tradícií, stálou inováciou, originalitou a hlavne prírodnými ingredienciami z celého sveta. Len si to predstavte, produkty sú plné vitamínov a minerálov, nakoľko zložkami sú čokoláda, čučoriedka, mäta, citrón, bambus, med alebo brusnice, je to jednoducho úžasné. 

 

Na ošetrenie pleti je potrebné sa objednať 2 až 3 týždne vopred. Keď som do inštitútu prišla, pri dverách ma privítala Saška, ku ktorej som aj následne absolvovala dané ošetrenie. Bola naozaj veľmi príjemná. Na začiatku sme sa porozprávali o procedúre a produktoch, ktoré sa pri ošetrení používajú. 

 

Mäta-citrón od Bernard Cassière obsahuje 8 produktov, ktoré sú určené na zmiešanú až mastnú pleť a tieto produkty riešia 3 hlavné a najčastejšie problémy: tvorbu mazu, rozšírené póry a nedokonalosti. 

 

Testovali sme aj: TEST: Sothys – Minceur Capitale Zoštíhľujúci krém

Kozmetické ošetrenie pleti v salóne Sothys Paris v Bratislave

Zdroj: Shutterstock®

Nakoľko mám problematickú pleť, tak sme sa so Saškou rozprávali o tom, čo môže stáť za mojimi problémami. Tiež mi objasnila, ako bude ošetrenie prebiehať, aké kroky podstúpim a čo tým celým docielime. Každá z nás má pleť inú, a tak sa ku každej klientke pristupuje osobitne, podľa jej potrieb. Takže ak sa rozhodnete podstúpiť tvárové ošetrenie mäta-citrón, v salóne si určite výdatne oddýchnete a zároveň podstúpite nasledovné kroky:

 

Ako prvá bola použitá čistiaca pena na povrchové očistenie pokožky. Pena bola k pleti jemná, neštípala ma ani nevysušovala pokožku. Následne Saška použila jemný peeling. Po peelingu nasledovalo naparovanie, avšak to naparovanie nebolo také obyčajné, ako sa bežne naparuje. Použila špeciálne naparovacie vrecúška. Tieto vrecúška sú plnené bylinkami, ktoré sa zalejú horúcou vodou, ako keby sme si zalievali čaj a potom sa aplikujú na pokožku ako obklady. Dĺžka naparovania závisí od toho, koľko pleť potrebuje na vyčistitenie a aká je pokožka hrubá.

 

Mne bola pokožka naparovaná zhruba 8 minút. Celé naparovanie som cítila jemné teplo na pleti a príjemnú vôňu byliniek. Hoc sa pri tom trošku ťažšie dýcha, pre mňa to bola najlepšia časť z celého zákroku, nakoľko sa pri tom úžasne relaxovalo.

 

Testovali sme aj: TEST: Novinky SOTHYS - Očné tiene a lak na nechty

Kozmetické ošetrenie pleti v salóne Sothys Paris v Bratislave

Zdroj: Shutterstock®

Po naparovaní nasledovalo hĺbkové čistenie, po ktorom mi pleť bola ešte dočistená s hĺbkovo čistiacim krémom, ktorý bol však z inej doplnkovej čistiacej rady, nie z rady mäta-citrón. Následne mi Saška aplikovala protizápalové sérum v ampulkách, ktoré aj čistí pokožku, zabraňuje zápalom na pleti, eliminuje riziko vzniknutia vyrážok, ktoré sa po hĺbkovom čistení zvyknú urobiť. 

 

Po sére mi bola nanesená ešte aj maska citrón-mäta, ktorá je obohatená o kaolín. Maska pekne stiahla póriky a upokojila pokožku, čiže nebola taká začervenaná. Sama som sa čudovala, ako pleť upokojila. Myslela som si, že pleť budem mať neskutočne červenú a takú akoby opuchnutú. Spuchnutejšia som síce mierne bola, ale červená len minimálne.

 

Po zmytí masky som sa so Saškou dohodla už len na aplikovaní tónovacieho krému, ktorý tiež pôsobil protizápalovo a pekne zjednotil pokožku. Samozrejme ak by ste chceli, môžete sa nechať aj nalíčiť. Takže z inšitútu odídete krásna a nik tak nespozoruje, že ste boli na kozmetickom ošetrení.  

 

Odporúčame prečítať: Sothys LA CRÈME 128 - najvzácnejší krém

Kozmetické ošetrenie pleti v salóne Sothys Paris v Bratislave

Zdroj: Shutterstock®

Po ošetrení, ktoré trvalo zhruba hodinku som sa cítila príjemne a bola som celkovo oddýchnutá. Nakoľko je možnosť si po ošetrení zakúpiť aj produkty na domáce ošetrenie, tak sa môžete čoskoro tešiť aj na recenzie dvoch produktov, ktoré od ošetrenia denno-denne používam. 

 

Čo sa týka mňa, tak mne ošetrenie naozaj pomohlo. Na druhý deň som sa nevyhádzala a už vlastne tretí týždeň ma netrápia žiadne vážnejšie problémy s pleťou. Takže ak máte možnosť, určite odporúčam aj vám podstúpiť ošetrenie pleti u profesionálov, ktorý sú riadne preškolený a pracujú s touto kozmetikou. smiley

 

Viac o Inštitúte Sothys v Bratislave nájdete tu: www.sothysinstitut.sk

 

 

FOTOGALÉRIA:

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE