Mikroneedling - metóda, ktorá naštartuje tvorbu vlastného kolagénu

Stretli ste sa už s kozmetickým ošetrením nazývaným mikroneedling – mikroihličkovanie?

 

Mnohých môže už len samotný názov odstrašiť od podstúpenia tejto metódy (hlavne tie, ktoré nemajú rady ihly), no táto liečba je považovaná za jeden z najúčinnejších spôsobov, ako obnoviť štruktúru pleti.

 

Cieľom tejto metódy je naštartovať tvorbu kolagénu a prispieť tak k hladšej pokožke.

 

Oproti bežne používaným kolagénovým krémom je v tomto prípade výsledný efekt trvácnejší. Predstava, že vašu pleť budú „oživovať" malé ihličky, môže byť zastrašujúca, ale výsledný efekt stojí za to.

 

Odporúčame: Nová Miss Slovensko Hanka Závodná: Súťaž krásy ma nezmenila

Mikroneedling

Zdroj: Shutterstock®

Čo je mikroneedling?

Mikroneedling, tiež známy ako indukčná liečba kolagénom, zahŕňa použitie jemných ihiel, ktoré v hornej vrstve pokožky vytvoria stovky malých neviditeľných vpichov. Táto minimálne invazívna liečba môže byť vykonaná buď vyškoleným estetikom, dermatológom, plastickým chirurgom, alebo si ju môžete dopriať samy doma prostredníctvom dermarollera (valček s malými ihlami). Čo je asi pre mnohých dôležité, tak táto ošetrujúca procedúra je prakticky bezbolestná a neuveriteľne účinná.

 

Mikro zranenia, ktoré sú pri ošetrení vytvorené, stimulujú prirodzené procesy hojenia rán, ktoré vedú k obratu buniek a zvýšeniu produkcie kolagénu a elastínu. Vďaka tomu dokážete zvrátiť a zabrániť príznakom starnutia pleti.

 

Odporúčame prečítať: 10-ročný chlapec zvládne mejkap lepšie ako hociktorá youtuberka!

Jemné linky a hlboké vrásky

Zdroj: Shutterstock®

Znižuje viditeľnosť jemných liniek a hlbokých vrások

Primárny účel, na ktorý je táto metóda určená, je vyhladenie vrások a zachovanie mladistvého vzhľadu pleti. Niektorí lekári dokonca tvrdia, že je to najlepší spôsob, ako zastaviť, respektíve oddialiť starnutie pleti. Najlepšie na tomto ošetrení je to, že mikroneedling je založený na čisto prírodných procesoch, pretože je schopný využiť prirodzené vlastnosti ľudského tela, vďaka čomu výsledný efekt vyzerá prirodzene.

 

Odporúčame: Prihláste sa na kurz pre vizážistky IMAGE-MAKER 7v1 od Fame.sk

Jazvy po akné

Zdroj: Shutterstock®

Regeneruje pokožku a zmierňuje viditeľnosť jaziev

V tomto prípade si môžete dopriať aj domácu liečbu. Pri aknóznej pleti sa často stáva, že samotné akné po sebe zanechá stopy v podobe jaziev. Ak na tvári máte takéto jemné stopy, použite dermaroller na domáce ošetrenie pleti. V prípade výraznejších a hlbších jaziev podstúpte toto ošetrenie v salóne. Pri salónnom ošetrení budú použité dlhšie ihličky, čím bude liečba efektívnejšia na vyhladenie hlbokých jaziev, ktoré sa nachádzajú aj pod povrchom kože.

 

Odporúčame prečítať: Tieto potraviny vám pomôžu lepšie zaspať!

Pigmentové škvrny

Zdroj: Shutterstock®

Zvráti poškodenie a pigmentové škvrny spôsobené slnkom

Opäť platí, že kolagén je pravdepodobne najdôležitejšia zložka pokožky, ktorá zlepšuje jej vzhľad a ďaleko presahuje len redukciu vrások. Stimuláciou tvorby kolagénu prostredníctvom tejto metódy, môžete zvrátiť poškodenie a zafarbenie pokožky (pigmentové škvrny) spôsobené slnečným žiarením. Ak chcete zlepšiť pigmentáciu pokožky, tak môžete vyskúšať aj domácu liečbu. S použitím dermarollera bude vaša pokožka jasná, jednotná a bude žiariť.

 

Odporúčame prečítať: Prírodný produkt so všestranným využitím - takýto je med

Rozšírené póry

Zdroj: Shutterstock®

Znižuje viditeľnosť rozšírených pórov

Áno, aj v tomto prípade platí, za všetkým treba hľadať kolagén. Ako sme písali, tak mikroneedling stimuluje tvorbu kolagénu, ktorý sa usádza aj v póroch a tiež okolo nich, čo spôsobuje, že póry budú menej viditeľné. Túžite po jednotnej pleti bez akýchkoľvek viditeľných pórov? Ak ste odpovedali áno, tak určite túto neinvazívnu metódu vyskúšajte.

 

Odporúčame prečítať: Je žihľava pre nás prospešná? Pre krásu určite áno!

Pleťové produkty

Zdroj: Shutterstock®

Zlepšuje účinnosť používaných pleťových produktov

Vedeli ste, že iba 4 až 8 % z toho krému alebo pleťového séra, ktoré používate na tvár, skutočne prenikne do vašej pokožky? Aj toto je jedna z výziev mikroneedlingu. Ihly použitého prístroja na tvári vytvoria malé vpichy, cez ktoré sa použitý produkt účinnejšie absorbuje do pokožky. Čo vám v konečnom dôsledku umožní využívať všetky výhody použitých pleťových prípravkov.

 

Odporúčame prečítať: Julia Roberts prezradila tajomstvo krásy: Môj recept proti vráskam

Celotelové ošetrenie

Zdroj: Shutterstock®

Celotelové ošetrenie

Výhodou tejto metódy je tiež skutočnosť, že ju môžete využiť na ktorejkoľvek časti tela, nielen na tvári. Dermaroller môžete použiť na ktorejkoľvek časti tela, na ktorej je potrebné „opraviť" pokožku. U väčšiny to môžu byť problémové partie ako sú nohy, chrbát, stehná a zadok, na ktorých sa najčastejšie vytvárajú strie alebo jazvy po akné.

 

Odporúčame: Chudšie kontúry tváre bez plastiky? Povieme vám, ako na to!

5 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

09.06.2017 05:22

Počula som o tom,asi je lepšie zveriť sa do rúk odborníom.

Vaše meno:

benynka

benynka

09.06.2017 10:27

nemám odvahu skúšať takéto prístroje doma

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

09.06.2017 14:10

toto sa mi celkom páči...

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

31.12.2017 14:30

jemnučké ihličky nebolia

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

24.11.2018 14:18

ja som bola vzdy cervena po pouziti dermarolleru a svrbela ma koza

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE