Tipy pre majiteľky tmavej pleti: Ako na krásny make-up?

Skrášľovanie pomocou líčidiel pre nejednu ženu je ako kreslenie na papier. Niektoré ho milujú, iné sa mu priam vyhýbajú. Každá žena by však mala presne vedieť, koľko toho znesie jej tvár a koľko potrebuje na jej skrášlenie. Nechcete predsa vyzerať ako veľkonočné vajce. Iné líčenie sa odporúča pre tmavú a iné zas pre svetlú pleť. My sa dnes budeme venovať líčeniu tmavej pleti. Majiteľky tmavej pleti majú zväčša veľké pery, prenikavé oči a nádherne tónovanú pleť. Majú šťastie, pretože existuje milión spôsobov ako na to.

Odporúčame: Cviklové palacinky so syrom a špenátom: TOP recept na zdravú večeru!

tónovanie

Zdroj: Shutterstock®

Tónovanie

Miešanie niekoľkých odtieňov make-upu je v tomto prípade nevyhnutné. Ako je už určite každej žene známe, vizážisti odporúčajú vybrať si o jeden odtieň svetlejší make-up, ako je vaša vlastná farba pleti. Rovnomerná aplikácia vám zaručí tvár bez rôznych fľakov a farebných prechodov. Tónovaním by sme mali rozumieť jemné prekrývanie nedostatkov našej pleti. Nemýľte si ho, prosím, s hrubou vrstvou make-upu.

Zmatnenie

Ženy s tmavou pleťou zvyčajne majú problém mastnou pleťou. Našťastie, už máme nespočetné množstvo výrobkov, ktoré pomáhajú pri tomto probléme. Kvalitné púdre obsahujú zložky, ktoré majú zmatňujúci účinok. Takže namiesto make-upu použite púder a problém s mastnou a lesknúcou pleťou máte vyriešený.

líčenie pier

Zdroj: Shutterstock®

Pery

Kontrastným farbám na perách sa radšej vyhnite. S extra svetlou farbou rúžu budete vyzerať komicky. Svetlé rúže sa vôbec nehodia ženám s tmavšou pleťou. K týmto ženám pasuje skôr tmavo červená, vínovo červená, hnedá a, samozrejme, nemôžeme zabudnúť na červenú farbu. Alebo stavte na nahú krásu vašich pier. Nezaškodí ani malé množstvo priehľadného lesku na pery.

líčenie očí

Zdroj: Shutterstock®

Oči

Pri tmavej pleti sa môžete do sýtosti vyhrať s farbičkami na oči. Ženy so svetlou pleťou vám môžu len tíško závidieť, ako sa môžete vyhrať s farbami. Farby, ako sú tekvicová, zlatá alebo ružová budú krásne vynikať na vašej pleti. Trblietkami rovnako nič nepokazíte. Lesklé očné linky, napríklad strieborná, sú ako stvorené pre tieto krásne oči. Krásne ich zvýraznia. Aj tmavé očné tiene alebo dymové oči budú na vás vyzerať okúzľujúco.

Odporúčame: TOP prírodné karotenoidy: Ktoré to sú a aké majú účinky?

9 komentárov
dominika4848

dominika4848

11.10.2013 14:50

skvely clanok palec hore :)

Vaše meno:

miška

miška

12.10.2013 14:21

super článok, pridávam sa k názoru, dakujem za rady a typy aj pre mňa

Vaše meno:

Stanka Adamčíková

Stanka Adamčíková

12.10.2013 14:28

dobré rady, dobrý článok :)

Vaše meno:

Danka

Danka

12.10.2013 15:25

Ja by som chcela mať tmavšiu pleť, veľmi sa mi totižto páči :)

Vaše meno:

Veronika Kulanová

Veronika Kulanová

13.10.2013 11:17

tie modelky su krasne...

Vaše meno:

Jozef Macoszek

Jozef Macoszek

20.10.2013 07:55

Skvelý članok

Vaše meno:

Jana Komadova

Jana Komadova

20.10.2013 14:20

majú krásnu pleť nemusia sa ani líčiť

Vaše meno:

Blažena Macoszková

Blažena Macoszková

22.10.2013 06:12

Ja mam tmavšiu pleť.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

24.10.2014 16:37

síce nemám tmavú pleť ale článok som si rada prečítala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE