Pocíťte čaro uhorky na svojej pokožke - čím je nápomocná

V skrášľovaní nám dokážu pomôcť nielen prípravky na to určené, no mnohokrát aj potraviny, zelenina či ovocie. Tie totiž často využívame v rôznych pleťových maskách, ale aj krémoch a olejčekoch.

 

Sem zaraďujeme aj uhorku, ktorá je známa svojimi pozitívnymi účinkami nielen na naše zdravie, ale aj na krásu. Dnes si priblížime viacero spôsobov, ako možno uhorku využiť a vyťažiť z nej maximum. 

 

Uhorka – zdroj zdravia

 

Uhorka je zdrojom viacerých vitamínov – A, B, ale aj vitamínu C. Okrem toho je tvorená až z 90% vodou, ktorá obsahuje prospešné minerály ako vápnik, horčík, zinok či železo. Uhorky neobsahujú takmer žiadny tuk, a preto sú vhodné pri rôznych redukčných diétach či detoxe. V oblasti krásy nám uhorka poslúži napríklad vďaka obsahu oxidu kremičitého,  ktorý vyživuje vlasy i nechty a zabraňuje tak ich štiepeniu.

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: V hlavnej úlohe vínovočervená

uhorka-krasa-pokozka-plet

Zdroj: Shutterstock®

Ako nám dokáže uhorka pomôcť – rady pre krásnu pleť

 

  • Žiarivá pokožka – Máte mdlú pleť, ktorej je potrebné dodať farbu a lesk? Uhorka v spojení s limetkovou šťavou dokáže pleti navrátiť nielen zdravý odtieň, ale aj lesk.
     
  • Vhodná pri spálení – Uhorka má na pokožku chladivý účinok, a preto si dokáže účinne poradiť s nepríjemne spálenou pokožkou. Pokožku nielen upokojí, ale urýchli aj proces hojenia pokožky. Plátky uhorky jednoducho priložíte na spálené oblasti a odstránite ich vtedy, keď stratia svoju chladivú funkciu. 

 

Odporúčame prečítať: Škola líčenia - ako si správne naniesť lícenku a rozjasňovač?

uhorka-krasa-pokozka-plet

Zdroj: Shutterstock®

  • Efektné stiahnutie pórov a hydratácia – Extrakt z uhorky sa pridáva do mnohých kozmetických prípravkoch, pretože dokáže účinne stiahnuť rozšírené póry a rovnako dobre pleť aj hydratovať.

 

TIP na doma: vyrobte si ľahký a rýchly pleťový toner. Stačí, ak zmiešate uhorkovú šťavu s ružovou vodou, niekoľkými kvapkami citrónovej vody či s pár lyžičkami medu. Zmes premiešate, nanesiete na pleť a necháte pôsobiť zhruba 10 minúť. Pleť bude nielen pekne hydratovaná, vyčistená, ale aj zbavená rozšírených pórov. 

 

Odporúčame prečítať: Aké farby lakov na nechty práve letia?

uhorka-krasa-pokozka-plet

Zdroj: Shutterstock®

  • Tmavé kruhy pod očami a opuchy – S nevzhľadnými kruhmi pod očami bojuje mnoho žien. Stačí, ak sa nevyspíme v noci dobre a už ráno našu tvár ,,zdobia“ tmavé kruhy pod očami. S kruhmi, ale aj s opuchnutými očnými viečkami si dokáže poradiť práve uhorka. Najideálnejšie je aplikovať dva hrubšie plátky uhorky na oči a nechať ich pôsobiť zhruba 10 – 20 minút. Uvidíte ten rozdiel. :-)

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Jeseň plná farieb

uhorka-krasa-pokozka-plet

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Používate uhorku pri skrášľovaní v domácich receptoch alebo ju

vyhľadávate v kozmetických produktoch?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

04.11.2015 18:06

Výborné rady, ďakujem!

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

12.11.2015 16:44

ooo áno uhorka je skvelý pomocník v oblasti krásy :) mám ju rada v kozmetike

Vaše meno:

Veronika Čonková

Veronika Čonková

28.12.2015 10:40

a ja som si myslela, že keď si vo filmoch kladú tie uhorky na oči, že to je len tak :D a ono to má aj nejaký efekt :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.01.2016 21:24

budem pri nej mysliet na ocka,vzdy si odlozim

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE