Postarajte sa po lete o svoje vlasy aj pleť

Väčšina z nás má už po letných dovolenkách. Telu sme dodali dostatok slniečka, oddychu, relaxu, aj nových zážitkov. Na zimu by sme vďaka letnému oddychu mali mať dostatok síl. Avšak aj keď máme organizmus nabitý dostatkom energie, naše vlasy a pleť po lete mohli utrpieť nejaké tie ujmy. Ako sa o ne správne postarať?

Slnko, morský vzduch, chlór z bazénov, aj letné horúčavy, mohli spôsobiť, že vaša pokožka je suchšia ako obvykle, a vlasy postrácali na lesku, aj kvalite. Aby ste ich dostali čo najskôr do poriadku, chce to urýchlene prvú pomoc.

Odporúčame prečítať: Jeseň v znamení luxusu

Postarajte sa po lete o svoje vlasy aj pleť

Zdroj: Shutterstock®

Vlasy po lete – bývajú bez lesku, lámavé, rozštiepené, suché...Slnečné žiarenie vlasové vlákna oslabilo, letné horúčavy poškodili keratín, a tak niet divu, že naša koruna krásy pôsobí nezdravo. V lete obzvlášť trpia vlasy farbené, preto by ste si mali dopriať kvalitnú vlasovú kozmetiku, a okrem šampóna, použiť aj vlasové zábaly, či masky. Ak si po lete chcete vlasy zafarbiť, zájdite radšej do kaderníckeho salóna, kde vám ich zafarbia šetrnejšie, a zároveň aj ošetria.

Postarajte sa po lete o svoje vlasy aj pleť

Zdroj: Shutterstock®

Tvár a dekolt po lete - ak ste sa počas leta nedostatočne chránili, na týchto najcitlivejších miestach na tela vás môžu prekvapiť ekzémy, pigmentové škvrny, nové vrásky, či dokonca nejaké to alergické akné. Vaša pleť teda nutne potrebuje regeneráciu, aspoň dvojtýždňový program starostlivosti o ňu venujte peelingu aj ozdravujúcim maskám. S takými pigmentovými škvrnami ale radšej zájdite za dermatológom, odstrániť vám ich môže napríklad laserom. Ak je vaša tvár po lete veľmi precitlivelá, skúste špeciálne krémy z lekárni. V zásade však platí, aby ste ju nezaťažovali zbytočne veľkým množstvom chémie. Nechajte ju oddýchnuť a hlavne veľa hydratujte – nielen v podobe hydratačných krémov / masiek, ale aj v podobe dostatočného prísunu vody.

Odporúčame prečítať: Príznaky starnutia pleti

Postarajte sa po lete o svoje vlasy aj pleť

Zdroj: Shutterstock®

Pokožka tela po lete – či ste sa opaľovaniu vyhýbali, alebo nie, ak nájdete na svojom tele miesta, ktoré sú suchšie ako obvykle, treba sa o ne postarať. Vyhnite sa aspoň na nejakú dobu dlhým kúpeľom, ktoré pokožku ešte viac vysušujú a hydratačné telové mlieko za žiadnych okolností neignorujte. A obzvlášť suché miesta pomôže olivový olej (napríklad lakte, či päty), podobne tak bambucké maslo. Pokojne ich do pokožky vtierajte aj niekoľkokrát denne. Navrátia jej stratenú vláčnosť a hebkosť. 

Odporúčame prečítať: Prirodzené alebo umelé riasy?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

10 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

07.09.2014 17:02

presne tak vlasy mám po lete strašne suché a tak sa snažím aspoň raz do týždňa použiť aj masku navlasy a začala som používať oleje na vlasy čo je tiež veľmi dobré

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

07.09.2014 20:21

veru aj moja pleť a vlasy dostali zabrat, dobrá maska pomôže musim sa trošku viac povenovat svojej pleti.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

09.09.2014 14:43

vlasy po lete sú vždy viac zničené, nemá to žiaden vplyv na to že pred letom sme si dali podstrihnúť končeky po lete treba ísť opäť aby nabrali opäť lesk a silu vlasov. rovnako starostlivosť o pokožku netreba podceňovať :)

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

09.09.2014 21:36

nielen vlasy ale celé telo si zaslúžia po lete väčšiu opateru

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

10.09.2014 07:09

Na suché miesta je skvelá aj vazelína, každý večer natrieť na nohy, lakťe a ruky a budú ako z bavlnky ;).

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

13.09.2014 20:03

ja som si vlasy už stihla dat podstrihnút a dofarbit v salone, doma zabrala maska z bieleho jogurtu

Vaše meno:

Radoslava Sonogová

Radoslava Sonogová

14.09.2014 23:40

o vsetko sa treba starat ak chceme aby to bolo krasne :)

Vaše meno:

Stanislava

Stanislava

21.09.2014 09:26

od začiatku leta až po neskorú jeseň mi viac vypadávajú, neprišla som ešte na to ako to obmedziť.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

24.09.2014 19:02

na dovolenke som nebola no o vlasy sa starám pred týždňom som si ich dala zafarbiť a podstrihnúť , používam šampón aj masku na farbené vlasy

Vaše meno:

Lýdia Kemiačová

Lýdia Kemiačová

29.09.2014 19:40

ja používam masku z kaviáru na vlasy a sú odosť lesklejšie :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE