Škola líčenia – ako správne nanášať očné tiene?

Mnoho mužov si na žene všimne ako prvé práve oči. Oči vedia upútať, a to najmä vtedy, keď sú krásne nalíčené. Niektoré ženy sa však líčidiel akoby boja a používajú preto iba maskaru a občas linku na oči.

 

Očné tiene tak zostávajú často nevyužité, čo je škoda, pretože dokážu oko krásne zvýrazniť a líčením dokážeme mnohokrát vytiahnuť do popredia peknú farbu našich dúhoviek. Nebojte sa s farbami na viečkach experimentovať a buďte každý deň iná. Nie je to nič zložité, stačí iba vedieť, ako na to. 

 

Na trhu sa dnes nachádzajú očné tiene nielen rôznych druhov, ale aj farieb, konzistencie a značiek. Všetky sa snažia zaujať a poskytnúť viečkam čo najkrajší odtieň s čo najdlhšou dobou výdrže. Ako sa však v očných tieňoch vyznať ?

 

 

Odporúčame prečítať: Škola líčenia - ako si správne naniesť make-up?Škola líčenia - ako si správne naniesť make-up?

skola-licenia-ako-si-spravne-nanasat-ocne-tiene

Zdroj: Shutterstock®

Poznáme niekoľko typov očných tieňov:
 

  • Klasické lisované očné tiene – stará a známa ,,klasika“, ktorú pozná každá z nás. Zohnať ich možno vo forme matných aj trblietavých očných tieňov. Nie vždy však musia byť tieto tiene kvalitne pigmentované a niektoré môžu byť aj prášivé.
     
  • Sypké minerálne očné tiene – výhodou týchto tieňov je ich kvalitná pigmentácia a to, že sa s nimi dá vytvoriť mokré aj suché líčenie. Oba varianty použitia sú dlhotrvajúce a farby sú na viečkach intenzívne.
     
  • Krémové očné tiene  - krémové očné tiene sa na viečko ľahko aplikujú, a to prstom, penovým aplikátorom či štetcom. Takéto očné tiene majú mastnejší základ, preto je vhodné pred ich aplikáciou naniesť na viečka podkladovú bázu, ktorá zabezpečí ich dlhšiu výdrž.
     
  • Tekuté očné tiene – očné tiene sú balené do tuby s aplikárotom, ktorý je podobný lesku na pery. Po premiešaní jednotlivých zložiek (najideálnejšie je tieňmi pohrkať) tiene nanášame na viečko. Nevýhodou týchto tieňov je fakt, že ich nie je možné dobre tieňovať a pomerne rýchlo zasychajú. Môže tak dôjsť k hrubým darebným prechodom, ktoré nepôsobia príliš esteticky. 

 

Odporúčame prečítať: Škola líčenia - ako si správne naniesť púder?

skola-licenia-ako-si-spravne-nanasat-ocne-tiene

Zdroj: Shutterstock®

 Ako očné tiene nanášať?

 

Základom všetkého je podkladová báza. Vďaka nej sa očné tiene ,,nepohnú“ a nezalejú sa do ohybov viečka, ako to vidíme v mnohých prípadoch. Podkladovej bázy stačí naozaj máličko. Na celú časť viečka nanášame v prvom kroku zvyčajne rozjasňujúci očný tieň – ideálna je matná, ale aj trblietavá biela, smotanová, krémová, kávová či rôzne podobné nevtieravé odtiene. Tie nám vytvoria ,,plátno“ pre nanášanie výraznejších farieb.

 

Nezabúdajme ani na oblasť pod obočím, kde rozjasňujúci tieň nanesieme taktiež. Druhý, stredný očný tieň, je farebný, ale stále tlmený a nanášame ho do ohybu viečka, a to od vnútorného kútika oka dostratena, smerom do vonkajšieho kútika oka. Tretí, zvýrazňujúci očný tieň, je najtmavší a nanáša sa do ohybu viečka od vonkajšieho kútika oka a štetcom vytvoríme akoby ležaté písmenko U, s ktorým pokračujeme aj pri línii rias, približne do stredu viečka. Takto nalíčené oko nám vytvorí opticky hlbší a zmyselný pohľad. 

 

 

Odporúčame prečítať: Škola líčenia - ako si správne naniesť lícenku a rozjasňovač?

skola-licenia-ako-si-spravne-nanasat-ocne-tiene

Zdroj: Shutterstock®

Na spodné viečko nanášame zvýrazňujúci očný tieň v tenkej vrstve, ktorý sa smerom dovnútra stráca. Líčenie rozjasníme aplikovaním trblietavého bledého očného tieňa do vnútorného kútika oka. Akousi ,,bodkou na záver“ je očná linka, ktorá oko efektne orámuje.

 

Rada na záver: Nebojte sa výraznejších farieb v líčení a experimentujte s nimi. V najhoršom prípade sa odlíčite. :-)

 

 

Odporúčame prečítať: Buďte krásna vďaka levanduli: recepty pre vašu krásu

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

 

Používate očné tiene?

 

Aké sú vaše obľúbené odtiene?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

09.11.2015 20:02

očné tiene používam aj ja ale skôr také neutrálne odtiene hnedej, sivej

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

18.12.2015 16:23

nie nepoužívam :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.01.2016 21:11

pod ocne tiene nanasam make-up,tak dlhsie vydrzia

Vaše meno:

tofica

tofica

22.09.2016 16:09

Používam,ale nie často.Ja si namaľujem obočie, dám špirálu a rúž.. Som prirodzená , a ani vlastne nemám čas na líčenie ráno..Ked však idem niekam s priateľmi,alebo na svadbu,na párty , použijem väčšinou hnedé odtiene, lebo mám modré oči..A najviac sa mi páči takéto líčenie, je to skôr také jemné.. Ked som mala 20 ,tak som sa výrazne líčila, ale teraz už nie..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE